סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » תאגד 2

תאגד 2

התאג’ כתוב על 211 דפי נייר בגודל 365×305 מילימטר, וכל עמוד מחולק לשני טורים. התאג’ נתון בתיבה מצופה בקטיפה, ומעוטרת בעיטורי כסף ונחושת. המסורה הגדולה כתובה בצידי הדף במיקרוגרפיה שיוצרת צורות גיאומטריות.

אין ספק שהעונה, ניסתה ההפקה (בהובלתו של ציון רובין, יוצר הסדרה) לעלות שלב מבחינת מורכבות ואיכות התוצרים, אך ההרגשה היא של “הליכה על בטוח” והסתמכות על פורמטים שהצליחו בעולם, נניח… את הדרמות והקונפליקטים שליוו אותנו בעונה הקודמת, מחליפות סצנות של חייל במדים זרים עם הכיתוב “קוניטרה” שמדמות אירועים מעבר לגבול וכן מרדפי יריות אחרי מחבלים. רק שבשונה מ”פאודה”, את הקרבות לא מובילים יוצאי יחידות נבחרות – אלא שחקנים צעירים שלא מנוסים בסיטואציות כאלה, מה שמפחית משמעותית את רמת האמינות. שלא נדבר על העובדה שממוצע גילאי השחקנים שמגלמים את החיילים הסדירים הוא 30, אבל אני סולחת – רק כי אני יותר מדי אוהבת את החבורה הזו. כולל מקרא, תרגום אונקלוס, פירוש רש”י, הפטרות ותפילות השבת (כרך אחד). כולל מקרא, תרגום אונקלוס, תיקון סופרים, והפטרות עם תרגום (2 כרכים).

תאג”ד: חיילים הקשב!!

חלקם ממשיכים ממש באותה נקודה שבה עזבנו אותם – נסיונות ההחייאה של רותם בשטח ומה שקרה מיד לאחר מכן. ההלם וחוסר האונים של חבריה בדקות שאחרי כן מרגשים מאוד. למשל המראה של דמות כמו בן לולו (אור אדרי), רוב הזמן בחור קליל ומשעשע, כשהוא מובס ואבוד, צובע אותו ואת הכל באור חדש ועמוק יותר. סמאר קופטי (עונות 1–2) – אמירה, בדואית שגרה עם שאפיק וחושחש.

על אף סיומה של זו בקליף האנגר, התסריטאי והבמאי רובין החליט שלא להמשיך את הסדרה לעונה שלישית. רב”ט רותם פולק, פרמדיקית, האקסית של איתן וחברה של דניאל. הוא מחליט להישאר בתאג”ד למרות שהיה אמור לעבור לבסיס נפרד לאחר שמזהה את השרשרת שהיתה לאחיו על פצוע סורי.

כמה פרקים יש בסדרה “אחיות”? ואיך אפשר לצפות בהם?

דוריאל זהר (עונה 2) – ראול, חייל או”ם מספרד שמתאהב ברונה. עובר ברית מילה על מנת להתגייר כדי לצאת עם רונה. שיר פופוביץ’ (עונה 2) – סגן דריה כרמי, חוקרת מצ”ח שחוקרת את פולצק לגבי המקרה של נטע קולמן. רב”ט דקל צגאי, חובש קרבי, החבר הטוב ביותר של טטרו. אורן פפיסמדוב – רב”ט אורן (טטרו) טטרואשווילי, חובש קרבי, החבר הטוב ביותר של דקל.

בהתאם לנתונים שנאספו מההזמנות ב-VOD, הקלטות וצפייה חוזרת, בכל פרקי העונה הראשונה צפו בממוצע כ-59% מכלל לקוחות החברה ונרשמו להם כ-8 מיליון צפיות. פרק הבכורה זכה לנתוני שיא, וצפו בו כ-82% מכלל הלקוחות בנוסף ל-2 מיליון צפיות באתר “יוטיוב”. ההצלחה באה לידי ביטוי גם ברשתות החברתיות, בהן עקבו אחר עמוד הפייסבוק כ-100 אלף אנשים וכ-35 אלף נוספים לעמוד באינסטגרם. בנוסף, הקליפ לשיר “הכול כלול”, בביצוע השחקן אור אדרי, זכה ליותר מ-3 מיליון צפיות מאז עלייתו ל”יוטיוב”.

תאג”ד עונה 2 – שחקנים, דמויות ואינסטגרם

אני רוצה לקבל אימייל כשיש תגובות חדשות על הפוסט הזה. פולצ’ק רוצה לעזור לרותם להישאר בגדוד ומנסה לעצור את מי שאמורה להחליף אותה, נטע קולמן, אך הכל משתבש והוא גורם לכאוס ופאניקה בבסיסים. ליה – רוצה לשמור על הזוגיות עם אוריין אבל מתחילה להתבלבל ולא בטוחה אם פתאום היא נמשכת גם לגברים. הנוכחות של רותם מלחיצה אותה, היא לא בטוחה שרותם בסדר ויכולה לתפקד בשטח אחרי מה שעברה. גיקזון קהילות הוא אתר פורומים פופולרי המשמש כבר שנים רבות בית לאוהבי טכנולוגיה, מחשבים וגאד’טים. רונה נהנית מהתהילה הפתאומית בעקבות התמונה, בזמן ששירלי צריכה להתמודד עם אבא שלה.

תאג”ד מספרת את סיפורם של חובשי מחלקת תאג”ד של גדס”ר צנחנים בצה”ל, ועל החוויות השונות שהם עוברים ביניהם בבסיס ובפעילויות המבצעיות בשטחים. בעונה השנייה העלילה מתמקדת בפעילות החיילים של גדוד 33 לאחר המעבר לבסיס ברמת הגולן, שם נתקלים בפעילות מבצעית מסוכנת יותר. לאחר שהיא מדברת עם יואב, היא מגלה שלמעשה כל הסרטון היה מבוים על ידי בועז וסגל במטרה לגרום לה להיפרד מעומר ולהיות בת הזוג של סגל. ארתור גירופנקס (עונות 1–2) – סמל “מקרר”, הטבח הראשי של הגדוד. מאוהב באגם, ומנסה לגרום לה להפסיק לצאת עם בן לולו.

סדרות

סצנת האונס הזו מייצגת פן אחר בחוסר המיקוד של “תאג”ד”. היו לאורך העונה התחלות של סיפורים יפים ואפילו חשובים, כמו למשל מרד הבנות נגד הכפייה הדתית, אבל הן נגמרו בחופזה והותירו לנו לתהות מה בעצם היה הטעם. כולל מקרא, תרגום אונקלוס, תיקון סופרים, תפסיר רס”ג, חלק הדקדוק, מרפא לשון, נווה שלום, דברי שלום ועוד פירושים. כולל הפטרות עם מדרש הביאור. נוסח התרגום הוגה על פי נוסח ה”פרשה” של בית הכנסת בית צאלח בצנעא שנכתבה בידי מארי לוי נג’אר, שהיה מפורסם בכתיבתו המדויקת. מ”פרשה” זו היו מתרגמים מדי שבת בשבתו, מה שמעיד על טיב הנוסח בה. כולל מקרא, פירוש רש”י, תרגום אונקלוס, חלק הדקדוק, תיקון סופרים, הפטרות עם תרגום, מנורת המאור ותפילות השבת בלדי ושאמי. כולל מקרא, תרגום אונקלוס, תיקון סופרים, חלק הדקדוק, הפטרות עם תרגום וליקוטי שינויי נוסחאות. דניאל, גיבור העונה הראשונה, לא מסוגל להתמודד עם הטראומה ועם מצפונו על כך שהתנהלותו בשטח כמעט הביאה למותה של חברתו, והוא פשוט נעלם לה וליתר חבריו. יש לשער שזו הקבלה שנעשתה בטבעיות רבה הן בשלב התסריט של יוצר הסדרה ציון רובין והן בשלב הצילומים – לכולם הבריז קאפון כשלושה שבועות לפני שצילומי העונה אמורים היו להתחיל.

זה ניכר הן באופן שבו הסדרה מתמודדת עם הגיבור הנוטש כאמור, הן בסצנות אקשן ורפואיות אמינות ומסעירות יותר, הן בעריכה סוחפת יותר. ובעיקר, הקסם והמשפחתיות ההם עדיין כאן, מוכיחים ש”תאג”ד” גדולה מסך חלקיה, ובוודאי מהסך של אחד בלבד, משמעותי ככל שיהיה. אם כן, באותם חודשיים וחצי-שלושה השתנה העולם – כולל בתוך הסדרה – ללא הכר. רבים מצופיה של סדרת הלהיט, היצירה הכי נצפית של yes אי פעם, על פי דיווחיה, כבר הספיקו להתגייס ולהשתחרר. ערוצים רשת ועשר התאחדו, כך שמהדורות החדשות עם הלוגואים של עשר מהעונה הראשונה נראים כשריד ארכיוני. פייסבוק הפך לאתר שצעירים בגיל צבא לא טורחים בכלל לפתוח בו חשבון, לא כל שכן להיות בו פעילים, כך שסצנה כמו זו שניסים הרס”ר (קובי פרג’) דורש מכל החיילים להציע לו חברות כדי שיוכל להתחקות אחר מעשיהם איננה סבירה במיוחד. גדי איזנקוט סיים את תפקידו כרמטכ”ל, כך שהתמונה שלו במשרדו של ניסים אינה עדכנית.

תאג”ד 2

קחו אנשים יפים, מדי צה”ל, בעיה שיש לפתור והופ – הנה לכם מתכון לסדרה שתכבוש את ישראל. ולראייה, העונה הראשונה של תאג”ד, אי שם בשנת 2016 – הרבה לפני שידענו מי זו נטע ברזילי, חווינו שלוש מערכות בחירות או שחשבנו שקורונה תהיה משהו מלבד בירה. אמש, באיחור לא אופנתי במיוחד – החלה העונה השנייה של הדרמה היומית העוסקת בחייהם של חובשים בתאג”ד של גדוד צנחנים. בעונה השנייה שוב ניכרות טעויות מדי פעם (כמו קודמתה גם היא מונה 40 פרקים, שישודרו בימים ב’-ד’), וערכי ההפקה עדיין לא מאפשרים לה לספק רגעי אקשן כמו של “פאודה”, נניח. אבל אם יש משהו שצעדיה הראשונים ממחישים הוא שמדובר במערכת שפועלת היטב, ואפילו משוכללת יותר מאשר בפעם הקודמת.

  • את התאג’ הראשון שיצא בדפוס של יהדות תימן הוציא הרב אברהם אלנדאף בשני כרכים (ספר בראשית וספר שמות בכרך הראשון וספר ויקרא, ספר במדבר וספר דברים בכרך השני) בשנים ה’תרנ”ד-ה’תרס”א, 1894–1901.
  • השקר מתגלגל, וכשנטע מתעוררת היא משתפת פעולה עם השקר של פולצ’ק, וטוענת שהיא באמת ארוסתו.
  • אור אדרי (עונות 1–2) – סמל עידן בן-לולו, נהג האמבולנס של התאג”ד. בעונה הראשונה נמצא במערכת יחסים עם אמירה, נערה בדואית, ובתחילת העונה השנייה במערכת יחסים עם אגם, טבחית בגדוד. בעונה הראשונה כותב שיר אהבה לאחר שאמירה עוזבת אותו ובורחת עם הדרכון שהביא לה. השיר הופך ללהיט, ובן – לולו מתפרסם. בעונה השנייה סובל ממשבר כתיבה, ובסופה מצליח לכתוב שיר פרסומת לסטארט אפ של טטרו.
  • הפצע הזה נוסף לטראומה של הגיבורים ומחדיר עוצמה רבה לאירועי תחילת העונה השנייה.
  • בתום העונה הראשונה נפצעת קשה, ומשתחררת מצה”ל עקב פרופיל נמוך, אך לאחר שהיא מאיימת על אנשי מצ”ח, היא חוזרת לתאג”ד. בעונה השנייה נמצאת במצב נפשי קשה ועוזבת את הגדוד.

ליהי אברמזון (עונה 2) – רב”ט נטע קולמן, פרמדיקית של חטיבת הצנחנים ופעילה בתנועת הנוער בני עקיבא. בתחילת העונה מתגלה כי היא הפרמדיקית שמיועדת להחליף את רותם בתאג”ד, ובתגובה ליה, בן לולו ופולצ’ק נוסעים לחטיבה כדי לפזר בחדר שלה קרציות שיכניסו אותה לבידוד למספר שבועות, במטרה שרותם תישאר בגדוד. פולצ’ק נכנס דרך החלון לחדר שלה בחטיבה ולאחר שהיא גילתה שהוא היה בחדר היא צרחה והוא נתן לה אגרוף שגרם לה לאיבוד הכרה וזעזוע מוח. נטע הגיעה לאשפוז בבית חולים, שם גילו כי יש לה גידול סרטני בראש. פולצ’ק בא באחד מהימים לבקר אותה בבית החולים ולהתפלל לשלומה, ולאחר שדריה חושדת בו, הוא משקר לה ומספר כי הוא הארוס שלה. השקר מתגלגל, וכשנטע מתעוררת היא משתפת פעולה עם השקר של פולצ’ק, וטוענת שהיא באמת ארוסתו.

> “הכל כלול” – שיר הלהיט של בן לולו

פולצ’ק חייב כסף לבדיקות לאושר ודניאל חייב כסף לבדיקת התחבושות של אמיר, לבן לולו יש רע… דניאל מחפש מידע על מה שקורה בפלס”ר. בן לולו מחפש דרכים להתקרב לאמירה והחובשים נחושים … יניב זנבה ואורן פפיסמדוב, המוכרים יותר כדקל וטטרו מ”תאג”ד”, חזרו השבוע סוף סוף לעונה שנייה בסדרת הלהיט של yes. בריאיון משותף הם מדברים על החברות בחיים האמיתיים.

  • למעשה, הוא נראה כמו ניסיון גמלוני לאתגר עוד יותר את חוסר הבהירות שלה בנוגע להעדפותיה המיניות, ובמקביל לסמן את האנסית, פיונה, כְּנבלית (אבל מורכבת, כי דקות קודם לכן שרה שיר שלם לזכר אחותה המנוחה).
  • רונה נהנית מהתהילה הפתאומית בעקבות התמונה, בזמן ששירלי צריכה להתמודד עם אבא שלה.
  • רק שבשונה מ”פאודה”, את הקרבות לא מובילים יוצאי יחידות נבחרות – אלא שחקנים צעירים שלא מנוסים בסיטואציות כאלה, מה שמפחית משמעותית את רמת האמינות.
  • חלקם ממשיכים ממש באותה נקודה שבה עזבנו אותם – נסיונות ההחייאה של רותם בשטח ומה שקרה מיד לאחר מכן.

צוות אתר סדרות שם דגש על שימוש בטכנולוגיות חדשניות על מנת להעביר לצופים את התוכן באיכות מקסימלית, ללא פשרות. כולל מקרא, פירוש רש”י מנוקד, תרגום אונקלוס, בעל הטורים, עיקר שפתי חכמים, חלק הדקדוק, הפטריות עם תרגום, מנורת המאור ותפילות השבת בנוסחים שאמי ובלדי. כולל מקרא, תרגום אונקלוס, תיקון קוראים, ליקוטי מרפא, מביאורי אונקלוס, מפירושי רס”ג, הפטרות, ותפילות שבת. לאחר עליית אעלה בתמר, החלו העולים להדפיס ספרים כמנהג תימן, ביניהם תכלאל, וכן חומש עם תרגום אונקלוס, תרגום רב סעדיה גאון (תפסיר), הפטרות, חיבור “חלק הדקדוק” למהרי”ץ ועוד. לספר זה קראו “תאג'”. לאחר העלייה הגדולה של יהודי תימן לארץ ישראל, התקבע השם “תאג'” לספר זה, למרות ששמו המקורי הוא “פרשה”, ואילו “תאג'” מכיל את המקרא והמסורה בלבד.

המלצות צפייה

בעונה השנייה מתאהב באיישה אל עבסי, אשתו של מנהיג ארגון ג’בהת אל נוסרה, כשבנם, החולה בלוקמיה, מטופל בישראל. לקראת סוף העונה, לאחר שבנה מחלים, הם שבים לסוריה, ובמעבר הגבול בין סוריה לישראל, מחכה להם מארב שיורה והורג את איישה. בנה, פרחאן, בורח, ומגיע לאחר מספר ימים אל הגדוד, ופונה אל ניסים שמטפל בו בגדוד ומסווה אותו בכך שמציג אותו כבנו האילם שהגיע מרוסיה. בסופו של דבר ניסים נותן את פרחאן לחיילי התאג”ד שמנסים להעביר אותו בעסקת שבויים עם ארגון ג’בהת אל נוסרה, ולבסוף חוזרים לישראל יחד איתו.

בעונה הראשונה מתאהבת בבן לולו ומבקשת ממנו שיביא לה דרכון בעזרתו יוכלו לברוח מהארץ, ובמקום זה היא בורחת לבן לולו ונקלעת לשבי בסוריה, שם היא הופכת לשפחת מין של ארגון ג’בהת אל נוסרה. בעונה השנייה בן לולו מגלה שהיא בחיים בסוריה, ומחלץ אותה מהשבי בזמן עסקת השבויים עם אל עבסי. בתחילת העונה השנייה נפרדת מבן לולו בטענה כי הוא “זמר של שיר אחד”, ושהיא תמשיך איתו רק אם יוציא עוד שירים. קובי פרג’ (עונות 1–2) – רס”ר ניסים פרץ, רס”ר הגדוד.

חיילים נוספים בגדוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

תאג”ד היא סדרת דרמה קומית ישראלית שעלתה לשידור בספטמבר 2016 בערוצי yes בטלוויזיה. יוצר הסדרה הוא ציון רובין, אשר כתב וביים אותה. ב-15 ביוני 2020 עלתה העונה השנייה של תאג”ד, והיא עדיין נמשכת. כאן ריכזנו קישורים לפרקים המלאים מהסדרה תאג”ד לצפייה ישירה – עונות 1-2. תאג”ד עונה ראשונה עלתה ב-2016 לערוצי הטלוויזיה בחברת התקשורת yes, וכיום ניתן לצפות בתוכן הסדרה בצורה רשמית בממשק ה-VOD של יס בטלוויזיה ובאינטרנט. העונה השנייה של תאג”ד משודרת כעת בערוץ yes Action במהלך השבוע. מלבד השידורים הרשמיים של הסדרה, כאן אספנו מספר קישורים מעודכנים לצפייה ישירה בסדרה תאג”ד – העונה הראשונה והעונה השנייה. בסוף העונה הראשונה, חובשי תאג”ד 33 גילו את הניסוי בסארין על חיילי הפלס”ר והפכו ליעד להתנקשות, שהובילה לפציעתה הקשה של רותם (דניאל גל). בפרק הראשון של העונה השנייה שתעלה הערב (ב’, yes ו-STINGTVׂ), חבורת התאג”ד מנסה להתמודד עם האירוע הטראומטי ועם נטישתו של דניאל (תומר קאפון) בזמן שהיא עולה לקו ברמת הגולן – ומטפלת בפצועים רבים המגיעים לגדר הגבול על רקע מלחמת האזרחים בסוריה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן