סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » שחקן פאודה

שחקן פאודה

רק יס הרימה את הכפפה ומלאכת הכתיבה הופקדה בידי התסריטאי משה זונדר. הזמר אבי אברומי לוהק לעונה החדשה, אברומי עבר תהליך גיור ושירת שירות צבאי מלא, כעת הוא עובד במרץ על מנת לפתח את הקריירה המוזיקאלית שלו ובמקביל יצטלם לפאודה. בשנת 2017 קיבל את תפקידו המשמעותי הראשון בסדרת המתח המצליחה “פאודה” כשהצטרף לעונה השנייה וגילם את המחבל הבכיר נידאל עוודאללה המכונה אל-מקדסי. הפגישה בבריסל מסתבכת ודורון נקלע לסיטואציה מורכבת, הכוללת חוליית טרור מתוחכמת שחוטפת את קפטן איוב ומענה אותו. דורון ושאר היחידה יוצאים למסע לתוך בלגיה כדי להחזיר את הקפטן.

חשבתם שרק אתם מזדהים עם דמויות שאתם צופים בהן בסדרות? יששכרוף בכה כשהוא ראה בשלב העריכה את הסצנה שבה נורית (רונה-לי שמעוני) ושגיא (עמדי) מתחתנים. “הסצנה הייתה אמורה להצטלם באמצע היום בתוך בית”, חושפת בנאסולי, “אבל רונה-לי נדבקה בקורונה, וברגע האחרון החזון השתנה. מצאנו אולם אירועים כדי שנוכל לצלם בו בלילה, בדיוק ברגע שהבידוד של רונה-לי נגמר בחצות, כמו סינדרלה. היה לנו מזל יחסית עם הקורונה, לא עצרנו אף פעם את הצילומים ורק דחינו חלק. ואגב, לנו זה היה סופר מרגש לראות את הזוג הזה מתחתן, וגם הם התרגשו באמת”. בעונתה הרביעית יוצאים המסתערבים לפעולה במספר יעדים מחוץ לגבולות ישראל ובהמשך לעונה הקודמת, דורון מתמודד עם אשמה כבדה על מות חברו לצוות ועם תחושת כעס ותסכול בעקבות הדחתו מהיחידה. נראה כי שחקני הסדרה והמשתתפים נדרשו לשמור על רמת סודיות גבוהה, ממש כמו בשב”כ, ולא לחשוף שום פרט מהמתרחש בעונה החדשה. “יושבים עלינו, אני מתראיין וקולט שמי שאחראי על יחסי הציבור מסתובב כדי לשמוע אם אנחנו… “אני מקבל הרבה יותר תגובות של אהבה והערכה מאשר מתקפות. בחברה שלנו יש אנשים שלא אוהבים את הסדרה הזו, היא לא מייצגת אותם, אני לא יודע למה. הם חושבים שהנראטיב הפלסטיני לא מקבל במה מספיק בולטת ושהנראטיב הישראלי בולט יותר”.

פאודה – מעבדת נפץ

“מבחינת שנינו פרשת יוסף היא טראומה, וממנה יצרנו את החלק של התסריט שנשען על לקיחתו בשבי של בועז. החלטנו שמצילים אותו ויהי מה. לא מפקירים חייל ולא משחררים תמורתו 1,500 מחבלים. לי אישית קשה עם הנוסחה הזו, ורצינו להציף אותה. לו אח שלי, חבר או חייל היו נתפסים בשבי, הייתי עושה הכל כדי להביא לשחרורם ולא סומך על המדינה”. מפיגועים, שנאה יוקדת ופיצוצים לרוב, ועד לחברות אין קץ, אחוות לוחמים ואהבה בלתי אפשרית החוצה את המגזרים. נקודת המבט שווה לשני הצדדים, אף על פי שמרבית הדיאלוגים מתקיימים בערבית. עד לפרק האחרון – זהירות, ספוילר למי שטרם צפה ב”פאודה” – מתקשים הצופים לחוש שנאה כלפי אבו אחמד, המאוהב באשתו ופועל מהמחשכים כמעין מוחמד דף טלוויזיוני. רק בדקות האחרונות של הסדרה מתברר כי סולימאן לא ימשיך איתנו לעונה הבאה, ולא בשל התבטאויותיו הנחרצות בתקשורת.

סיפור הרקע של העונה הרביעית תבע מן התסריטאים, יששכרוף ורז, שעות ארוכות של פיצוח. זאת בין היתר משום שהסיפור נכתב במקביל לעבודה על הסדרה שלהם לנטפליקס, “פגע וברח”. “זה לא היה פשוט להתניע את העונה הזאת”, מודה יששכרוף, “כי זה כמו להבקיע גול בפעם הרביעית. אני לא זוכר הרבה סדרות דרמה – ואני לא מדבר על סדרת מופת לילדים כמו ‘הפיג’מות’ שאני ממש מעריץ, אלא סדרת מתח ואקשן – שיש לה עונה רביעית בארץ, אין חיות כאלה. “ברור שלא, אני לא חי בסרט. הנראטיב של הסדרה הוא ישראלי, וכישראלים אנחנו הרבה יותר טובים ומוסריים מחמאס. אנחנו לא נרצח ילדים כדי להשיג את המטרות שלנו. בסדרה, הסצינה שבה פוצצתי את השייח’, לא הייתה קלה לי. ‘פאודה’ למעשה פותחת את פצעי האינתיפאדה הראשונה, ורצינו להראות את המחיר שמשלמים הלוחמים והמשפחות שלהם”. בקאסט הנוצץ של “פאודה” בולטים הפעם שניים שמשחק הוא ממש לא הקריירה העיקרית שלהם – הזמר עידן עמדי והמגישה לוסי איוב, שזה ממש תפקיד המשחק הראשון שלה. כשאנחנו מדברים על כך, ניכר שלליאור רז יש הרבה מה לומר למי שמתעצבנים מלא-שחקנים שמקבלים תפקידי משחק נחשקים.

רוצה להתעדכן בנושאים הקשורים לכתבה?

“זו האמת שלי והחיים שלי. איריס הייתה אהבת נעורי והיינו חברים מגיל 16. היא נהרגה כאשר שנינו שירתנו בצבא, ואני זוכר עד היום את הרגע שבו קיבלתי את ההודעה. חודשיים אחר כך לא דיברתי ולא תקשרתי. כשישבתי עם התסריטאים של הסדרה, שפכתי את הנשמה והקרביים. אי אפשר היה להתעלם מהאובדן הזה”. פאודה, ששמה במוקד את המזרח התיכון, הצליחה ליצור עניין רב מסביב לגלובוס, נמכרה לנטפליקס, והפכה את שחקניה לכוכבים בכל העולם. “בכל מקום שאני הולך אליו, מפקיד ההגירה בארצות הברית בשדה התעופה, דרך נהג המונית ועד שלפני שבועיים הייתי בניו יורק ונהג משאית סיני קפץ באמצע הנסיעה וביקש ממני סלפי”, סיפר אחד השחקנים. “הולכת להיות עונה קשוחה, עונה מרגשת, עונה אפלה, עונה מותחת. הדמויות עוברות תהליכים קיצוניים”, מצהיר היוצר ליאור רז.

שתי דמויות חיות בתוכו, הברנז’אי מתל אביב והיתום מנרדים. פעם זו גוברת על השנייה וההיפך, וגם בחלוף כל-כך הרבה שנים מאז שהיה ילד פנימיות, עדיין לא הצליח לחבר ביניהן; להפנים את האיכויות הנדירות ולגרום גם למנהלי התיאטראות הרפרטואריים לראות את השחקן המעולה שהוא, ולא רק בפרינג’ בתפקידים מאתגרים, אבל עם משכורת מגוחכת יחסית למה שמגיע לו להרוויח. “פאודה”, “מטומטמת”, “פרא אציל”, “בני ערובה”, “הבורר”, “אליפים”, “להעיר את הדב”, “שושנה חלוץ מרכזי”.

תרבות ובידורטלוויזיהמגזין טלוויזיה

אומנם הקשר בינו לבין עומאר, שהפך את עורו והצטרף לארגון טרור כאמור, פחות מורכב מזה של קביליו ובשאר מהעונה הקודמת, אבל הוא עדיין מעניין ואולי היחסים שלו עם איוב עוד יתפתחו בהמשך. גם השלוחה האחרת של משפחת המשת”פים, אחותו של עומאר מאיה (לוסי איוב), שדווקא נטמעה בחברה הישראלית והפכה לשוטרת (!), מן הסתם תסבך את התמונה הכללית. עבור מי שכוסס ציפורניים מסקרנות לגבי המשכה של “פאודה”, יש לנו בשורה טובה ובשורה רעה. רז ויששכרוף עובדים כרגע על תסריט נוסף, שאמור להיות רווי אדרנלין ומותח אפילו יותר, אולם העונה השנייה צפויה לשוב למסך הקטן רק בעוד כשנתיים.

ג’ורג’ אסכנדר, 40, תושב חיפה, מעולם לא רצה להיות שחקן. הוא מעיד על עצמו שהוא תמיד היה ילד דומיננטי, סקרן וחברותי אבל הוא בכלל התכוון ללמוד משפטים. הוא נסע לעמאן שבירדן אך מהר מאוד הבין שעורך דין לא ייצא ממנו.

יש לך שאלות לפני שאתה בורח?

לפני כארבע שנים וחצי נפגשו השניים ברמאללה וחידשו את הקשר. מעל כוס קפה ברמת גן הם חלקו חלום משותף סביב יצירת סרט על יחידת מסתערבים הרודפת אחר טרוריסטים מחמאס. רז רצה להתמקד בדמותו של דורון, יששכרוף רצה צוות של לוחמים.

המעבר של היחידה לפעולה מעבר לקווי הגבול מכניס אווירה בינלאומית ומרוככת יותר. קביליו מציע לגנב להתפזר בלי לעורר מהומה אבל הוא בתגובה לא נרתע, שולף עליו סכין והכי גרוע – קורא לו “סבא”. לקביליו נגמרו הסיבות לעצור את עצמו והוא מפרק את האיש במכות. בתחנת המשטרה שאליה הוא מגיע מחכה לו קפטן איוב (איציק כהן), האבא של כל המסתערבים. לאורך כל המסע הפטריוטי שלו הוא לא הפסיק לשלם מחירים אישיים. הוא איבד את גיסו, אבא שלו, בת זוגו, המפקד שלו בשב”כ ואת הקשר עם הבן שלו. במקביל הוא עדיין מנסה להתאושש מסוף העונה הקודמת, כשהוא התמודד עם אויב שהוא לא ניסה לחסל, לשם שינוי, אלא באמת להפוך לאוהב. אדם שהוא אהב כמו הבן שהיה לו וניתק איתו את הקשר.

הכוכב השקט של פאודה: “אני ילד עמותה. כילד כזה, אתה מודע שאתה חי מתרומות של אנשים”

עד היום הם מדברים על זה ולדעתי הם בטראומה, וסליחה אם אני שוברת את התדמית המאצ’ואיסטית של השחקנים”. הסצנה הזאת, אגב, היא גם הסצנה היקרה ביותר שצולמה בעונה זו, אבל מסיבות שעדיין אי אפשר לפרט ויתגלו בהמשך. אין סיבה להיראות מופתעים, שני הפרקים הראשונים של “פאודה” מבהירים שהיא חוזרת כדי לעבוד. היא יודעת מה מצופה ממנה, מסמנת וי על הכול ואפילו מצליחה לרענן את השורות, לא רק בליהוקים אלא גם בעלילה עצמה.

בנובמבר 2016, נרכשה הסדרה והועלתה לשידור על ידי שירות הצפייה נטפליקס. מינואר 2017 משודרת הסדרה בערוץ הראשון, ובהמשך בערוץ כאן 11. בחר את הליגות והקבוצות המועדפות שלך ונציג לך את כל התוצאות, החדשות והתקצירים שמעניינים אותך. עכשיו הוא משחק בתמונע בהצגה “ליידי עמר”, מחזה שכתב נועם גיל וביים יגאל זקס.

פאודה עונה 4: יש טריילר חדש ויש את כל מה שאנחנו יודעים

באירוע הנוצץ נצפו בין השאר בירם כיאל מבני סכנין ואשתו אנג’לה וכן ישראל אוגלבו שיחד איתו הגיעה בחורה העונה לשם סוול אריאל אור. סוול היא שחקנית צעירה בתחילת דרכה שהצטלמה לאחרונה איתו כבת הזוג שלו בסדרה “מלכת היופי של ירושלים”. תחושת המצור המתוארת בסרט לא זרה לדאו – הקונפליקט בין הזהות הפלסטינית לאזרחות הישראלית מוכרת לו היטב מהחיים.

העונה תכלול 10 פרקים והיא תהיה גדולה יותר, מושקעת יותר, וברובה המוחלט בינלאומית יותר ומלחיצה יותר (בלי סטרס). עלילת העונה הרביעית תתמקד בשתי חזיתות מרכזיות – נגד חיזבאללה ונגד ארגוני טרור פלסטיניים בשטחי ישראל הכבושים. לפי השמועות, חלק רחב מהעונה יתרחש בחו”ל בזמן שחלק מהצוות מגיע לפעולה חשאית בבלגיה למבצע חילוץ של חטוף.

כמה שחקני פאודה באמת זוכרים מהעונה הראשונה?

“בניגוד לכמה מהקולגות שלי, אני לא פוזל לכיוון הכנסת, והמטרה שלי הייתה להסיר את הדעות הקדומות והיצרים, בתקווה שנהיה פחות חמומי מוח”. עומאר, במקור מג׳נין, הוא בנו של משת״פ בכיר שסייע רבות לכוחות הביטחון. לאחר שנחשף כבוגד, איוב דאג לשליפתה של משפחת טוואלבה מהגדה, והם התיישבו ברמלה. “מתברר שאנחנו נורא חזקים בדקום אפריקה”, הצהיר השחקן בועז קונפורטי. “פחדנו שהצד הימני לא יאהב, כי אנחנו עושים הומניזציה ופחדנו שהצד השמאלי יכעס כי אנחנו עושים דברים לא בהכרח מוסריים, אבל מסתבר שכל אחד מתחבר לנרטיב שמעניין אותו”, אמר רז. באותה שנה שיחק בסרטי הקולנוע “נדיה (שם זמני)” של טובה אשר, “לא פה, לא שם” של מייסלון חמוד ו-“פוקסטרוט” זוכה 8 פרסי אופיר של שמוליק מעוז.

“שימי לב שלוחמים בצוות יורים תמיד בבודדת. למה? אתה לא יורה צרור, כי זה לא פוגע. מי שהיה לוחם יודע את זה. צרור זה להרתעה, בודדת זה לפגיעה. זה בא לידי ביטוי בתקשורת בין הלוחמים במהלך הלחימה, בזוויות שלהם. הסדרה הישראלית חוזרת בעונה השלישית לשורשים, ומציגה את שני הצדדים בסכסוך הישראלי פלסטיני באמצעות סיפורים אישיים של הגיבורים. לצד זה, היא לא שוכחת את המהות שלה, ומספקת אקשן מהודק ואפקטיבי. חברת yes חשפה היום (ד’) את הסדרות החדשות לשנת 2022, והכריזה כי תשקיע ביצירה ישראלית סכום חסר תקדים של למעלה מ-100 מיליון שקלים בעשרות הפקות מקור של תוכן ישראלי איכותי. סדרת הפעולה הישראלית, פאודה, שהגיעה לנטפליקס ואף זכתה בפרס האקדמיה לטלוויזיה חוזרת לכבוש את לבבות הצופים.

כוכב פאודה: “הרגו את הדמות שלי כנקמה על הריבים שלי עם הבמאי”

האתגר הגדול, לדברי יששכרוף, היה ההחלטה ללכת לשתי חזיתות במקביל מבחינת לוקיישן. צילומים בלבנון (שצולמו בצפון הארץ) ובבריסל (בודפשט). “בעונה הראשונה הצטלמתי כדובר של שר הביטחון, לקטע קצר שנמשך 20 שניות ביחד עם ענבל, אשתו של ליאור. החלטנו להשאיר את הסצינה על רצפת חדר העריכה, כי היא הייתה תלושה קצת מהתסריט. לפחות אני יודע שבעונה השנייה אוכל לתפוס לעצמי איזה תפקיד של מחבל. עכשיו האופציה הזאת פתוחה עבורי”. רק רגע אחד בלתי צפוי הצליח לשבור את השחקן ליאור רז, דורון קביליו בשבילכם, אחד מיוצרי סדרת הטלוויזיה המוערכת “פאודה”.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן