סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » ריקוד האש

ריקוד האש

גם בסדרות הישראליות קיים תרגום ברוב המקרים. אתר סדרות מתעדכן על בסיס יומי, מאפשר צפייה ישירה מכל זמן ומקום בעולם, בחינם וללא הגבלה! צוות אתר סדרות שם דגש על שימוש בטכנולוגיות חדשניות על מנת להעביר לצופים את התוכן באיכות מקסימלית, ללא פשרות. אני מרשה לשתף אתכם בשיחה שהייתה לי פעם עם אישה חרדית, חסידת אחת הקהילות בעיר פתח תקוה.

  • פייגי, נערה בודדה ועגומה, מתגוררת בקהילה חסידית בטבריה.
  • הרצון לדעת איך יסתיים סיפור האהבה הזה, או אם הגיבור הכריזמטי ושולייתו הצעירה יצליחו במאבק בקהילה שלמה הוא שלד גנרי שאינו ייחודי לעולם החרדי.
  • לא בטוח שבורשטיין יישמה את הכלל הזה לגבי יצירתה החדשה.
  • עיברין נטולת הניסיון מרשימה בתפקיד לא פשוט, ויהודה לוי זכה בצדק בפרס על תפקידו כאן.
  • סדרות הינו אתר המציע חווית צפייה ישירה של סדרות שונות מהארץ ומחו”ל, במגוון רחב של ז’אנרים והתאמות לקהלי יעד שונים, בניהם משפחה, ילדים, גיל הרך ועוד. לכל הסדרות מחו”ל הנמצאות באתר סדרות, מצורפות כתוביות בשפה העברית (נקרא גם “תרגום מובנה”).
  • “ריקוד האש” נדמית לפעמים כמו מדרש אגדה או סיפור חסידי, כזה שמחבר את הרוח אל הקרקע ומרתק אותה אליו, כמו בלון קשור שאם מישהו יגזור לו את החוט הוא יטוס לשמיים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם כדי להתעדכן מתי הפרק עולה (לחץ עלי). עלילת הסדרה מתרחשת בקהילה חרדית בטבריה ועוקבת אחר פייגי בת ה-18 (עיברין). אביה הלך לעולמו זה מכבר, אמה סובלת מבעיות נפשיות (נועה קולר) וגם פייגי עצמה סובלת מנטיות אובדניות, ובאופן כללי מניתוק מה מסביבתה. כבר כילדה קטנה היא שמה חיץ מכוון, עצוב, בינה לבין שאר העולם. שני הפרקים הראשונים מתקשים להתרומם, אבל החל מהפרק השלישי הצפייה נהיית מזמינה יותר.

פריפריה אימפריה פרק 11

בפסטיבל “סירייס מאניה”), רב כריזמטי עם הבנה פסיכולוגית וכישרון לסייע לאנשים במצוקה נפשית, בעיקר לנשים. פייגי מתמודדת עם אהבה בלתי ניתנת למימוש לרב נתן, נשוי עם ילד, ובאופן שאינו ברור לחלוטין (לפחות בארבעת הפרקים הראשונים) הקשר ביניהם הופך אותה לאישה דעתנית וחזקה, ובשלב מסוים אפילו המשקפיים שלה נעלמות. אין לנו, החילונים, דרך לדעת עד כמה הסדרות האלו הן מראה מהימנה של החיים בקהילה חרדית.

הצילום היפה של שי גולדמן (“ביקור התזמורת”) נוטה לתקריבים, בעיקר כשמדובר בפייגי או נתן, כך שפניהן של הדמויות מכסות את המסך. ולא רק פניהן – כשנתן מבקש מפייגי להציג את ידיה, אף הן תופסות את כל המסגרת, מביעות את השקר שאך זה סיפרה. “ריקוד האש” נדמית לפעמים כמו מדרש אגדה או סיפור חסידי, כזה שמחבר את הרוח אל הקרקע ומרתק אותה אליו, כמו בלון קשור שאם מישהו יגזור לו את החוט הוא יטוס לשמיים. מבחינה מבנית, “ריקוד האש” לא בהכרח עשתה את ההסבה המלאה מסגנון קולנועי לסדרת טלוויזיה. המבע האמנותי שלה, הקצב האיטי, הדיאלוגים שמכילים מינון גבוה של משפטים סתומים או תובנות פסיכולוגיות שאינן בהכרח מספקות הצצה אמיתית לנפש הדמויות – כל אלה לא תמיד משרתים את הסיפור.

ילדות סכסכניות פרק 1

הפרק השמיני והאחרון של הדרמה הישראלית “ריקוד האש” שודר אתמול (א’) ב-yes, והשחקן עידו ברטל נפרד. “היה מיוחד ואחר ועמוק ויפה ובוער”, הוא כתב בפוסט שהעלה בחשבון האינסטגרם שלו והתייחס גם לתסריטאית והבמאית רמה בורשטיין, שזו לה סדרת טלוויזיה ראשונה אחרי שני סרטים מצליחים שגרפו פרסים, “למלא את החלל” ו”לעבור את הקיר”. כבר עשור שרמה בורשטין מתווכת את העולם החרדי – או לפחות פלח בו – לשאר העולם.

חזון האתר הנו לספק מידע אובייקטיבי לרווחת הגולשים , טיפים לחיסכון בכל תחומי החיים ומידע מועיל בנושאי תרבות הפנאי בישראל ומגזינים און ליין כרטיסים אנו מודים לכם שבחרתם לגלוש באתר החיסכון של ישראל כעת באתר. האם אישה חרדית מחייכת בחלום וחולמת על אהבה אמתית, כמו זו שהיא רואה, לכאורה, בהבזקים מחוץ לחומות הקהילה. כמה רחוק הייתי אני מוכן ללכת עבור אהבה לאישה שאיני מכיר באמת רק בגלל מעמדה הרם בקהילה?. כנראה שהתשובות, עבורי לפחות, כולן נעוצות בשיר מאת שמרית אור ובביצוע של בועז שרעבי.

ריקוד האש פרק 6 לצפייה ישירה

עיברין נטולת הניסיון מרשימה בתפקיד לא פשוט, ויהודה לוי זכה בצדק בפרס על תפקידו כאן. למרות המנעד הלכאורה-ברור הזה, לא פעם קשה לאמוד את מהותה של “ריקוד האש”, את היעד שהיא חותרת אליו. לפעמים לאורכה נדמה שהיא מתנהלת בסצנות לא תמיד מנומקות, דיאלוגים לא פעם חידתיים, וניואנסים שמרכיבים משהו החומק מהאצבע כמו כספית.

אחרי המפגש ביניהם יחזור נתן לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב, להקשיב ולכוון את ליבן של נשים. פייגי גדלה עם אם חד-הורית פגועת-נפש ובלתי צפויה (נועה קולר) שמאוימת מהקשר הדק שנרקם בין השניים. ככל שפייגי נהפכת עצמאית יותר, כך האומץ שלה גדל והיא מצליחה לעמוד מול קהילה שלמה שמתקוממת מול הרב ודורשת ממנו להפסיק את פעולתו. הוא מבטיח ללמד אותה לרצות את החיים ולא להיות בודדה ופייגי תובעת את קיום ההבטחה.

בעלת החלומות פרק 14

אנחנו מקבלים שטריימלים, גרביונים 300 דנייר, “יישכוח” ו”בעייזר השם”, ומניחים שמדובר בסדרה אותנטית. עם הזמן התפתח מן ז’אנר שעטנז מעניין – סדרות שמיועדות באופן טבעי לקהל חילוני ומציגות דילמות שגם הוא יכול להזדהות איתן, אבל מתקיימות בסביבה חרדית, על כל המגבלות והאיסורים שמאפיינים אותה. רוב הידע של חילונים על הקהילה החרדית מגיע מסדרות על חרדים. בתפיסה החילונית, זוהי קהילה סגורה ברובה שלא מעוניינת לאפשר כניסה למי שאינו שותף לאמונה ולאורח החיים שלה.

מהתקשורת אנחנו מקבלים את ההתפתחויות הפוליטיות של הקהילה, או סיקור של לוויות המוניות. את ענייני הפנים אנחנו מפנימים מסדרות כמו “שטיסל”, “המורדת”, “שבאבניקים”, “מרחק נגיעה”, “מתיר עגונות” וכיוצא באלה. הועלו טענות כי רמה בורשטיין שמקורבת לרב אליעזר ברלנד כתבה את התסריט במתוה ההגנה המשפטית והציבורית לאישומים נגדו. ובחוץ השמיים מתקדרים כמו הלב של החסידה התמה. בסתר ליבה, כך אני מתרשם, פייגי מייחלת לרב נתן. שהיא מאפשרת לנו להתעלם מחסרונות של הצד שני.

גולסטאריות עונה 3 פרק 4

עבדנו יחד על פרויקט ועם הזמן שוחחנו על החיים האישיים. היא ספרה לי על חיי המשפחה שלה, על מסיבות ראש חודש המרגשות לנשות הקהילה ואני ספרתי לה כישלון נישואי. Wesave.info האתר הישראלי לחיסכון ומידע אובייקטיבי מדויק .

ההתמרכזות של הנרטיב סביב שני צירים – האהבה האסורה של פייגי לרב נתן, מעין רומן רומנטי שמתחבא בדרמה חרדית, והמאבק הפנימי של הקהילה ברצון של הרב לסייע לנשים, יוצרים נתיב ברור יותר שמאפשר לצופה להתביית עליו. הרצון לדעת איך יסתיים סיפור האהבה הזה, או אם הגיבור הכריזמטי ושולייתו הצעירה יצליחו במאבק בקהילה שלמה הוא שלד גנרי שאינו ייחודי לעולם החרדי. אולם בשילוב עם האקזוטיקה של היקום הלא מוכר הזה, הוא הופך את “ריקוד האש” למסקרנת יחסית, גם אם לא עמוקה או אחידה. פייגי (מיה עברין) היא נערה בת 18 החיה עם אמה הבלתי יציבה בקהילה חסידית בטבריה. פייגי נערה עגמומית, בודדה, שאינה מוצאת לעצמה מנוח נפשי. מפגש עם הרב נתן (יהודה לוי) בנו של אדמו”ר הקהילה, נשוי ואב לצעיר בגילה של פייגי, מעניק לה ניצוץ של שלווה. הרב נתן, שאמור היה לרשת את תפקיד אביו שנפטר, איבד את זכותו המוסרית לכך בעיני חלק נכבד מהקהילה, אחרי שנחשד בקיום קשר לא הולם עם אחת מנשות החסידות.

גולסטאריות עונה 3 פרק 19

ואני אומר לה, לאהובת ליבי, בואי נצפה ביחד בפרק החדש. יהודה לוי זכה על תפקידו בסדרה בפרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל סירייס מאניה. באתר ניתן למצוא סיקורים לכל תוכניות, סדרות וסרטי הטלוויזיה החדשים, שעות ספורות לאחר שידורם בטלוויזיה . סדרות הינו אתר המציע חווית צפייה ישירה של סדרות שונות מהארץ ומחו”ל, במגוון רחב של ז’אנרים והתאמות לקהלי יעד שונים, בניהם משפחה, ילדים, גיל הרך ועוד. לכל הסדרות מחו”ל הנמצאות באתר סדרות, מצורפות כתוביות בשפה העברית (נקרא גם “תרגום מובנה”).

זה משהו שבכללותו עשוי להטריד ולהעיק, אבל במקביל יופיו מובע בקביעות מבעד לחרכים. אפילו בסצנות שעשויות לקומם, כמו הפגישה של זוג קרוע עם הרב נתן באחד הפרקים העתידיים, יש כל כך הרבה ליריות וכוח. במובן הזה, ייתכן שהדמות שהכי מייצגת את “ריקוד האש”, לפחות בארבעת הפרקים הראשונים שנשלחו לביקורת (מתוך שמונה), היא אחותו של נתן, ליבי (נועם פרוסט).

ריקוד האש פרק 7 לצפייה ישירה

אצלנו לא מתחתנים מאהבה אלא מתוך תקוה שזה הדבר הנכון. כאשר אני צופה בסדרה ריקוד האש פרקים מלאים לצפייה ישירה. על אף החמקמקות, ואולי בגללה, יש ב”ריקוד האש” משהו ממגנט תמיד. דבר מה שהוא גדול וקטן בו זמנית, אינטימי להפליא ובכל זאת עצום מאין כמוהו. איזונים לא פשוטים שהסדרה מפליאה לקיים בזכות כתיבה יפהפיה ומושכת (המכתבים שהותיר האדמו”ר למשפחתו מייצגים את זה בשלב מוקדם ובבוהק), בימוי מכשף ומשחק מעולה.

כולם אומרים עליה שהיא יפהפיה, אך היא בוחרת להסתיר את כל גופה כמו נשות השאלים – רק עיניה ניבטות מאחורי הבדים שהיא עוטה. מההיבט הזה, “ריקוד האש” מסקרנת כי התחושה היא שבורשטין-שי מתקוממת נגד חוקי החברה שהיא חיה בה, והסדרה שלה היא כמעט קריאה לעזרה או משאלת לב שאדם מסוגו של הרב נתן יתקיים במציאות, ופחות יהווה הצצה לעולם האמיתי. בורשטיין מאיטה את העלילה כדי להדגים ולהמחיש את צערה וקשייה של גיבורתה פייגי, ואת עמקות מחשבתו של הרב נתן, השוקל ומודד כל מילה העוזבת את פיו, אבל השימוש החוזר ונשנה בכלי הזה, שבאופן מתבקש מעכב את התקדמות העלילה, די מזכיר את 40 שנות ישראל במדבר.

טוען את עונה 1 פרק

ברקע מתקיים גם מאבק בינו לבין אחיו הצעיר, שרוליק (עידו ברטל) על תואר האדמו”ר החדש, לאחר מותו של אביהם, האדמו”ר הקודם, כשעברו של הרב נתן מונע ממנו להיכנס לתפקיד למרות היותו הבן הבכור. האם תתכן אהבה שאינה תלויה בדבר אם כל מטרתו של השידוך הוא שמירה על הסדר הישן ?. קבלו את ריקוד האש פרק 7 צפייה בווידאו היום כבר לא מתים מאהבה אמתית. צפו בווידאו לקראת שידור ריקוד האש פרק 7 לצפייה ישירה הצצה לסדרה. פייגי אותה מגלמת ברוב כישרון השחקנית מיה עיברין, אמנם מגנה על מינה אותה מגלמת נטע שפיגלמן מפני מתנגדי הרב. אולם מעליהן מרחפת שאלה קשה- האם באמת הרב נתן, יהודה לוי, עומד להתחתן?

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן