סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » פלמח סדרה

פלמח סדרה

גם לאחר פירוק הפלמ”ח המשיכה הנהגת מפא”י לחשוש מפניו ולהתנכל למפקדים ששירתו במסגרתו. בעקבות חששו של בן-גוריון מהמסרים הפוליטיים שיושמעו במסגרת כנס הפלמ”ח שנערך ב־1949, הוציא הרמטכ”ל יעקב דורי פקודה מפורשת האוסרת נוכחות חיילים בשירות פעיל בכנס. למרות הפקודה, השתתפו בכנס יצחק רבין, חיים בר-לב, דוד אלעזר, צבי זמיר, וכן קצינים וחיילים נוספים בצה”ל, ששירתו בפלמ”ח. ההשתתפות בכנס נחשבה כהפרת פקודה, והקצינים המשתתפים נקראו לבירור בפני הרמטכ”ל. רובם נענשו בנזיפה חמורה, אחדים הודחו מצה”ל, ואחרים הועברו מתפקידם, בהוראה אישית של בן-גוריון לרמטכ”ל. גישה זו מתעלמת ממחויבותו הגמורה של בן-גוריון לרעיון “הממלכתיות” העומד במרכז הגותו הפוליטית.

אמיל מתעקש לצאת לבדו לחיפוש האוצר, לורנס מקבל בשורה מטרידה ויעל מפתיעה את כולם…. הפריצה משתבשת, שרה דורשת מאמיל לספר את האמת, ואורי מכין הפתעה לאלינור…. רגע לפני אירוע גורלי אורי נאלץ להסתיר את האמת מאלינור, וחיליק מנסה לגלות את האמת ליעל…

עונה 1 פרק 3

פעולה ראשונה, וכושלת, הייתה פעולת כ”ג יורדי הסירה, אשר יצאו בסירה לטריפולי בלבנון ב־18 במאי 1941, על מנת לפגוע שם בבתי הזיקוק. 23 הלוחמים וקצין בריטי שהתלווה אליהם נעלמו, ועד היום לא ידוע מה עלה בגורלם. הדבר היווה מכה קשה ליחידה הצעירה. אמיל ושרה יוצאים יחד לחיפוש האוצר, יוחנן מנסה לעזור למרי, ורות מגלה סוד מפתיע…. בעוד שהאירועים מאחדים את כולם, לרבין יש הודעה חשובה ואמיל מגלה שעוד מישהו יודע על האו…

באמצעות מנגנון שיעמוד לרשותו לפי תוכנית מיוחדת ובפיקוח של קצין מיוחד של המטכל. לגאולה יש תכנית פעולה, יוחנן מביא חבר לעזרה ואוניית מעפילים מתקרבת לחוף…. דן מסתיר סוד, שרה מגלה ששיקרו לה כל הזמן ואמיל מבין מי יוכל לעזור…. חיליק מתמודד עם הגילוי, אלינור מתמודדת עם אבא של אורי, והארולד מפעיל את תכניתו החדשה….

פרק: פרק 26

משימה לאומית נוספת הייתה קליטת שארית הפליטה של יהודי אירופה, אשר הגיעו אל חופי הארץ באוניות מעפילים, עליהן נערך מצוד על ידי השלטונות הבריטיים. היה זה תפקידו של הפלמ”ח לקלוט את העולים על החופים, ולהעבירם לקיבוצים שם נקלטו. התשובה לכך ניתנה ב-1944 כאשר מטכ”ל ההגנה אישר את הקמת חיל המילואים של הפלמ”ח – “הרזרבה”. הרזרבה של הפלמ”ח הייתה חיל המילואים המיוחד שלו, והיוו למעשה את כוח המילואים הראשון של הכוח המגן העברי. בה בעת הכין המטה הכללי של ההגנה תוכנית הגנה כוללת ליישוב, למקרה של פלישת הגרמנים. תוכנית זו כונתה “מצדה על הכרמל” וכללה התבצרות בצפון הארץ, במרחב שבין הרי נצרת, נחל עירון וזכרון יעקב.

אחת המטיילים הישראלים, שנהרגו במהלך ניסיונם להגיע אל הסלע האדום בראשית שנות ה-50, הייתה לוחמת הפלמ”ח לשעבר גילה בן עקיבא. חברתה רחל סבוראי, שגם היא הייתה לוחמת בפלמ”ח, נודעה כראשונה שהגיעה אל “הסלע האדום”, ביחד עם מאיר הר-ציון. יוצאי הפלמ”ח לא הפכו לגוש אחיד, קולקטיבי, בעל אידאולוגיה אחידה. בשנות החמישים, שנותיה הראשונות של המדינה, ניתן היה לראותם בכל מפלגות השמאל הציוני. יגאל אלון, אשר נחשב למייצגו של דור זה, וראש וראשון לאנשיו, היה ראש הממשלה לימים ספורים לאחר מותו של לוי אשכול. אלון נפטר לפתע מדום לב בשנת 1980, נחשב להחמצה הגדולה של אנשי הפלמ”ח בפוליטיקה. הבכיר שבאנשי הפלמ”ח בשדה הפוליטיקה, ואולי גם המייצג הטוב ביותר של דרכו של הארגון, היה יצחק רבין, אשר הגיע לראשות הממשלה מטעם מפלגת העבודה, ובדרכו, ששילבה “ביטחוניזם” עם “יוניות”, נראה כממשיך טבעי למסורת הפלמ”ח. רבים מאנשי הפלמ”ח מצאו, כרבין, את מקומם במפלגת העבודה – משה דיין, חיים בר-לב ומרדכי גור הם השמות הבולטים שבהם.

סדרות – כל הסדרות הכי חמות – yes.co.il

במהלך שנת 1943 משהפך הפלמ”ח לכוח מגויס של ממש שהתבסס על צווי גיוס מטעם המוסדות הלאומיים הנבחרים, יכלו מפקד הפלמ”ח ומטהו לקבוע את פרקי הזמן המינימליים הנדרשים כדי לאמן ולהכשיר את הלוחמים בתנאי העבודה והאימונים, בהתאם למקצועותיהם הצבאיים ותפקידיהם. ההשתלבות במפלגת העבודה נראתה כמסלול הטבעי לאיש הפלמ”ח (במיוחד לאחר הצטרפותם של מפ”ם ואחדות העבודה למפלגה זו). אך את יוצאי הפלמ”ח ניתן למצוא בכל גוני הקשת הפוליטית. הן מן “השמאל”, כמתי פלד שהיה איש הרשימה המתקדמת לשלום, ומראשוני הקוראים למשא ומתן עם אש”ף, יאיר צבן, מנהיגה של מפ”ם בשנות התשעים, ושר הקליטה בממשלתו של רבין ושולמית אלוני, מנהיגת תנועת מרצ, והן מן הימין כרפאל איתן ורחבעם זאבי. בכנס של יוצאי הפלמ”ח ב-1953 אמר יגאל אלון שהפלמ”ח היה חיל ככל החילות בצה”ל, מפקדיו מונו על ידי הפיקוד העליון ולא היה זרוע פוליטית של מפלגה כלשהי. ולכן לא הייתה סיבה לפרקו. האימון הבסיסי כלל אימוני כושר גופני, אימוני קליעה בנשק קל, קרב פנים אל פנים (שיטה), טופוגרפיה, עזרה ראשונה, ופעולה בכיתות. כל איש פלמ”ח עבר אף אימונים בשחייה ובחתירה, שכן אחד מתפקידיו החשובים של הפלמ”ח היה הבאת העולים מספינות המעפילים אל חופי הארץ.

הפלמ”ח הוקם ב-15 במאי 1941, על בסיס סגל פיקודי של אנשים שפעלו כבר יחד במסגרת “הפלוגה הנודדת” ו”פלוגות השדה” בסוף שנות ה-30, תחת פיקודו של יצחק שדה. הוחלט כי כוח זה יפעל בשיטות של לוחמה זעירה, יבצע סיורים לוחמתיים, חבלה, גישוש, תקיפה, ו”יכין את השטח” לקראת מתקפה נאצית, אם וכאשר זו תבוא. את הפיקוד על היחידה החדשה קיבל יצחק שדה, שהיה כפוף ישירות למטה הכללי של “ההגנה”. מן הפלמ”ח יצאו רמטכ”לים, אלופי פיקוד, מפקדי חיל האוויר וחיל הים, ראש שירות הביטחון הכללי, ראש המוסד, ואחרים, אשר היו לימים אף לשרים בכירים, ואחד מהם, יצחק רבין, אף היה לראש הממשלה. רובו של המטה הכללי בצה”ל, במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום הכיפורים היה מורכב מיוצאי הפלמ”ח. מטבע הדברים, השפעת הפלמ”ח על אישים אלו השפיעה רבות על החשיבה הצבאית של צה”ל. חודשיים לאחר פרוץ הלחימה הכפיל הפלמ”ח את מספר אנשיו, ומנה שישה גדודים ובהם כששת אלפים לוחמים. בשלב זה החל הפלמ”ח להתלכד בחטיבות. הראשונה הייתה חטיבת הנגב אשר נוצרה מכוח האחריות שקיבל הפלמ”ח על הגנתו של הנגב. בגליל הוקמה חטיבת יפתח במהלך מבצע יפתח שבו שוחרר הגליל המזרחי. במרכז הוקמה חטיבת הראל אשר נשאה בתפקיד ההגנה על ירושלים. הפיקוד על החטיבות נלקח ממטה הפלמ”ח והוא עסק עתה בקליטת כוח אדם ובהדרכה.

פרק: פרק 33

לאחר פירוק הפלמ”ח ערכו יוצאי הפלמ”ח מספר כנסים, הראשון שבהם היה באוקטובר 1949, בסיום מלחמת העצמאות. לאחר “השבת השחורה” ב-29 ביוני 1946, שבה נעצרו חברי פלמ”ח והגנה רבים, חדל הפלמ”ח במאבק המזוין בבריטים, ומאבקו לעצמאות ולעלייה חופשית קיבל צורה אחרת, והתרכז בהתיישבות ובהעפלה. במאבק המזוין בבריטים המשיכו האצ”ל והלח”י עד לעזיבתם את הארץ במאי 1948. רומל הובס בקרב אל עלמיין השני, וכל התוכניות נותרו מבלי צורך לבצען. הרווח הגדול מתקופה זו היה יצירת תוכנית לשילובו של הפלמ”ח ככלי בפעולתו של גוף צבאי גדול. כאשר פרצה, כעבור שנים לא רבות, מלחמת העצמאות, נלמדו לקחים אלה והפלמ”ח שולב בפעולתו של צה”ל. מפקד הפלמ”ח, יגאל אלון, מספר כי הפלמ”ח הוקם בחורשת אקליפטוסים לחוף הכנרת, “חורשה שזכתה להיכנס להיסטוריה”, הוא ואביו ראובן פייקוביץ, היו נוכחים באותו מעמד בו הוקם הפלמ”ח.

הוקמה המחלקה הגרמנית, מיוצאי גרמניה ודוברי גרמנית כשפת אם, בפיקודו של שמעון קוך, הוא שמעון אבידן, לימים מפקדה של חטיבת גבעתי במלחמת העצמאות, על מנת לפעול מאחורי קווי האויב, תוך התחזות לגרמנים. היורדים לנגב השתלמו בסיירות, בצליפה, ובפעולות גרילה בחוליות קטנות. בשלבים הראשונים של מלחמת העצמאות היה הפלמ”ח עמוד השדרה של הכוח הצבאי של היישוב, מילא תפקיד מרכזי בקרבות בצפון ובמרכז, ונשא בעיקר עול הגנת הנגב, עד שצבא ההגנה לישראל סיים להתגייס ולהתארגן ללחימה. לפלמ”ח הייתה גם תרומה חשובה בתחומים אחרים, כמו המאבק בשלטון המנדט הבריטי בארץ ישראל, ההעפלה, העלייה לארץ ישראל, ההתיישבות, התרבות, הספרות העברית והזמר העברי.

פלמח עונה 3 פרק 13

מילות רבים מהם נכתבו על ידי חיים חפר או חיים גורי, והולחנו על ידי טובי המלחינים של התקופה – סשה ארגוב ומשה וילנסקי, או הושרו למנגינות עממיות רוסיות או ערביות. כחצי שנה לאחר מכן, בחודש אוקטובר 1945 שיתפו הרודפים והנרדפים, אנשי הפלמ”ח והאצ”ל, פעולה, במסגרת תנועת המרי העברי. על הפלמ”ח, כזרוע מבצעת של ההגנה, ועל אנשי הש”י, הוא שירות הידיעות של ההגנה, הוטלה המשימה. במהלך הסזון, בין נובמבר 1944 למרץ 1945, נחטפו מספר אנשי אצ”ל למקומות מסתור שם כלאו אותם וניסו להוציא מהם מידע, לפעמים תוך שימוש בכוח פיזי. במספר מקרים נמסרו אנשי האצ”ל לידי הכוחות הבריטיים. ערך מורחב – הסזוןלפלמ”ח היה תפקיד מכריע במסגרת הסזון. “הסזון” הוא המאבק שניהל ארגון ההגנה נגד ארגוני הסירוב בשנים 1944–1945 על פי הנחיות המוסדות הנבחרים של היישוב, ואשר כלל גם הסגרת אנשי אצ”ל לידי הבריטים, משאלה סירבו להכיר בלגיטימיות של הנהגת היישוב הנבחרת, ובהנחיותיהם לאופן שבו נכון לנהל את המאבק בבריטים. פעולות ראשונות נוספות היו השתלטות על גשרי נהר הליטני ערב מבצע הפלישה הבריטית ללבנון, שנשלטה על ידי אנשי צרפת של וישי .

“המקומות היחידים שבהם אנחנו מרשים לעצמנו לסטות מההיסטוריה זה באירועים שנותנים לנוער כוח, כי הסדרה מנסה לומר שהכדור בידיים שלהם. השינוי במהלך ההיסטוריה הוא להגיד שלפלמ”ח היה חלק באירועי המלון מלך דוד, פרק שעלה בשבוע שעבר ועורר תגובות סוערות ברשת. ברגע מטא־קולנועי כל־ישראלי, המאפיין את “פלמ”ח”, סדרת הנוער המצליחה ביותר בישראל ב־2020, שחזרה כעת לעונה שנייה, נאמר לרובי ריבלין, נשיא המדינה הקודם, כי “בזכותך יש לנו סיכוי להקים מדינה”. ריבלין, המשתתף בעונה השנייה של הסדרה בתפקיד אורח, מגלם את מי שבזמן הסדרה עתיד להיות נשיא המדינה הראשון של ישראל, חיים ויצמן. הפלמ”ח יצר הוויה ייחודית של לוחמים, חלוצים ומפקדים, אשר התגלמה בדמויות כגון יגאל אלון ויצחק רבין. עם הקמת המדינה וצה”ל ב-1948, פורק מטה הפלמ”ח ויחידותיו שולבו בשורות הצבא הסדיר. פלמ”ח היא סדרת נוער ישראלית מסוגת דרמה תקופתית-הרפתקאות, שנהגתה על ידי יהונתן בר אילן ועדן גוריון והופקה על ידי “ענני תקשורת” עבור “Yes”. אגב מפורסמים, אלונה סער (“המפקדת”), בתו של שר המשפטים גדעון סער, משתתפת גם היא שם, וגם בסדרה הזאת היא רוצה להתקבל לתפקיד פיקודי.

פרק: פרק 16

עוד שחקנים בסדרה הם דינה סנדרסון בתפקיד גולדה מאיר, גל אמיתי בתפקיד יצחק רבין, יובל מנדלסון כמנחם בגין, מיכאל הנגבי כאפרים קציר, עברי לידר כנתן אלתרמן ויורם לוינשטיין כדוד בן גוריון. אח ואחות נפלטים אל חופי ישראל מספינת מעפילים שנתפסת ע”י הצבא הבריטי השולט בארץ. יחד עם חבורת נערים צברים הם מצטרפים למחתרת סודית, למאבק אחרון והגורלי מכולם להקמת המדינה. אנשי הפלמ”ח למדו הרבה משכניהם הערבים. מילים ערביות רבות שולבו בעברית המדוברת בידי אנשי הפלמ”ח, והפכו לנחלת הכלל – “פִינְגָ’אן” “צִ’יזְבָּט” ועוד. הווי ההכשרה והקיבוץ, המדורה והלחימה, וההקרבה האישית, שהגיעה לעיתים למחיר דמים נורא, נותרו בשירים ובפזמונים, שהפכו לנכסי צאן ברזל של התרבות העברית במדינת ישראל הצעירה – “הרעות”, “הן אפשר”, “היו זמנים”, ועוד.

  • בשנתיים הראשונות לקיום הפלמ”ח הכוח לא כלל נשים. רק בתחילת שנת 1943, כשהוחלט לפתוח את שורות פלמ”ח לגיוסים נרחבים יותר, הוחלט לגייס גם נשים.
  • רומל הובס בקרב אל עלמיין השני, וכל התוכניות נותרו מבלי צורך לבצען.
  • אגב מפורסמים, אלונה סער (“המפקדת”), בתו של שר המשפטים גדעון סער, משתתפת גם היא שם, וגם בסדרה הזאת היא רוצה להתקבל לתפקיד פיקודי.

פלמ”ח עונה 3 פרק 15 לצפייה ישירה, פלמ”ח עונה 3 פרק 15 להורדה, פלמ”ח עונה 3 פרק 15 שידור חי, פלמ”ח עונה 3 פרק 15 שידור ישיר, פלמח עונה 3 פרק 15 לצפייה ישירה או להורדה, הפלמ”ח עונה 3 פרק 15 לצפייה ישירה או להורדה, הפלמח עונה 3 פרק 15 לצפייה ישירה או להורדה, פלמ”ח 3 פרק 15 המלא לצפייה ישירה או להורדה, פלמח 3 פרק 15 המלא לצפייה ישירה או להורדה, פלמ”ח 2022 פרק 15 לצפייה ישירה או להורדה. פלמ”ח עונה 3 פרק 7 לצפייה ישירה, פלמ”ח עונה 3 פרק 7 להורדה, פלמח עונה 3 פרק 7 , פלמח עונה 3 פרק 7 המלא , פלמ”ח עונה 3 פרק 7 שידור חי, פלמ”ח עונה 3 פרק 7 שידור ישיר, פלמ”ח עונה 3 פרק 7 המלא לצפייה ישירה או להורדה, פלמח 2022 פרק 7 לצפייה ישירה או להורדה, פלמ”ח עונה 3 פרק 7 לצפייה ישירה או להורדה – הפרק המלא באיכות FULL HD 1080p ובחינם, הדלפה בלעדית. פלמ”ח עונה 3 פרק 12 לצפייה ישירה, פלמ”ח עונה 3 פרק 12 להורדה, פלמח עונה 3 פרק 12 , פלמח עונה 3 פרק 12 המלא , פלמ”ח עונה 3 פרק 12 שידור חי, פלמ”ח עונה 3 פרק 12 שידור ישיר, פלמ”ח עונה 3 פרק 12 המלא לצפייה ישירה או להורדה, פלמח 2022 פרק 12 לצפייה ישירה או להורדה, פלמ”ח עונה 3 פרק 12 לצפייה ישירה או להורדה – הפרק המלא באיכות FULL HD 1080p ובחינם, הדלפה בלעדית. הנהגת הקיבוץ המאוחד בראשות יצחק טבנקין ייחסה חשיבות רבה להמשך קיומו של הפלמ”ח, כחלק מההכנות של היישוב לקראת העימות עם ערביי א”י, שהם העריכו שיבוא לאחר תום מלחמת העולם השנייה. כדי לאפשר את המשך קיומו של הפלמ”ח, לאחר שהבריטים הפסיקו לממן את פעילותו, הציעה הנהגת הקיבוץ המאוחד שיחידות הפלמ”ח יתגוררו בקיבוצי התנועה, ויעבדו בהם כדי לממן את הוצאות אחזקתם.

פלמח עונה 3 פרק 6

בהמשך ישמש מטה הפלמ”ח כמטה לניהול מבצעים כגון מבצע יורם לכיבוש לטרון, ומבצע דני. בשנת 2016 הוקמה אנדרטה באזור חוות שקמים לזכרן של לילה-נעמי יוסף, תמר באומגרט ומרים אוסיה, שלוש לוחמות פלמ”ח, חברות הגדוד השלישי של חטיבת יפתח, שנהרגו בעת מבצע יואב במלחמת העצמאות (9 באוקטובר 1948) בכפר הוג’ כתוצאה מהפצצות מטוסים מצריים. במהלך הלחימה במלחמת העצמאות השתתפו חטיבות הפלמ”ח במבצעי “נחשון”, “יבוסי”, “יפתח”, “מכבי”, “יורם”, מבצע ההר, “דני”, “מבצע יואב” ועוד רבים אחרים. עיקר לחימת הפלמ”ח הייתה בצפון, בנגב ובפריצת הדרך לירושלים.

אמיל ואלינור צריכים לבחור בין האוצר לחבריהם, יוחנן צריך לבחור בין מרי לפלמ”ח ולחיליק … בראיון עם שני יוצריה, יהונתן בר אילן, 38 (במאי ויוצר “נעלמים”, קינגים” ו”אול־אין”), ועדן גוריון, 43 (תסריטאי בסדרות “גאליס” ו”אילת”), הם מספרים על איך מתווכים את העבר לנוער של היום; ולמה אם ראשית הציונות היא סיפור הרואי, בעל פוטנציאל הוליוודי מפוקשש, לדבריהם, בבית הספר לימדו אותו בצורה כל כך משעממת. סדרות הינו אתר המציע חווית צפייה ישירה של סדרות שונות מהארץ ומחו”ל, במגוון רחב של ז’אנרים והתאמות לקהלי יעד שונים, בניהם משפחה, ילדים, גיל הרך ועוד. לכל הסדרות מחו”ל הנמצאות באתר סדרות, מצורפות כתוביות בשפה העברית (נקרא גם “תרגום מובנה”). אתר סדרות מתעדכן על בסיס יומי, מאפשר צפייה ישירה מכל זמן ומקום בעולם, בחינם וללא הגבלה! צוות אתר סדרות שם דגש על שימוש בטכנולוגיות חדשניות על מנת להעביר לצופים את התוכן באיכות מקסימלית, ללא פשרות.

פרק: פרק 12

בפירוק הפלמ”ח ראה בן-גוריון צעד חשוב וחיוני במעבר מארגון מחתרת סדיר למחצה, בעל סממנים עצמאיים, לצבא מודרני, בעל היררכיה ומשמעת. רוחו של הפלמ”ח לא עמדה בקנה אחד עם רוח צה”ל כפי שראה אותה בן-גוריון. זו הייתה קרובה לאידיאל של הצבא הבריטי, מאשר לדמות הלוחם הרוסי והפרטיזני, איש פאנפילוב, שעמד במרכז המיתוס הפלמ”חי. ערך מורחב – מצדה על הכרמלעם התקדמות הנאצים אל עבר ארץ ישראל בשנת 1942, היה הפלמ”ח מאורגן במחנות, ועובר אימונים. אנשי הפלמ”ח נשלחו אל הקיבוצים דורות וגת במטרה לנסות ולעכב את הפולש הגרמני, אם זה אכן יגיע. הייתה זו משימה שהייתה הרבה מעבר ליכולתם של אנשי הפלמ”ח בתקופה זו, הן מבחינת כוח האדם, והן מבחינת החימוש והציוד (בהיעדר נשק בזמן היציאה דרומה נשלחו הלוחמים עם מקלות קפ”פ).

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן