סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » סדרות נטפליקס

סדרות נטפליקס

אך מהר מאוד מתברר שההבטחה להתאמה המושלמת מביאה איתה גם דברים שליליים. האנשים אשר עדים לתופעה המוזרה אינם בטוחים האם בני הכלאיים הם תוצאה של הנגיף או הגורם להופעת הנגיף, דבר אשר גורם להם לחשוש מהם. מהר מאוד בני הכלאיים הללו הופכים להיות ניצודים על ידי בני האדם, ממש כמו חיות. אחת מסדרות הדגל של נטפליקס חזרה החודש לעונתה הרביעית. במידה ועד היום לא ראיתם את הסדרה ואתם אוהבים סדרות מד”ב כדאי לכם לתת לה צ’אנס.

לשמחתה אלינור מגלה שהיא הגיעה אל “המקום הטוב”, סוג של שכונה אוטופית שמדמה גן עדן לכל האנשים הטובים, אך מהר מאוד אנחנו מגלים שחלק מהדיירים בשכונה הם לא בדיוק מי שחשבנו שהם. סדרה דוקומנטרית מרתקת על העולם המטורף של נהגי מכוניות מירוץ פורמולה 1. במטרה לחדור לארגונו של ברון סמים, שחי בעושר בגבול שבין הולנד לבלגיה, שני סוכנים סמויים (מתחילים) מתחזים לזוג נשוי ומנסים להתקרב אליו במחנה שבו הוא שוהה בסופי השבוע. דרמה-תקופתית-רומנטית בהפקת שונדה ריימס (שאחראית גם על הפקת סדרות כמו האנטומיה של גריי, סקנדל ועוד) שהולכת לכבוש את הלב שלכם. סיפורם של שמיניית בני ברידג’רטון מחפשים אהבה ואושר בחברה הגבוהה של לונדון.

דרמות טלוויזיה לצפייה מרתונית

מי שלא שבע מסיפור חייה המטלטל של בריטני ספירס, יכול לצפות בסרט תיעודי מרתק עם עדויות ומידע שהיה חסוי. אחד הסרטים המומלצים בנטפליקס הוא “מינכן – על סף מלחמה”. אדולף היטלר התכונן לפלישה לצ’כוסלובקיה וממשלתו של נוויל צ’מברליין חיפשה נואשות פתרון של שלום. כאשר הלחץ הלך וגבר, עובד מדינה בריטי ודיפלומט גרמני נסעו למינכן לוועידת החירום.

כתב חידה שמעריצי “הג’ינקס” ו”להפוך אדם לרוצח” ישמחו לנסות וללעוס. במקרה הטוב מדובר בסדרה שמעמיקה ומרחיבה את גבולות הז’אנר בבחינה של זמן ודפוסים של אמת, ואפילו מעזה לשאול אם עצם העיסוק בטראומה מאפשר להירפא ממנה. אחרי שצפיתי בכל העונות של “נרקוס”, חיפשתי סדרה נוספת בסגנון. מחפשים סדרות מומלצות בנטפליקס ועוד לא צפיתם באוזרק?

בית הקלפים // House of Cards

סיפורה של ליגת היאבקות מקצועית של נשים, אמיתית לחלוטין, שהוקמה בשנות ה-80 בעזרתן של שחקניות מובטלות וכרוז משועשע, והפכה לתוכנית טלוויזיה שרצה בסינדיקציה במשך ארבע שנים. אם העונה הראשונה ניסתה לבנות משהו מאפס, בשנייה הוא כבר בנוי ומתפקד בשיא המרץ. ההתגייסות הקולקטיבית הזו, שהלכה ונבנתה לאורך העונה הראשונה, מגיעה לשיאה בעונה השנייה כשהקבוצה כבר מלוכדת ומשחקת עם נקודות החוזק של כל החברות בה. ואם נצא שנייה החוצה מהתסריט ונביט עליו מבחוץ, זה ייצוג די מרשים של חברות נשית שלא מנוצל לצרכי קידום סבוני של העלילה, רגעי “או מיי גאד שי דידנט” או פיתוי נקודת המבט הגברית, ובאמת נדיר למצוא את זה בטלוויזיה. דרמת פשע מצוינת ששואבת השראה מהסרט זוכה האוסקר “פארגו” של האחים כהן.

בדומה לקודמתה, הסדרה הזו מציגה קבוצה של מתווכים לוהטים (הפעם, יש לנו גם גברים בתערובת) שניסיונותיהם המושחתים לסגור עסקאות לבתים של מיליוני דולרים עומדים מול הדינמיקה האישית המבולגנת שלהם. אם אני רואה שהולכים להוריד משהו שכתבתי לעצמי לנסות בעתיד ודחיתי את זה בלי סוף זה דוחף אותי להגיע לזה. למשל אחת שיודעת זה משהו שלא ניסיתי והיום אני אתן לה צ’אנס להרשים אותי. הסרט הודעה אדומה בכיכובה של גל גדות כיכב ברשימות האלה כמה שבועות. המחירים של נטפליקס היו בעבר לא גבוהים ביחס למחיר חבילת טלוויזיה של yes, הוט, סלקום TV או פרטנר TV, אבל זה לאט לאט משתנה. בארה”ב המחירים בנטפליקס במהלך השנה בשיעור של עד 12.5%, וכך גם בבריטניה. בגל ההתייקרויות הנוכחי, עליית מחירי נטפליקס מתרחשת לא רק בישראל אלא בעשרות מדינות אחרות.

סמוך על סול – עונה 6

“אידיוט המחמד של אלוהים” לוקח קונספט שאנחנו כבר מכירים מאינספור סדרות וסרטים – אדם פשוט, במקרה הזה עובד התמיכה הטכנית קלארק תומפסון, שהופך בִּן-לילה לשליחו של אלוהים. ברקע הוא גם מתאהב, מתמודד עם ישויות שמיימיות ועם אפוקליפסה שבדרך. פלקון מגלם את הדמות הראשית ומקארתי היא אמילי, קולגה של קלארק שהופכת ליותר מזה. לצדם מצטרפים לקאסט יאניק טרוסדייל (מישל מ”בנות גילמור”), ולסלי ביב (“איירון מן”) שלוהקה לתפקיד הכיפי של השטן. בן פלקון הוא שחקן, תסריטאי ובמאי די עסוק – מסוג השחקנים שעובדים ללא הרף בהוליווד, אבל אף אחד לא זוכר את שמם או מזהה את הפנים שלהם.

באופן שמזכיר מעט את “מד מן”, עלילה רציפה לא ממש תמצאו בה, הקצב שלה איטי והיא עשויה בעיקר מאווירה, אבל איכשהו בסך הכל שלה – היא עובדת, וזכתה ללא מעט ביקורות נלהבות בארץ ובעולם. חלק ניכר מההצלחה נזקף לזכותם של כוכביה מגי ג’ילנהול וג’יימס פרנקו, המציגים שלל אפיזודות קודרות של אלימות וניצול בעולם הפורנו, ואלה הופכות לעניין שבשגרה כאשר מין נעשה למוצר צריכה לגיטימי על פי חוק. דרמה איכותית שתעלה ביחד עם סדרות נטפליקס אחרות בסגנון במהלך 2020.

מומחים לכל: סדרות נטפליקס שחייבים לראות

בנוסף, אתר פואנטה מסקר חדשות בנוגע למענק קורונה, מענק ילדים, קצבת נכות, קצבת זקנה, ועוד. אתר פואנטה חדשות צרכנות מספק מידע הנוגע להחזר כספי, פיצוי לצרכנים, הנחות לגמלאים, זכויות גמלאים, זכויות עובדים ועוד. אם זה לא מספיק, בעונה השנייה אנסרי עולה מדרגה ולוקח אותנו למסע של ניסויים תסריטאיים מרתקים, אמירות חברתיות ומחוות תרבותיות. לא כל ניסוי כזה מדויק עד הסוף או הכרחי מעבר לרמת הגימיק (כמו המחווה, היפה כשלעצמה, ל”גנבי האופניים”), אבל הוא הופך כל פרק לחוויה חדשה שלא היינו יכולים לצפות כיצד תתפתח. בעידן של בינג’ ובפלטפורמה שממש המציאה את הרעיון, אנסרי התעקש על חלוקה לפרקים שעומדים ונוצצים בזכות עצמם.

זוהי לא עוד סדרת “להדליק ולכבות את המוח”, וקשה מאוד לצלוח אותה בבינג’ מהיר ושטחי. מתחת למעטה המצויר והאבסורדי, מסתתרים בה רבדים עמוקים ואומץ להביט על החיים המודרניים בלי רומנטיזציה או רחמים עצמיים. העובדה שמדובר בסוס, חתולה וכלב מצוירים היא רק בונוס.

בית הקלפים // House of Cards

הסדרה כרגע נמצאת במקומות הראשונים של רשימת הסדרות המומלצות בנטפליקס ובצדק. ג’ו אקזוטיק הוא בעל גן חיות בו יש בעיקר חתולים גדולים. הסדרה עוסקת בכל נושא התחרות של מגדלי החתולים בינם לבין עצמם, ושמה דגש על יריבות ארוכת שנים בין ג’ו לקרול בסקין. אילבן היא בעלת כוחות על טבעיים, אשר לחלק מהם היא לא מודעת כלל.

בשנות השבעים והשמונים, ואף קיבל תארי כבוד מהמלכה ומהאפיפיור. אבל זמן קצר אחרי מותו ב-2011, התברר שכוכב הטלוויזיה היה מפלצת של ממש, כשתלונות על התעללות מינית מצידו הצטברו למימדים בלתי נתפסים. החקירה בנושא העלתה מעל ל-450 האשמות מחרידות בתקיפה מינית ובהתעללות מינית, כאשר רוב קורבנותיו של סאוויל היו ילדים והמעשים נפרשו על פני יותר משישה עשורים. סאוויל אף תקף מינית את הילדים שאושפזו בבתי חולים בהם התנדב ועבורם גייס כספים. ב”מיסטר בין”, הסדרה שהפכה אותו בשנות התשעים לאחד מהכוכבים הקומיים המפתיעים והאהובים בעולם, רואן אטקינסון כמעט ולא הוציא מילה, והסתמך על קומדיה פיזית. ההומור של “מיסטר בין” לא התיישן כל כך טוב, ונראה כיום אפילו מעט קרינג’י, אבל עכשיו יש לאטקינסון הזדמנות להזכיר מה הוא מסוגל לעשות, בפורמט שנראה מעט יותר מעודכן.

האיש השנוא ביותר באינטרנט // The Most Hated Man on the Internet

אגב, מספר ימים לאחר מכן ישודר ביס ובסטינג TV הסרט “לשלוט בבריטני ספירס”, שהוא סרט המשך לסרט “לשחרר את בריטני” – אשר עלה לשידור לפני מספר חודשים ובזכותו התעוררה מחאה ציבורית תחת הכותרת “לשחרר את בריטני”. במרכז הסרט שני אסירים שמקבלים סמים אשר משנים את רגשותיהם. את הסמים מספק להם המנהל האידיאליסט של מתקן הכליאה שבו הם שוהים.

לא תמצאו סדרה “אמיתית” על המסך שלכם שתעז ללכת כל כך רחוק כדי להטיח לנו את האמת בפרצוף. ג’סיקה ג’ונס היא הכי פחות גיבורת על שאפשר לדמיין, ודווקא העובדה הזאת הופכת את הסדרה בכיכובה לפילוסופית ומרתקת כמו שגיבורי על לא היו מאז “האביר האפל”. כשהיא חמושה במעיל עור, אטיטיוד של “עופו לי מהפרצוף” וסלידה משמלות וחליפות לטקס, ג’סיקה ג’ונס היא בעת ובעונה אחת אנטיתזה לכל הז’אנר והסמל שלו. דמות שכוחותיה הן ברכה וקללה ושמנהלת עם עצמה קונפליקט פנימי עמוק ועמוס חרטות.

“מי מתגורר בבית היל”: סדרת האימה של נטפליקס היא דרמה על טרגדיה משפחתית

אדם סנדלר הוא לא היחיד שמככב בסרט המקורי של נטפליקס, “השיחוק”, אלא גם כוכבי NBA. במרכז הסרט צייד כישרונות ביש מזל, המאתר בספרד שחקן כדורסל מבטיח עם פוטנציאל להפוך לכוכב-על. השניים מוכיחים שיש להם כל מה שצריך כדי להצליח בליגת ה-NBA – אבל כמו בנוסחה הקבועה של הסרטים האמריקאיים, הם כמובן צריכים להתמודד עם מנהלים ספקנים ובכירים בקבוצה שלא מאמינים בכישרון של ילד הפלא.

היא לא מעשירה את העלילה המוכרת, לא מוסיפה עליה שכבות חדשות כפי שעיבודים מוצלחים עושים, היא בוודאי לא מפתיעה בכיוון שאליו היא הולכת. לכן, גם אם קראתם את כל החוברות, המקסימום שתקבלו הוא ביטוי ויזואלי שלא בהכרח טוב יותר מהאיורים המקוריים, ואף לא מוסיף לדמויות שכבות או עומק שלא היו בהן קודם. עליית המחירים בנטפליקס בולטת במיוחד על רקע השקת דיסני פלוס בישראל. השירות הזה לא מגיע עם כמה חבילות שונות, אלא עם חבילה אחידה באיכות צפייה גבוהה. אמנם ההשקה בישראל לוותה באכזבה קלה בשל הנחיתות של השירות כאן בארץ בהשוואה לשירות המקורי בארה”ב, ועדיין זה שירות סטרימינג מצוין.

סדרות טי וי – בית ספר למוסיקה – לצפייה ישירה

ציפיתי, כמו כולם, לדרמה משפטית מלאת תאווה ויצרים, וקיבלנו כולנו עלילה נדושה מעט שמג’נגלת בין יחסי מרות, סקנדלים, סודות ושקרים. לכאורה, מדובר בכל מה שמעניין בסדרת מתח של שנות האלפיים, רק שכל הטוב הזה נשאר מרוחק מספיק ממה שמשאיר את הצופים דבוקים למסך. זוכרים את ‘הקתדרלה ליד הים’, הדרמה התקופתית שעלתה לנטפליקס ב-2017 ומבוססת על ספרו של הסופר הספרדי אילדפונסו פלקונס? אז ממש לאחרונה הגיחה אל אוויר פלטפורמת הסטרימינג סדרת ההמשך שלה, המוסיפה פן אפל ומסתורי למתרחש. גם אם נלך לרגע עם התובנה ש”סנדמן” מעוניינת רק במעריצי הקומיקס האדוקים ולא מעוניינת לבזבז את זמנה על מצטרפים חדשים – קשה להבין מה אמור לרגש ולהסעיר בה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן