סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » סדרה טהרן

סדרה טהרן

טבריזי מגיע למשרדו, ושם מחכה לו מתנקש שהורג אותו ונמלט על אופנוע, מול עיניו של כמאלי. דרמת המתח המצליחה של תאגיד השידור “כאן”, מועמדת לפרס הדרמה הטובה ביותר בטקס פרסי האמי הבינלאומי, שייערך ב–22 בנובמבר בניו יורק. כוכב הסדרה “נורמלי” של הוט, השחקן רועי ניק, מועמד לפרס השחקן הטוב ביותר.

פראז נאלץ לקבל החלטה קיצונית.157בטידני סירקיןמשה זונדר, עומרי שנהר9 ביוני 2022תמר לומדת מפיימאן על מרוץ מכוניות שאביו עומד לערוך מולו. למילאד יש רעיון כיצד לגרום בעזרת תמר למותו של מוחמדי במהלך המרוץ, אלא שרגעים לפני שהמרוץ יוצא לדרך, יש שינוי בתוכניות שמאיים על הצלחת המבצע.168הלווית הדמיםדני סירקיןמשה זונדר, עומרי שנהר16 ביוני 2022פרק אחרון לעונה. תמר מאשימה את מילאד בגרימת מותו של פיימאן מתוך קנאה. פראז מתעקש שחייבים לחסל את מוחמדי לפני שיגלה שהמוסד הרג את בנו.

הפרק הראשון של “טהרן 2” סגר את הפינות של העונה הקודמת, אז מה הטעם? הו, טוב ששאלתם

“הפחידו אותי מפניו, אבל בצילומי הסרט הוא היה אדיר, הוא היה נפלא. בהיותו במאי מנוסה, כשחקן הוא פרגן לי והתמסר לי, הבמאי הטירון. אבל כשהוא לא נדרש להיות על הסט, הוא היה שותה בירה וישן”. “חוץ מזה שהסדרה מאוד מותחת, חשוב לנו שהיא צעירה ובועטת, כפי שעולה מהמפגשים של הגיבורה עם צעירים הפועלים במחתרת”, מציין סירקין. “כדי להשיג את המתח, עלינו להיות תמיד צעד לפני הצופה, שנדרך מאי הוודאות. לכך נעזרנו במוזיקה מדהימה שיצר מארק אליהו, מוזיקאי אדיר מלא נשמה, שמנגן בכלי-נגינה פרסיים וגם יוצר מוזיקה אלקטרונית”.

“עבודת (DIT (Digital imaging technician היא תהליך המתרחש בזמן הצילומים. חומרי הגלם עוברים לאיש DIT הוא עובר עליהם ומעתיק אותם לשני כוננים קשיחים, כונן אחד מטיסים לארץ (כל שלושה ימים) והשני נשאר ביוון עד סוף ההפקה לגיבוי. אין לי ספק שכל מי ששחק בסדרה הזו לא יוכל לחזור לאירן בזמן הקרוב. הרבה פעמים השחקנים פשוט נסחפו לתוך המקום לטהרן, בגלל הרמה הגבוהה של הארט. אנחנו רגילים לראות את אירן בסרטים וסדרות טלוויזיה, מוצגת כעיר חדגונית, בצבעוניות דלה של צהובים ירוקים חומים, כעוד עיר במדינה ערבית השוכנת בלב מדבר. הסכתיםמכוריםסיפור ביוםחיות כיסשיר אחדהמעבדההיסטוריה לילדיםזינוק לאתמול | כאן ארכיוןעוד…

אפל רכשה את הסדרה “טהרן”, אמזון הזמינה גרסה אמריקאית של “על הספקטרום”

הגנרל קאסם מוחמדי (וסיליס קוקלני) ממונה למפקד משמרות המהפכה, בעקבות ההימלטות ולרגל המינוי מוצאים להורג את דאריוש נקומרד (נאביד נתי טוביאן) וארזו נקומרד (אסתי ירושלמי) דודה ודודתה של תמר, תמר נשבעת לנקום ומבטלת את תוכנית ההימלטות. מרג’אן המשמשת כפסיכולוגית מטפלת בנאהיד כמאלי (שילה אומי). עקב התנהלותו של כמאלי בעניין טבריזי, מפקדו חושד בו שקיבל סיוע כספי חיצוני לניתוח של אשתו, ומשעה אותו מתפקידו עד בירור העניין. עלי אגאזאדה, עוזרו של כמאלי, מצליח לעצור את מסעוד טבריזי, איראני שהוא סוכן ותיק של “המוסד” שסייע לתמר. בחקירה הוא מכחיש כל קשר ל”מוסד”, אך לאחר שנודע ל”מוסד” על מעצרו, אנשי “המוסד” חוטפים את אשתו של כמאלי, ששהתה בפריז לניתוח ראש, ודורשים מכמאלי שבתמורה לשחרור אשתו יאפשר לטבריזי לטוס לאיסטנבול. כמאלי נענה תחילה לדרישה, אך לאחר שיחה עם מפקדו דורש מטבריזי שלא לצאת מאיראן ולהפוך לסוכן כפול.

  • בתוך הבסיס היא משכנעת אותו לברוח, ולאחר-מכן משתלטת על השרתים בהתאם להוראותיה של יעל.

בנוסף, האתר מכיל מערכת חדשות המתעדכנת מידי יום במיטב הכתבות הקשורות להפקות מקור, פלטפורמות שידור וכ’ו. “היו גם דברים פחות כיפיים, בצילום של הפגנה הביאו ניצבים איראניים שהם פליטים ביוון. הפחד הגדול שלהם היה שבין הניצבים יהיו אנשי משטר אירנים סמויים, זה עדיין יושב להם בראש. אחת השחקניות נכנסה להיסטריה, לרעידות ופחדה שהיא גמורה, הם לא מבינים שהם כבר לא תחת השלטון האירני. לעיר טהרן יש אופי מובהק ומיוחד כגון טופוגרפיה, ארכיטקטורה, צבעוניות ואין ערים רבות תואמות לה. פראז ירוויח מההפקר ויעקוף את כל ההרוגים הטריים בדרך לתואר מפקד משמרות המהפכה.

ערוץ 11 שידור חי

חברתו של פיימאן, יסמין לא מרגישה טוב ותמר עוזרת לה להיכנס למכונית של פיימאן. אחרי שעזבה עם פיימאן, וואחיד מוצא את מילאד ומזמין אותו לתוך ביתו. הם מדברים על תמר ולפני שמילאד הולך, וואחיד מחבק אותו ושותל עליו סמים. בו זמנית, אצל תמר ופיימאן, פיימאן מזמין את תמר לשחק טניס במועדון הטניס ביום למחרת.

אחרי שמילאד משוחרר, תמר מגלה ממפקד התחנה שוואחיד הוא זה שהעליל על מילאד. מיד לאחר מכן, תמר נוסעת למועדון הטניס ומבקשת מהשומרים לדבר בדחיפות עם פיימאן. תמר מספרת לו על מעשיו של וואחיד ופיימאן מחליט לנתק איתו קשר. בזמן שפיימאן הולך להביא להם משקאות, תמר מרעילה ידית המחבט של הגנרל שאמור להגיע לשחק איתו טניס מאוחר יותר. בו זמנית, פראז מגיע למועדון ורואה את תמר מרעילה את המחבט.

מילים טובות על “טהרן”, ועוד אלף מילים רעות על הפרק האחרון לעונה

העונה שלפנינו היא קפיצת מדרגה בתרבות הטלוויזיה הישראלית, שמצליחה להסתכל על עולם הביטחון מזוויות של אהבה, חיזור, משפחתיות וגם הרבה פאן. תחזיקו חזק – אנחנו לפני אחת העונות המבטיחות, וזה בהשוואה לכל סדרה ישראלית אחרת בהיסטוריה הטלוויזיונית שלנו. אם הכל יתקיים כמתוכנן, “טהרן” תוביל את ישראל למצוא את עצמה בחזית העשייה התרבותית בעולם. הסדרה “טהרן” של כאן 11 זכתה הלילה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בטקס פרסי האמי הבינלאומי לשנת 2021, שנערך בניו יורק.

לא מדובר רק בציורי אומנות אלא בהמון כתובות מרוססות כמו “אני שונא אותך”, “אוהב אותך”, “למה באת לפה” וכדומה. אזרביג’אן – העיר באקו, שדומה מבחינה ויזואלית ומבחינת האנשים, גם השפה דומה, כך שהכיתוב בשלטי הרחוב ומספרי הרכבים היה מתאים ונדמה היה שבאקו איט איז. דיגיטלקול התורארון הקודשספר המדברמה לא בסדר איתיכאן חסכניםדוקותיים כאן סקרניםכאן מקשיביםשיחות מילואיםעוד… דיגיטלקול התורארון הקודשספר המדברמה לא בסדר איתיכאן חסכניםדוקותייםכאן סקרניםכאן מקשיביםשיחות מילואיםעוד… קול התורארון הקודשספר המדברמה לא בסדר איתיכאן חסכניםדוקותייםכאן סקרניםכאן מקשיביםשיחות מילואיםעוד… “השומרים במתקן המאובטח לא שמים לב שאחד החיילים הוא בעצם אישה יפה עם זקן מלאכותי מאוד בולט.”

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

אז כשרק טייס אחד שרד, האויב ממשמרות המהפכה נשאר בחיים ותמר נאלצת להימלט ולהסתתר – אין ספק שהסוף הפתוח יצר ציפייה אדירה לקראת העונה הבאה. בנוסף לכך, כוכבת הסדרה ניב סולטן גילתה כי לא השתמשה בכפילה ואת כל הפעלולים והקפיצות מהחלונות שתראו בסדרה – היא עשתה לגמרי בעצמה. במאי הסדרה, דני סירקין חשף כי המקום שנמצא הכי דומה לטהרן, הוא לא אחר מאתונה, בירת יוון האהובה במיוחד על התייר הישראלי. הסדרה המגוללת את סיפורה של האקרית צעירה מיחידת 8200, הנשלחת תחת זהות בדויה לטהרן למשימה מסוכנת-הצריכה מאות ניצבים, שיעורים בפרסית והכי חשוב לוקיישן שדומה עד כמה שאפשר לבירת איראן.

וכשזה מנוף הלחץ שיש לו, במוסד יכולים לשכוח משיתוף פעולה. “אתונה פשוט נורא דומה לטהרן”, הסביר במאי הסדרה, סירקין “אפילו השחקנים הפרסים שהגיעו לאתונה, אמרו ‘ואו תשמע, זה כל כך דומה לטהרן”. “סוכן “מוסד” בעל זהות בדויה איראנית נוסע ברכב מרצדס שחור עם לוגו שחור ובולט של עיט עליו, גם אחרי שהשתמש באותו הרכב כדי לרצוח אזרח איראני באזור מאובטח ומצולם.”

טהרן עונה 2 פרק 4

תמר מוכנה לחדור לבסיס ולבצע את המשימה, אולם טוענת כי עליה להיעזר במילאד, אותו ביקשו אנשי “המוסד” להרוג. לאחר שהיא ומילאד משיגים לעצמם גישה לבסיס הצבאי, מתעקשת תמר כי מילאד ייכנס אתה. בתוך הבסיס היא משכנעת אותו לברוח, ולאחר-מכן משתלטת על השרתים בהתאם להוראותיה של יעל. בסיום המשימה, כאשר תמר יוצאת מהבסיס הצבאי, כמאלי מזהה אותה ועוקב אחרי יעל ותמר בשובן לדירה. בעוד המטוסים הישראליים טסים לעבר המטרה, מגלה תמר כי השרת עליו השתלטה היה שרת דמה.

בין פעולת “מוסד” אחת לאחרת, בין כל האהבות, האכזבות והבגידות, תמר מצליחה לשמור על חייה ולתמרן בתוך מדינת האויב עם עיניים על המטרה. העונה הראשונה הסתיימה בכך שיעל קדוש, המפקדת של תמר, התגלתה כסוכנת כפולה שעזרה לסכל פעולת תקיפה אווירית באיראן וגרמה להפלת 15 מטוסים של כוחותינו. תמר, שנולדה באיראן ועלתה לישראל בגיל 6, מגלה מחדש את שורשיה האיראניים ומסתתרת אצל ארזו, דודתה היהודייה שהתאסלמה.

איך זה לחיות כסוכן מוסד בזהות בדויה?

תמר מוזמנת למסיבה אצל בני העשירים, ומתכננת לשתול סלולרי ממולכד אצל פיימאן, בנו של מוחמדי. פראז מבין שפיימאן הוא החולייה החלשה.135טעות כפולהדני סירקיןמשה זונדר, עומרי שנהר26 במאי 2022מילאד נעצר על ידי משטרת טהרן בחשד למכירת סמים לנערים עשירים מטהרן. פראז ממהר לחקור אותו ותמר שחוששת “המוסד” ינסה להורגו לפני שישבר בחקירה, מנסה לחלצו. היא ממשיכה בהכנות להתנקשות במוחמדי ומרג’אן נאלצת לסייע לה.146הבחירה של פראזדני סירקיןמשה זונדר, עומרי שנהר2 ביוני 2022פראז נחשף לרעל שיועד למוחמדי ומצבו מדרדר.

“כמעט משימה בלתי אפשרית. החברים על הסט לא הפסיקו להצחיק אותו והבנאדם התפקע מצחוק. בקיצור, נדרשנו ללא מעט תיקוני צילום באמצעות המחשב וגם לטיפול מיוחד של איש האפקטים שלנו, אלון סרנגה. אחרי כל זה, בעודו שוכב במיטה, גידי נרדם לא פעם על אמת”. במסע הדילוגים שלו בין סוגות טלוויזיוניות שונות הוא ביים ב-2009 את סדרת “לונדון-בן-יהודה”, בכיכובו של ירון לונדון. “בשבילי זאת הייתה חוויה מאוד מלמדת לעבוד עם ירון, מי שהפך לי לחבר ואיש שאני מאוד אוהב”, הוא מציין.

עלילת הסדרה טהרן עונה 2 פרק 8

היא עזרה לה להעביר את האימה, את הכאוס המבעבע – זה ממש בשמה, במשמעות המילה פאודה. הסדרה רצופה רגעים מגוחכים שלא מאפשרים באמת להיטמע בה. אנחנו אמורים לקבל את זה שסוכן חשאי מסתובב בין זירות רצח במכונית חברה שזיהויה יוביל ישירות אליו. אנחנו מצופים להשתכנע שחברותיה לעבודה של ז’ילה, האישה האיראנית שתמר תופסת את מקומה, לא מזהות כי מדובר במתחזה מפני שיש לה תחבושת על האף. ב-22 בנובמבר 2021 זכתה הסדרה בפרס אמי הבין-לאומי בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר.

  • עלי אגאזאדה, עוזרו של כמאלי, מצליח לעצור את מסעוד טבריזי, איראני שהוא סוכן ותיק של “המוסד” שסייע לתמר.
  • לסדרה יש גם עונה שנייה בשם “דויטשלנד 86” שיצאה ב-2018, והשלישית בסדרה – “דויטשלנד 89”, שמתרחשת לאחר נפילת חומת ברלין – עתידה לעלות במהלך השנה הקרובה.
  • וכשזה מנוף הלחץ שיש לו, במוסד יכולים לשכוח משיתוף פעולה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן