סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » משפחת קוקה

משפחת קוקה

בסך הכול, ניתן להגדיר את מדיניות הדברת היבולים ככישלון. בשנת 2000 רוססו מעל חצי מיליון דונם של גידולי קוקה, ובכל זאת סך השטחים ששימשו למטעי קוקה גדלו בשנה זו. בשנת 1860 זיקק לראשונה פאולו מנטגזה את הקוקאין מעלי הקוקה. באותה שנה עשה זאת גם הכימאי אנג’לו מריאני , שהכניס את התוצר החדש לתוך סירופ לשיעול ויין ומכר אותו כיין מריאני. יין זה הפך במהרה ללהיט ברחבי אירופה, ונכנס אף לספרות – בין הגיבורים הספרותיים שהשתמשו בקוקאין ניתן למנות את שרלוק הולמס ואת ד”ר ג’קיל ומיסטר הייד.

“רק עכשיו אני קולטת את הפערים בין מה שהייתי אז למה שאני היום. במעלה אדומים רוב החברות שלי כבר נשואות עם ילדים ופתאום כשיצאתי רגע מהבועה הזו, נרגעתי. זה עדיין מאוד בוער בי ואני חושבת שזה הדבר הכי יפה שיכול לקרות בחיים, וזה מה שאני באמת מאחלת לעצמי יותר מהכל”. משפחת קוקה חוזרת לעונה חדשה, והפעם מה קורה כשמוטציה דרום אפריקאית קוטעת לליאור את החופשה ומאלצת אותה לחזור. כשליאור נוחתת ומגיעה סוף סוף הביתה, מחכה לה קבלת פנים שהיא ממש לא ציפתה לה. שנים על גבי שנים ניסה משה בורנשטיין, הבעלים של חברת ‘טמפו’, לשכנע את חברת ‘קוקה קולה’ להעניק לו את הזיכיון לייצור הזהב השחור בארץ ישראל. בשנת 1966 כבר נעשה המאבק העסקי למאבק פוליטי כאשר התברר שתאגיד הענק האמריקני אינו מוכן לתת לאיש את הזיכיון לייצור בארץ. בכתב התביעה טוענת קוקה כי חלק מההכנסות שזרמו אל הסניפים ברשת לא הגיעו אליה כמוסכם.

קוקה בע”מ עונה 3 פרק 3

אחרי ההצלחה של העונה הראשונה של “קוקה בע”מ”, בימים אלו משפחת קוקה, ההורים גלית ומשה, ליאור ואחיה רוי ונעם, מצלמים את העונה השנייה שתשודר החל מ-24.2 ב-HOT בידור וניתנת לצפייה כבר מ-22.2 ב-HOT VOD. משפחת שטראוס היא הבעלים של חברת המזון השלישית בגודלה בישראל, אחרי קוקה קולה ותנובה. קבוצת שטראוס, שהחלה את דרכה כמחלבה משפחתית קטנה, חולשת כיום על מגוון תחומים בשוק המזון, ומבססת את הצלחתה על שליטה בתחומי מוצרי החלב, הקפה ועוד. שווי אחזקתה של משפחת שטראוס בקבוצה הוא כ־1.7 מיליארד דולר, והחברה רשמה עלייה ברווח התפעולי ב־2018. ההצלחה לשמור על רווחים נאים אינה מובנת מאליה, בשוק שבו מתחרים מותגים פרטיים רבים של רשתות השיווק השונות; ובמציאות רגולטורית שמקשה על שמירה על רווחיות בתחום החלב. ליאור הגיעה חמושה בחיוך חדש מבית היוצר של ‘קליניקה אריה’, אמא גלית התרגשה מאוד מה שגרם לה להתעלף לכמה שניות אבל הלביאה חזרה לעצמה מהר מאוד ושאר בני המשפחה אבא משה והאחים נועם ורוי פשוט זרמו ונכנסו לאווירת הצילומים המתחדשת.

  • על אף שהריסוסים נעשים באופן מבוקר, כדי למנוע פגיעה באזורים שאינם מטעי קוקה, תנאי רוח עלולים לקחת את חומר הריסוס למרחק של עד 600 מטר מאתר הריסוס.
  • באחת הסצנות המפורסמות מ”קוקה בע”מ” אבא שלך צעק עלייך אחרי שקנית תיק ב-500 שקלים, כששתינו יודעות שגם 500 דולר לא היו מספיקים לך כדי לקנות אותו.

לאחר הכיבוש הספרדי, יצאה הכנסייה הקתולית, ובפרט הישועים, כנגד צמח הקוקה, ובמיוחד כנגד השימושים הפגאניים שלו. בשנת 1551 כינה הבישוף של קוסקו את הצמח “סוכן מרושע של השטן” וקבע שכל המשתמש או מחזיק בו יועלה על המוקד. גידולי קוקה ומחסני קוקה נשרפו, וגידול הקוקה הפך להיות לא חוקי. לדברי אלון זמיר, סמנכ”ל השיווק של קוקה-קולה, “אנו שמחים להעניק לצרכנים שלנו חוויית מותג אישית ומרגשת, הכוללת חדשנות מוצרית וטכנולוגית. קוקה-קולה שמה לעצמה כמטרה להמשיך לחדש ולרגש את צרכניה, ופעילות מיוחדת זו באה לחזק את הקשר בין המותגים לצרכנים בדרך מקורית, מפתיעה ומיוחדת”.

משפחת קרדשיאן 10

הצטרפו לערוץ הטלגרם כדי להתעדכן מתי הפרק עולה (לחץ עלי). רוי קוקה – אחיה בן ה 21 של ליאור ומקור ההשראה של הבית. נולד עם שיתוק מוחין אבל תמיד יסתכל על חצי הכוס המלא והכל עם כריזמה ממגנטת והומור שייחודי רק לו. לרוי יש קושי לקבל את ליאור קוקה התל- אביבית וחולם לפתוח דוכן ווינר וקיוסק. פאנטה (באנגלית Fanta) הוא משקה מוגז בטעמי פירות שונים כגון תפוזים, אשכוליות, אקזוטי, תות וענבים. במקור המשקה הוכן מתוצרי לוואי של גבינה וסיידר, ושווק ב-1939 על ידי הסניף הגרמני של קוקה-קולה.

  • זן זה גדל ביערות טרופיים לחים במורדות האנדים המזרחיים בפרו ובבוליביה.
  • היא לא רק הגנה על המשפחה שלה, כל העניין נהיה מאוד פומבי.
  • את העוגות החליפו גלידות ומאפים שהמילה “מושחת” הומצאה לכבודם, אבל גם ההייפ והתיוגים לא הספיקו.

באחת הסצנות המפורסמות מ”קוקה בע”מ” אבא שלך צעק עלייך אחרי שקנית תיק ב-500 שקלים, כששתינו יודעות שגם 500 דולר לא היו מספיקים לך כדי לקנות אותו. “הייתה הצלחה מטורפת אבל על הנייר היה הפסד כספי מאוד גדול בגלל דרך ההתנהלות שלי. מצד שני, השם שלי התפוצץ. כולם רצו לעשות איתי עסקים, היו לי המון הצעות וכולם רצו זכיינות. נפתחו בפניי המון אופציות לעסק חדש, ובגלל הקרבה שלי לאדל החלטתי ללכת עם אבא של בעלה”. גולת הכותרת של החנות הייתה עוגת קרפים, שקוקה אכלה גרסה מקומית ומפוקפקת שלה באותו טיול למזרח (“לקחתי ביס וזה היה הדבר הכי מזעזע שטעמתי בחיים”). העוגה של קוקה התנשאה לגובה אינספור שכבות, הגיעה בטעמים שונים ותוספות מגוונות ועוררה באז משוגע. כמות הלקוחות הייתה גדולה משקוקה העיזה לדמיין – אבל הקשיים התפעוליים והכלכליים המתינו בסוף התור.

קוקה בע”מ 2: פרק 4

נרות, כריות, אפילו סתם קופסאות ריקות שפעם היו בתוכן נעליים או תיקים של גוצ’י. “התחלתי לפני שלוש שנים בערך”, היא מספרת, “קמתי בבוקר ופתאום בא לי שפתיים. אחר כך עשיתי שיניים, רציתי לעשות את כל השיניים חדשות ולבנות. ואז עשיתי ריסים, גבות… כל פעם משהו אחר”. באוקטובר האחרון, עם הגשת התביעה, אדל פרסמה פוסט באינסטגרם שמגולל את המחלוקת בין הצדדים, ושאחריו הגיעו לא מעט ידיעות בנושא במדורי הרכילות. “אני בטוח לא רצתי לאנשים וסיפרתי להם שתבעתי. התגובה הראשונה הגיעה ממנה. אני מבינה לחלוטין למה היא הגנה על המשפחה שלה. באמת, אני יכולה להבין את זה”. “אני לא מתחרטת, אני יודעת גם לראות את הדברים היפים שקרו בזכות זה”, היא מספרת היום, אחרי חודשים שהעדיפה לתת לעורכי הדין לדבר במקומה. סעיף 27 לאותה אמנה מתיר שימוש בעלי קוקה כחומרי טעם, בכפוף לכך שלא יכילו אלקלואידים.

רוי קוקה – אח של ליאור, בן 21, ומקור ההשראה של בני הבית. אמנם הוא נולד עם שיתוק מוחין, אז בכל זאת תמיד מסתכל על חצי הכוס המלאה. יש לו קושי לקבל את “ליור קוקה התל-אביבית מהמרכז”, וחולם יותר בקטן על לפתוח קיוסק ודוכן “ווינר”. עבד טוען עוד כי הוא יזם פגישה בין הבעלים של חברת ביסקוטי לבין קוקה, בניסיון לסייע לה. “העוגות האלה לא היו מורכבות בצורה מקצועית ולא בשיטה נכונה – היה לה המון פחת והיא היתה מפסידה כסף”, נטען בתביעה של חברת מיתוס.

מיקס ישראלי 8

ליאור בוחנת כיוון מבטיח, נועם ומיה ממשיכות בשלהן, רוי מתחיל ללכת בכיוון מעניין, וגלית ומשה ממשיכים לריב ולנצח על כל המקהלה. קדימון של סדרת הדוקו-ריאליטי המדוברת של תקופת הקורונה מבית “הוט”. “בית המשפט הבין כי האחריות לטיב המוצרים והשירות היא של קובי בלבד, אולם שמה של ליאור הוא זה שנפגע וקיצר את תקופת ההסכם כך שהיא מסתיימת במאי הקרוב”.

על פי הסכם שניתן במסגרת בקשה דחופה לצו מניעה – הסכימו שני הצדדים כי המותג יחזור לבעלותה של קוקה ב־1 במאי 2021. עוד יתחייבו הצדדים כי התשלומים לקוקה יבוצעו במועדם ועל הצדדים לא להוסיף מוצרים חדשים. בעקבות תלונות הלקוחות, שאותן הציגה קוקה בפני בית המשפט, יתחייבו הצדדים לשמור על איכותם וטיבם של הקינוחים. כשליאור היתה בת 15 היא החלה לאפות ולמכור עוגות וקינוחים מהמטבח של הוריה במעלה אדומים. בהמשך השתתפה בתוכנית הריאליטי ‘בייק אוף ישראל’ והפכה לכוכבת שמתחזקת אינסטגרם עם יותר מ־300 אלף עוקבים.

להתחבר מחדש, חדש!

הלעיסה מקובלת מאוד גם בימינו, במיוחד באזורים ההרריים של בוליביה, ורבים רואים בלעיסת הקוקה חלק בלתי נפרד מהתרבות הלאומית. בסופרמרקטים ניתן למצוא מוצרי קוקה מעובדים, בעיקר חליטת קוקה. ללעיסת עלי הקוקה, פרט להשפעות הפסיכואקטיביות, ערך תזונתי רב, במיוחד באזורים הדלים במקורות מזון בהם הוא גדל – הוא עשיר בחלבונים ובוויטמינים. תוספת האנרגיה המורגשת בעת לעיסת העלה חשובה גם היא באזורים בהם החמצן מועט ויש צורך בהליכות ארוכות. למעשה, לעיסת העלים כה מקובלת בקרב שבטי היונגה והאסימרה עד שהם משתמשים ביחידת מרחק בשם ‘קוקדה’, שהיא המרחק שאדם הולך עד שהוא מסיים ללעוס מלוא הפה עלי קוקה.

באמצעות ארגונים יהודים-אמריקנים שונים, בראשם הליגה נגד השמצה של ארגון ‘בני ברית’, החלו יהודי אמריקה לארגן חרם נגדי על חברת קוקה קולה. את המשקה שזכה תמיד לפופולריות רבה בקרב בקהילה היהודית החרימו עתה בתי עסק גדולים כקטנים (ביניהם נייתנ’ס – יצרנית הנקניקיות), משפחות ויחידים. יהודי אמריקה פשוט סירבו לקנות ממוצרי קוקה קולה לאור התנהלותה המבישה של החברה. הסדרה עוקבת אחר ליאור קוקה – מלכת הקינוחים, בעלת 6 סניפים כבר בגיל 25, אשר חוזרת בגין מגפת הקורונה למעלה אדומים לבית משפחת קוקה.

קפה בניחוח אישה ( – פרק 76

קוקה-קולה מודה לזוכים במבצע ומזמינה אותם ואת כל המשתתפים במבצע להמשיך לעשות טוב למען הקהילה וליהנות מרגעים מהנים, מאושרים וחווייתיים עם קוקה-קולה, הטעם האמיתי. בתוכנייה של החופשה הושקעו תכנונים ומחשבה רבה להנאתם של הנופשים. הזוכים נהנו מאטרקציות כמו טיול ג’יפים בנופים עוצרי נשימה, שיט בלגונה הכחולה ומיום קניות מיוחד במינו עם 1,500 שקלים מתנת קוקה-קולה.

בנוסף, העלה מכיל את האלקלואידים מתילאקגונין צינמט, בנזואילאקגונין, טרוקסילין, הידרוקסיטרופאקוקאין, טרופאקוקאין, אקגונין, קוזקוהיגרין, דיהידרוקוזקוהיגרין, ניקוטין והיגרין. גידולי הקוקה מושמדים באמצעות עקירה, שרפה וריסוס אווירי של קוטלי עשבים (ובמיוחד גלייפוסט). קיימות גם שיטות הדברה ביולוגיות, המשתמשות בפטרייה Fusarium oxysporum, אך הן אינן בשימוש מחשש שיוגדרו כלוחמה ביולוגית. בבוליביה ובפרו, שבהן מוגדר גידול מוגבל של קוקה כלגיטימי “מסיבות תרבותיות”, אין שימוש גם בריסוס של יבולים. הכנסת עלי הקוקה למשקה הופסקה בסוף שנת 2007, לאחר שהוכח כי עלי הקוקה מזיקים למערכת העיכול.

פלמח 3 .חדש! – פרק 14

בשנת 2020, נקנסה החברה המרכזית למשקאות על ידי רשות התחרות בסכום של 39 מיליון שקל, משום שניצלה את מעמדה כמונופול בקטגוריית הקולה לקידום מותגים אחרים. בגדה המערבית וברצועת עזה נמצא הזיכיון של קוקה-קולה בידיו של סניף “החברה המרכזית לייצור משקאות קלים” ברמאללה. המשקאות מופצים באמצעות מרכזי הפצה הנמצאים בחברון, שכם ועזה.

ליאור עבדה תחת חוזה העסקה וליאור פשוט ניסתה למצוא סיבות להפר את ההסכם כי לא ידעה לעבוד במערכות גדולות וגם לא ידעה לייצר איכות וייחודיות על פי הסטנדרטים שלנו כרשת, לכן היתה דרושה התערבות מהותית שלנו ודרישה לסטנדרט שליאור לא מכירה. איש לא נידה אותה, ההפך הוא הנכון, ניתנה לה משפחה חמה ותומכת שהיא לא ידעה להעריך ולכבד. עכשיו זו חנות, יש לי עובדים, שכירות, ספקים בסדר גודל אחר ממה שהכרתי. הזן המקורי של הקוקה, ממנו טופחו שאר הזנים, הוא הזן הבוליביאני הואנוקו (E. coca var. Coca).

השופטת גודי 20 – פרק 74

קולה דובדבן או צ’רי קוק (באנגלית Cherry coke) הוא משקה מוגז בטעם קולה בשילוב טעם דובדבן. היום, כשהיא שוכרת דירת חמישה חדרים במגדל יוקרתי, עם חניה משלה וחניית אורחים – עסקאות הסמים והצרחות הן רק זיכרון עמום. גם בימים שבהם האחים וההורים שלה מותירים את החדרים שריהטה עבורם ריקים היא לא מרגישה בודדה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן