סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » מליפיסנט

מליפיסנט

ב”מליפיסנט” יש ים אפקטים, נופים ממוחשבים, יצורים אגדתיים וכוחות קסם צבעוניים, אבל אף אחד מהם לא מדהים יותר מעצמות הלחיים של אנג’לינה ג’ולי. אנחנו באמת חיים בעתיד מופלא אם אפשר לפסל מחדש פנים של שחקנית באופן שבו יכולתם להישבע ששברו לה חלקים מהלסת התחתונה והדביקו אותם מחדש במעלה הפנים. זאת ההופעה הראשונה של אנג’לינה ג’ולי בקולנוע מזה ארבע שנים, והיה שווה לחכות. היופי, הקרירות, המינימליזם המחושב של כל תנועה בפנים, הופכים אותה למכשפה הרעה האולטימטיבית.

“אני חושבת שהרבה אמהות טובות תהו אם הן אמהות מספיק טובות. מבחר עצום של יצירות לילדים בנושאים שונים הכוללים חגים ומועדים, דמויות מאגדות וסרטים, בעלי חיים, מסביב לעולם, מוזיקה, תחבורה ועוד רבים. האתר מיועד לילדים, הורים מחנכים וכל אוהבי היצירה המוזמנים להכנה קלה וחווייתית של יצירות. כחלק מהטוויטס המחודש על האגדה, הסרט מסתכל בעין עקומה על מוסכמת הנשיקה-של-אהבת-‏אמת שפותרת הכל – וזה היה מקורי ומעניין יותר אלמלא “לשבור את הקרח” האולטרה-מצליח, גם ‏הוא מבית דיסני, לא היה עושה את אותו הדבר לפני כמה חודשים. ” כיון שהסרט כבר כמעט לא מוקרן בבתי הקולנוע כיום,אז נ…”

Maleficent מליפיסנט לצפייה ישירה

כעונש מליפיסנט מטילה כישוף על ביתו הקטנה של המלך- אורורה (אל פנינג) שבהגיעה לגיל 16 תידקר ממחט ותכנס לתרדמת לכל חייה. לפי הסרט החדש, מליפיסנט היא פיה בעלת כנפיים מהממות, שחיה בממלכה הקסומה שמעבר לביצות. בצעירותה היא התאהבה בבחור אנושי, אבל היחסים האלה עלו על שירטון, ובסופו של דבר הסיכסוך הזה הוביל אל הסיפור המוכר – מליפיסנט מטילה קללה על בתו של המלך, שתידקר באצבעה בשנתה ה-16 ותיפול לשינה עמוקה, וכו’. סרט בעל אג”נדה פמיניסטית, מרהיב ביופיו, אנג”לינה מדהימה כתמיד, עלילה סבירה, אבל לטעמי היה מעייף מעודף אפקטים, עלילה בעלת חורים ורוב הדמיות שטוחות המשרתות את אנג”לינה. אני בעד סרטים שבהם נשים דומיננטיות לצד גברים דומיננטיים …

מאולפני דיסני מגיע הסרט ‘מליפיסנט’- הסיפור שלא סופר על המכשפה המוכרת של דיסני מהסרט הקלאסי ב-1959, ‘היפהפיה הנרדמת’, שחושף את האירועים שהקשו את ליבה של מליפיסנט והניעו אותה להטיל כישוף על התינוקת אורורה. היו לה חיים אידיאלים כשגדלה ביער שליו בממלכה, עד שיום אחד הגיע צבא פולש שאיים על ההרמוניה של הממלכה. מליפיסנט הופכת להיות המגינה של המדינה, אבל היא סובלת בסופו של דבר מבגידה נוראית- מעשה שיהפוך את ליבה הטהור לאבן. כשהיא מונעת ע”י הנקמה, מליפיסנט עומדת מול קרב גדול מול יורש העצר הפולש וכתוצאה מטילה כישוף על התינוקת שתיוולד לו, אורורה. כשהילדה גדלה, מליפיסנט מבינה שאורורה מחזיקה את המפתח לשלום בממלכה- ואולי גם לאושר שלה עצמה. מליפיסנט הוא שמו של סרט חדש של אולפני וולט דיסני, העוסק בסיפור שלא סופר על המרשעת מהסרט ‘היפיפייה הנרדמת’. הסרט חושף את האירועים, שהקשו את ליבה של מליפיסנט והניעו אותה לקלל את התינוקת אורורה, ולשלוח את כל הממלכה לתנומה של מאה שנה.

טסים לאירופה הקיץ? כדאי שתכירו את החוק הנורא הזה קודם

בארמון, סטפן שנהיה פרנואיד ומטורף עם השנים, חש שמליפיסנט באה ומורה לחייליו להתכונן. אורורה מבקשת ממליפיסנט לגור איתה בביצות, מליפיסנט מסכימה בשמחה. בדרך לביתה אורורה פוגשת בנסיך פיליפ והשניים מתאהבים זה בזו. מליפיסנט שוללת את המחשבה שפיליפ ישבור את הכישוף בטענה שאין דבר כזה אהבת אמת.

ב-15 ביוני 2015, אולפני דיסני הודיעו על הפקת סרט המשך פוטנציאלי עבור סרט “מליפיסנט”, ואישרו שלינדה וולברטון תכתוב את התסריט עבור סרט ההמשך לאחר שכתבה את התסריט עבור הסרט הראשון. באותו הזמן, לא אושר באופן רשמי שאנג’לינה ג’ולי תשוב לגלם את דמותה של מליפיסנט, אם כי התסריט הראשוני שנכתב התבסס על דמותה, ובנוסף המפיק ג’ו רות’ נועד לשוב להפיק אף את הסרט הנוכחי. ב-25 באפריל 2016, אולפני דיסני הכריזו באופן רשמי על הפקת סרט ההמשך ועל שובן של ג’ולי והתסריטאית וולברטון לעבודה על הסרט.

ביום שהאדמה רעדה לצפייה ישירה – פרקים מלאים אונליין

” סרט בעל אג”נדה פמיניסטית, מרהיב ביופיו, אנג”לינה …” מעבר לתוכן הסרט המצורף למעלה, צירפנו כאן רשימת קישורים הכוללת מידע על הסרט, ביקורות וכתבות מעניינות. ״אתם רוקדים סלואו בנשף ומנסים שלא להתמזמז מול כולם.״ אני מגלגלת עיינים, וג׳ס פורצת בצחוק. המשפט הזה הוא חצי נכון, וטוב מספיק כדיי לספק את מה שהם צריכים לדעת.

מליפיסנט (אנג’לינה ג’ולי) מובילה את יצורי הביצות להיאבק בהם ומביסה את הצבא. המלך הנרי מציע פרס להיות יורשו למי שיצליח להרוג את מליפיסנט. סטפן (שרלטו קופליי) מבקר את מליפיסנט ומפיל אותה בפח ומרדים אותה. אולם סטפן מגלה כי אין ביכולתו להרוג אותה ולכן הוא כורת את כנפיה ומביא אותם למלך הנרי. מליפיסנט שבורת הלב מהפגיעה זועמת על כך ומנסה להתרגל להיות ללא כנפיים. היא מצילה עורב ממוות על ידי הפיכתו לבן אדם בשם דיאבל (סם ריילי) והופכת אותו למשרתה שירגל אחרי סטפן.

מליפיסנט: אדונית הרשע – אנגלית/Maleficent: Mistress of Evil

אנג’לינה ג’ולי מופיעה בגדול על הפוסטר של הסרט וזה בצדק כי היא פשוט גנבה את ההצגה, משחק מושלם לתפקיד, מצד אחד רעה וקרה ומצד שני טובה כזאת שלא יכולה להיות באמת רעה, 2 תפקידים שונים בסרט אחד, שניהם נעשים בצורה מושלמת. הרעיון טוב, הביצוע טוב, 2 השחקנים הראשיים בסרט מצויינים (על אנג’לינה ג’ולי הרחבתי אבל אסור לשכוח את שרלטו קופליי שמשחק את המלך המטורף כאילו שהוא נולד לתפקיד וגם קיבל מבטא מתאים). ניסו, באמת שניסו, להכניס את אנג’לינה ג’ולי לדמות המרשעת ואפילו הלבישו אותה בשחור ושמו לה קרניים על הראש, עצמות לחיים בולטות ואיפור גותי, אבל שום דבר פשוט לא עוזר, היא באמת הרעה הכי טובה שיש. כולנו יודעים שהיא אימצה חצי מילדיה, אז לא למכור לנו סיפורי זוועות על ילדה שתידקר על ידי כישור ותישן לנצח. היא נראית פחות עסיסית וסקסית מהרבה סרטים אחרים שלה, אבל Damn, היא עדיין אנג’לינה ג’ולי…היא יפה ואופה.

אפקטים מצוינים ,עיבוד מעניין, סה”כ סרט מושקע. סיפור אגדה עם כל המשתמע מכך. אני לא ממליץ לילדים קטנים כי הוא פשוט פחות מתאים. “Maleficent הסיפור שלא סופר אודות המכשפה המוכרת מהסר…” “פלטת הצלליות לעיניים מותאמת למעבר מושלם ממראה יום למראה ערב. לשעות היום יש להשתמש בגוונים הבהירים יותר וליצור מראה רך וטבעי; ואילו בערב יש להעצים את המראה באמצעות גוונים כהים יותר המעניקים מראה סקסי וחושני”.

סרטוני ביקורות מהרשת:

השניים מתאהבים זה בזו ואף ביום הולדתה השישה עשר של מליפיסנט הם מתנשקים, אך עם השנים הם מתרחקים זה מזו כשכל אחד משתקע בעולמו. בראיון שנתן טוני ג’יי, אמן האיפור הראשי של הסרט, על המראות שנבחרו לדמותה של אנג’לינה ג’ולי, הוא תיאר כיצד הפך את המראה המצויר למראה ריאליסטי, שאיפשר לאנג’לינה ג’ולי לעבור סוג של טרנספורמציה בעזרת האיפור. לאחר שסטפן -שליח ממלכת האדם לוקח על עצמו את המשימה להרוג את מליפיסנט אך אינו מצליח, הוא חותך את כנפיה ומביא אותם למלך.

סרט נחמד, מהז”אנר של בואו נתקן את סרטי דיסני הישנים כי הם ממש לא פוליטיקלי קורקט. “האמת כשלקחתי את ביתי לסרט חשבתי שזה עוד סרט מצועצע ל…” ראינו בבית ולא בקולנוע אז אולי חלק מהאפקטים נעלמו בגודל הטלויזיה, אבל הסרט היה ארוך, מתיש ומעייף. לא התרומם הרבה מעבר לאגדה המוכרת והיה מלא חלקים חסרים ואפקטים לשם האפקטים. ברשימה הבאה צירפנו את כל הקישורים המעודכנים לצפייה בסרט עם תרגום לעברית.

מליפיסנט – לצפייה ישירה

״זה לא מדויק.״ אם חשבתי שמייקל היה מופתע מקודם, עכשיו הוא עומד לקבל התקף לב. ריק בייקר, האמן שאחראי על האפקטים המיוחדים במראות האיפור של ג’ולי, תיאר בראיון כיצד יצר את הקרניים הייחודיות שלה בדמות מליפיסנט, והתייחס לתחושות שעוררה בו הבקשה להפיח חיים בדמותה המצוירת של מליפיסנט. “בהתחלה כשקראתי וראיתי את הטריילר של הסרט היה נשמע לי…” ” הסרט בנוי לתלת מימד אני ממליצה על תלת מימד כי באמת …” שיר הסיום שהוצג על ידי הזמרת לנה דל ריי “Once Upon a Dream”.

  • כשהיא מתעמתת איתה, אינגריט חושפת בפני אורורה שהיא תיזמרה את המלחמה בניסיון למגר את כל הפיות ולנקום את מות אחיה, שנפטר שנים קודם לכן לאחר שיצא לחקור את ממלכת הפיות.
  • היופי, הקרירות, המינימליזם המחושב של כל תנועה בפנים, הופכים אותה למכשפה הרעה האולטימטיבית.
  • בממלכת בני האדם, המלך הנרי מכריז על כיבוש הביצות ומגייס לוחמים רבים.
  • סרט בעל אג”נדה פמיניסטית, מרהיב ביופיו, אנג”לינה מדהימה כתמיד, עלילה סבירה, אבל לטעמי היה מעייף מעודף אפקטים, עלילה בעלת חורים ורוב הדמיות שטוחות המשרתות את אנג”לינה.

הסרט בנוי לתלת מימד אני ממליצה על תלת מימד כי באמת הנופים מדהימים והזווית צילום כאילו מתוכננת לזה רוב הזמן הייתי פעורת פה מהנופים. אנג”לינה שחקנית מדהימה ומחזיקה את הסרט ונוטעת בו עניין היה נחמד לראות את העיבוד החדש הזה.. הפיות מגדלות את אורורה עמוק ביער אך נכשלות בטיפולה.

צופים לאחרונה

למחרת בבוקר, מליפיסנט ובוררה מובילים את כוחותותיהם נגד ממלכת בני האדם. בתוך התוהו ובוהו, מליפיסנט חוזה בנסיך פיליפ מסרב להרוג את בוררה וקובע שהוא בוחר לעשות שלום עם הפיות, לפני שהיא תוקפת את המלכה אינגריט, אם כי אורורה מונעת ממנה להרוג אותה, מזכירה לה את אופייה הטוב ומכריזה מחדש כי מליפיסנט היא אמה. מליפיסנט מקריבה את עצמה תוך הגנה על אורורה מחץ שנורה לעברה על ידי המלכה אינגריט, ומתמוססת לאפר. דמעותיה של אורורה, שנופלות על האפר, מקימות לתחייה את מליפיסנט בצורת עוף החול הענק, והמלכה אינגריט המבועתת משליכה את אורורה מהמגדל על מנת להסיח את דעתה של מליפיסנט בניסיון לברוח. מליפיסנט מצילה את אורורה והשתיים מתרסקות בשדה הקרב. הנסיך פיליפ מצווה על הצבא להפסיק את הלחימה, ובכך משיב את השלום בין שני הפלגים על כנו.

Maleficent הסיפור שלא סופר אודות המכשפה המוכרת מהסרט היפהפייה הנרדמת…אפקטים טובים ובכלל ויזואלית סרט מושקע, משחק טוב של אנג’לינה ג’ולי ההורסת, גרסה שונה ומיוחדת לסיפור המוכר, סה”כ כיפי לצפייה. סינמה סיטי – מליפיסנט אדונית הרשע – שעות ההקרנה של הסרט והזמנת כרטיסים אונליין במתחמי סינמה סיטי. “מליפיסינט” הוא הסיפור שלא סופר על המכשפה המוכרת של דיסני מהסרט הקלאסי ב-1959, “היפהפיה הנרדמת”, שחושף את האירועים שהקשו את ליבה של מליפיסנט והניעו אותה להטיל כישוף על התינוקת אורורה. תמיד חשבתי שגם לסרט הגרוע ביותר, יש את רגע השיא שלו, אבל לא בסרט הזה. הסרט מעובד גרפית ברמה נמוכה יחסית ליכולת הטכנולוגית בעולם הקולנוע, אנג”לינה ג”ולי ממש לא מתאימה לתפקיד הזה, אבל מה שהכי הטריד אותי לגבי הסרט … הארץ – ריכוז מועדי ההקרנה של הסרט מליפיסנט אדונית הרשע במדור הסרטים של אתר הארץ.

הוויכוח שנמשך יותר מעשור: אנדרואיד או iOS?

ויש לה איזו פרחחית קטנה, שהיא אמורה לא לסבול, רק בגלל שהיא ביתו של אויבה, שהיה אהובה, משכבר הימים ועוד על אחת כמה וכמה שאת אחד מגלגוליה של אורורה (בגיל 5) נדמה לי, מגלמת ביתה הביולוגית. הכוח הנשי עולה פה כמה וכמה דרגות מעל הכוח הגבר, המלכים המוטרפים של ממלכת בני האנוש מנסים לקחת את כנפיה של הפיה השומרת של הממלכה הקסומה, גם פיזית וגם להרוס מבחינה מטאפורית כל אופציה לנסיקה של הממלכה הקסומה, בכך שתדרוך שם כף רגלם המתועבת. בקיצור, מפגש של שתי ממלכות, מפגש של שני מגדרים ואפקטים מיוחדים ונהדרים בכל חזית, יצורים מיתיים וקסומים והמון קסם, הומור עצמי ואנג’לינה אחת שמוליכה את כולם בבטחה, כמו בסצנה שהיא עוברת בשדה הדוקרנים מברזל. אנחנו עדים לאתחול נוסף של סיפור אגדה לכיוון אפל יותר, אבל עדיין דיסני ואופטימי בסופו של דבר. האתחול הוא של היפיפייה הנרדמת והסיפור מקבל עיוות רציני לעלילה, על מנת לספר אותה איך שאולפני דיסני רוצים, בשביל לקדם עלילת משנה, או יותר נכון שונה לסיפור הקלאסי שכולם מכירים… סרט נהדר, אתחול מוצלח ופשוט תענוג של שעה וחצי מאנג’לינה בתפקיד כאילו רעה, אבל תמיד הכי הכי טובה…

  • מליפיסנט מאחדת את שתי הממלכות ומכתירה את אורורה כמלכתם.
  • הסרט חושף את האירועים, שהקשו את ליבה של מליפיסנט והניעו אותה לקלל את התינוקת אורורה, ולשלוח את כל הממלכה לתנומה של מאה שנה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן