סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » מייקל פיטרסון

מייקל פיטרסון

אך חשדות הועלו כי מייקל ואליזבת ניהלו רומן וכי למעשה מדובר באביה האמיתי של מרגרט ומרתה, כאשר משתמש אחד בטוויטר אף התייחס לדמיון הגופני לכאורה בין מרגרט לבנה (הביולוגי) של מייקל טוד. מייקל תמיד התעקש שקתלין ידעה על שני המינים שלו וגם על מערכות היחסים האחרות שלו, ואילו התביעה טענה שתגליות אלה היו יכולות לעורר ויכוח שהוביל למותה. כפי ש עיט מציין, תוך כדי כיסוי מקרה פיטרסון, NBC קו נתונים ראיין איש מקומי שהיה לו בהחלט הותקף על ידי ינשוף – האירוע נתפס במצלמות מעקב והותיר את האיש עם דימומים נרחבים. קולין פירת’ הנהדר מגלם את פיטרסון, טוני קולט את האישה שפיטרסון הורשע ברציחתה. כי בימים אלה משודרת ב- HBO MAX הסדרה המתוסרטת על פי סיפור המעשה, שנקראת גם היא “המדרגות”. לאחר שנתיים וחצי במעצר בית, מייקל צריך להחליט אם לנסות להגיע לעסקת טיעון או לסכן את חירותו במשפט חדש.

  • מסקנה פתוחה זו הותירה מספר שאלות גדולות שעדיין תלויות, וכנראה שתוכלו לנחש מאיפה נתחיל.
  • דה לסטרייד אכן הודה בכך מרגל דיגיטלי עם זאת, הוא חושב שמייקל היה נמצא אשם אם היה דוחף הלאה ומגיש את עצמו למשפט שני.
  • הרשעתו של חשוד ברצח אחר, גרג טיילור, הושלכה כתוצאה מכישלונו של דיבר לדווח על תוצאות בדיקות הדם שהיו מטילות ספק באשמתו …
  • תיקים מורכבים שלא כוללים עדים עשויים מאלפי פרטים מיקרוסקופיים, כשעל כל פרט אפשר לערוך דיון שנמשך שעות, ימים, חודשים ואף שנים.

הצילום העיקרי של הסדרה החל ב-7 ביוני 2021 באטלנטה, ג’ורג’יה, והיה אמור להסתיים בנובמבר 2021. שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך. סביר להניח שהנער לא באמת חשב שאמו עוד בחיים, הוא פשוט ניסה להתל בחוקר שמולו.

מייקל פיטרסון (המדרגות) -חלק א

גם עם ואגנר מורה (“נרקוס”), ג’יימי בל (“בילי אליוט”, “סקין”), פיליפה סו (“המילטון”) ואיימי ברנמן (“הנותרים”). בדצמבר 2001, הסופר מייקל פיטרסון התקשר לדווח לרשויות כי אשתו קתלין נפלה מגרם מדרגות באחוזתם שבפורסט הילס, צפון קרולינה ומתה. הרשויות מיאנו להאמין לגרסתו של פיטרסון כי אשתו נפלה בשעה שהייתה שיכורה והסיקו כי הוא הכה אותה למוות באמצעות אלה (מתנה מאחותה של קתלין) שהייתה חסרה בחיפושים שנערכו באחוזה. הסדרה מפרטת את התפתחות התיק מנקודת מבטו של פיטרסון וצוות ההגנה שלו שבראשו עמד דייוויד רודולוף. דה לסטראד ידע שהסיפור שלו, מדהים ככל שיהיה, חייב לדבר בשפה שאנחנו כבר דוברים כדי להפוך את הצפייה לאפקטיבית יותר. אז הוא השתמש בשפת הנרטיב ההוליוודי כדי לספר סיפור אמיתי, זוויות הצילום, המוזיקה, העריכה, בחירת החומרים, וזה עובד.

סדרת הריאליטי האוסטרלית של נטפליקס מקבלת כעת גרסה אמריקנית. גם כאן, צעירים על הרצף האוטיסטי מנסים למצוא אהבה, ובמקרה שלהם עולם הדייטים הבלתי צפוי טומן בחובו אתגרים מורכבים במיוחד. הסדרה קיבלה רייטינג “איכות יוצאת דופן” דירוג (8.5 מתוך 10) מ-Documentary-Review.com מבוסס על תשע ביקורות. המעורבים במשפט – השוטרים, התביעה והמושבעים – והחליט שהוא רוצה לתעד את התהליך הזה עד סופו.

הסדרה הקודמת שלה הלהיבה ועינגה את העולם כולו. הסדרה הזו היא אכזבה

גלה מה קרה לסופר לאחר שהורשע ברצח בן זוגו ב-2003. לפי דה לסטראד, קמפוס היה מפיק את הסדרה גם בלעדיו. הוא והיוצר נפגשו לפני יותר מעשור ודיברו על עיבוד דרמטי של הסדרה – פגישה שבמהלכה קמפוס הבהיר כי הסיפור של פיטרסון לא מוגן בזכויות יוצרים כלשהן. “חשבתי שעדיף שאשתף פעולה ולא אעמוד מהצד”, דה לסטראד הסביר בשיחה עם וראייטי, “הייתי בטוח שאני מגן על מייקל והמשפחה שלו, אבל כנראה שטעיתי”. הבמאי אף מכחיש את דבריו של פיטרסון, לפיהם הוא מעולם לא סיפר לו על מכירת החומרים לקמפוס.

לאחר שזכה באוסקר על סרטו “רצח בבוקר יום ראשון” המשיך דה לסטראד לצילומים שהחלו זמן קצר אחרי הגשת כתב אישום נגד פיטרסון. צוותי הצילום קיבלו גישה למשפחתו המורחבת של הנאשם, לסנגורים ואולם בית המשפט. ב-22 ביולי 2004 שודרה גרסה מקוצרת כתוכנית מיוחדת בת שעתיים בתוכנית החדשות האמריקאית “Primetime Thursday”. המיני סדרה הושלמה בספטמבר 2004, והוקרנה לראשונה באוקטובר בערוץ הצרפתי Canal+ בין התאריכים 14–25 בינואר 2005, ב-BBC Four (כחלק מסדרת התיעוד “סטוריוויל”) ומאפריל של אותה שנה בערוץ סאנדנס.

המדרגות (מיני-סדרה,

הוא אף ערך ‘ניסויים’ לשכפול כתמי הדם שנמצאו על נעליו של מייקל ובתוך מכנסיו, כדי ‘להוכיח’ שהוא עומד מעל לקתלין כשהוא, לכאורה, היכה אותה בראשה. התיאוריה בקושי נוגעת פנימה גרם המדרגות , כשדה לסטרייד הסביר כי מכיוון שרעיון הינשוף שתוקף את קתלין מעולם לא הוצג בבית המשפט, הוא לא חש צורך להתייחס אליו בסדרה שלו. הבמאי ז’אן זאווייר דה לסטראד חוזר עם שלושה פרקים חדשים בסדרה זוכת פרס הפיבודי.

בנוסף פורסם כי פורד לא יהיה אחד מהמפיקים בפועל. ‘מעולם לא חיפשתי את האמת,’ גרם המדרגות אמר הבמאי ז’אן-חאווייר דה לסטרייד מרגל דיגיטלי לאחרונה, תוך התייחסות לחוסר התשובות הקלות שמציעה סדרת פשע האמיתי שלו בת 13 הפרקים של נטפליקס. למעשה, עד לרגע ההכרעה במשפט, בו הורשע פיטרסון ברצח בכוונה תחילה, אי אפשר היה להחליט באופן חד משמעי האם הגיבור יתגלה כנבל, וגם לאחריו – התשוקה לקתרזיס ולאמת מושלמת נשארה לא ממומשת. בפרק שהתווסף לסדרה התיעודית, אנו פוגשים את פיטרסון לאחר שהוא כבר כלוא שמונה שנים.

איפה מייקל פיטרסון עכשיו?

במקור שוחררה הסדרה ב-2004 וכללה שמונה פרקים שעקבו אחרי פיטרסון, וב-2011, בעקבות תפנית חדה בסיפור, התווספו שני פרקים חדשים. כשנטפליקס נכנסה לתמונה ורכשה את היצירה של דה לסטרייד, נערכו שלושה פרקים נוספים שעוסקים בהליכים המשפטיים שהתקיימו החל מ-2016. התוצר השלם והנוכחי מורכב מ-13 פרקים המוגשים כבינג’ ואולי מסבירים יותר מכל תיעוד אחר מדוע סדרות הדוקו-פשע הן כמו סוכריה צבעונית שלא נגמרת, ולמה זה שורף בחך.

אחד החלוצים בז’אנר הוא ז’אן-חאבייר דה לסטרייד, שב-2001 החל לתעד את תיק הרצח שהתנהל נגד מייקל פיטרסון, סופר אמריקאי מצפון קרוליינה, וערך את החומרים לכדי סדרת-דוקו מוערכת – “המדרגות”. בוורלי לין סמית’ גרה בבית חווה כפרי בקהילה התעשייתית של אושאווה, אונטריו עם בעלה ותינוקה בן 10 החודשים. אלן סמית’ (אין קשר משפחתי לנרצחת) היה דמות מרכזית בחקירה מאז ליל הרצח לפני כמעט 50 שנה. עד שנת 2007 התקרר המקרה, עד שתוצאות בדיקת הפוליגרף העלו חשדות, וסמית’ הפך לבעל עניין – ויעד לחקירה משטרתית שנויה במחלוקת. לאורך כל הפיתולים, סמית תמיד התעקש על חפותו. באמצע החודש שעבר, בעיצומו של שידור “המדרגות”, ז’אן זאווייר דה לסטראד התראיין למגזין ואניטי פייר והביע סלידה מהעיבוד הדרמטי לסדרת הדוקו שלו.

האם סייבורג יקבל סרט סולו אחרי ליגת הצדק של זאק סניידר?

שני הפרקים הראשונים עולים היום, שאר הארבעה בשידור שבועי. הדרמה הקומית החמודה ועטורת השבחים והפרסים של HBO מקס, עם ג’ין סמארט והאנה איינבנדר כקומיקאיות מדורות שונים שחוברות ומתחברות, חוזרת לעונה שנייה. הפעם שתיהן יוצאות לסיבוב הופעות ברחבי ארה”ב. דברה (סמארט) נאלצת לעזוב את ביתה העצום ואת חייה הנוחים לטובת אוטובוס צפוף ולהתמודד עם היותה דג גדול בתוך אגם ענק (למחרת גם ביס והוט). זה סיפור על השאיפה של הטבע האנושי להוציא את הצדק לאור, הבְּעתה מהרעיון שהצדק לא יראה ומההשלכות שלו – אדם חף מפשע ישלח לכלא. הוא גבר עשיר, לבן, רהוט ובעל קשרים, ובכל זאת המושבעים בחרו לשלוח אותו לכלא. הסיבה, לטענתו של לה סטראד, שגם שכנעה אותו ליצור הסדרה מלכתחילה, היא הזהות המינית של פיטרסון, שמתבררת בפרקים הראשונים.

  • אבל כשאתן מגיעות לדבר על חרדים (היה איזה פרק שמש בשיחה אחר כך דברתם על זה שהחרדים לא עובדים ולא משלמים מיסים בהכללה כל כך גסה… שזה צרם לי מאוד) במיוחד כשאתן שואפות להיות נאורות פתוחות ומקבלות.
  • כשנטפליקס נכנסה לתמונה ורכשה את היצירה של דה לסטרייד, נערכו שלושה פרקים נוספים שעוסקים בהליכים המשפטיים שהתקיימו החל מ-2016.
  • הוא אף ערך ‘ניסויים’ לשכפול כתמי הדם שנמצאו על נעליו של מייקל ובתוך מכנסיו, כדי ‘להוכיח’ שהוא עומד מעל לקתלין כשהוא, לכאורה, היכה אותה בראשה.
  • אחרי כמה דקות צפייה בסדרה ובשני פרקי ההמשך גם אתם תבינו מה הופך אותה למהפנטת ומושכת כל כך – היא נראית ונשמעת בדיוק כמו דרמת מתח הוליוודית עם עלילה משפטית.

ד״ר דר פלג הוא פרופילאי פלילי ועסקי, בודק פוליגרף, מרצה בתכנית לפרופילאות פלילית של אוניברסיטת אריאל, וחוקר. דיברנו על פרופילאות פלילית בישראל ובעולם, על התוקף המדעי של התחום והבשלות המחקרית בה, על שימושים שונים של התחום, ועל איך נכנסים אליו. אי-אפשר לדעת אם הוא רוצה לפרוק עול מליבו, או שהוא פשוט ממשיך להגן על הלקוח שלו.

אף פעם לא מאוחר: הכשרה מקצועית בתחום העיצוב בשנתיים בלבד

העלילה עוקבת אחר ניצולת לוקמיה בילדותה, ג’ואנה גולד, בעודה רודפת אחרי חלום חייה להיות מנחת ערוץ קניות ביתי. היא מסירה את תווית “ילדת הסרטן”, מתרחקת מהוריה, פוצחת ברומן לראשונה בחייה הבוגרים ומתיידדת עם האלילה שלה (מולי שאנון), הכוכבת הכריזמטית של הרשת. אבל כששקר לבן קטן לבוסית שלה (ג’ניפר לואיס) הופך למפולת שלגים גדולה, ג’ואנה מגלה שיש תג מחיר גבוה ללחיות את החלום. הקומדיה של נטפליקס בכיכובן של ג’יין פונדה ולילי טומלין חוזרת עם תריסר הפרקים האחרונים של הסדרה. מדלן בת’ מקאן, פעוטה בריטית בת שלוש, נעלמה בקיץ 2007 במהלך חופשה משפחתית בפורטוגל.

בשנת 2014, ועדת משאבי אנוש ממלכתית קבעה למעשה שדיבר הופסקה שלא בצדק וכי לפני שקבע השופט כי דיבר ביצע עדות שקר במשפט פיטרסון, היה עליו פשוט להוריד אותו בדרגה ולקצץ בשכרו. מאוחר יותר טוען דייוויד רודולף כי דיבר עם חבר מושבעים אחד שהודיע ​​לו כי בעוד שחבר המושבעים היה מפוצל במקור, היו אלה ‘הראיות’ שהציג דיבר שהכי שיחקו בהחלטתם הסופית. עדותו של האנליטיקאי של כתמי דם דיבר הייתה מכריעה לשכנע את חבר המושבעים כי יש להרשיע את מייקל ברצח מדרגה ראשונה ולהישפט למאסר עולם.

חדשות סטרימינג: המדרגות – בכיכובו של קולין פירת’

התחושה היא שמדובר בפיצ’ר, שבהחלט עומד בפני עצמו, והידיעה שאנחנו צופים באנשים עצמם ולא בדמויות המגלמות אותם, ובאירועים ב’זמן אמת’ כפי שהתרחשו, מעצימה את החוויה פי כמה. מה שנהדר ב”לעשות רוצח” (חוץ מהתרגום האפי) הוא העובדה שהפרשה לא הסתיימה. זה אומר שבערך אחת לחצי שנה יש עדכוני חדשות מאולמות בית המשפט, ואם תצלחו את כל הפרקים – תגלו שאין מרגש מזה. הדבר השני שנהדר בדוקו הזה הוא שכל פרק זורק את הצופים למסקנות הפוכות מאלה שהצטברו בפרק הקודם, ומדובר במיינדפאק משובח במיוחד. ייקח לכם קצת זמן להיכנס לעניינים – הפרק הראשון קצת קשוח, אבל מבטיחים שתתמכרו. מי שצלל בחייו לסדרת פשע אמיתי טובה באמת, יודע שכמו ברצח, גם מההתמכרות לז’אנר אין דרך חזרה.

הגיבור מעורר ההזדהות שמשכנע אותנו בחפותו, הגילויים החדשים נותני התקווה, נאומי התביעה וההגנה, ילדיו של פיטרסון שמתנדנדים בין נאמנות לאביהם והחשש שהוא בעצם מפלצת בעור אדם. עם זאת, לאחר שמייקל כבר שהה שמונה שנים בכלא, התגלה שדיבר הציג שווא את כישוריו, את ניסיונו ואת הראיות כביכול שהציג במשפט. אולם בשלב זה מייקל היה ‘אדיש’ (מילה המשמשת שוב ושוב ב גרם המדרגות זה אומר שהנושא הוא פרוטה) ולא יכול היה לשלם. בכל דרך שתסתכל על זה, מייקל לא הרוויח כלכלית ממות אשתו. מייקל, כך נחשף בסדרה, הוא דו מיני ומודה בכך שניהל יחסים חוץ זוגיים עם גברים בעודו נשוי לקתלין.

“המדרגות”: הצופים קיבלו את היכולת להרשיע חשוד ברצח

במהלך המשפט ביולי 2003, התובעים טענו שהוא הכריח אותה למוות מכיוון שהתגלתה בשלולית דם והייתה לה טראומה בכוח קהה, אך הוא טען שוב ושוב שהיא נפלה. לאחר שנמצא אשם ברצח בכוונה תחילה, נידון מייקל למאסר עולם ללא שחרור באותה שנה. ספין אוף של “ננסי דרו”, שעוקבת אחר המיליארדר טום סוויפט (או תום, כפי שהוא תורגם בארץ) מהסדרה האם, שבעצמו מבוסס על סדרת ספרי בילוש איקונית. סוויפט הוא ממציא מבריק במיוחד עם משאבים בלתי מוגבלים ועושר בלתי נתפס, שנמשך לעולם של קונספירציות מדע בדיוני ותופעות בלתי מוסברות לאחר היעלמותו המפתיעה של אביו. הוא יוצא למסע לחשיפת האמת, משאיר מאחור את הנוחות של אורח חייו הרגיל, תוך שהוא נלחם כדי להישאר צעד אחד לפני ארגון צללים ששם לו למטרה לעצור אותו.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן