סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » לוגאן וולברין

לוגאן וולברין

זכויות אלה חלות בין השאר על כל תוכנה, קוד מחשב, קובץ גרפי, שמות וסמלים מסחריים (לוגו), טקסט וכל חומר אחר הכלול בחידון. אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן הנ”ל בלא קבלת הסכמתה של ידיעות אינטרנט בכתב ומראש. מבלי לגרוע מהאמור בתקנון זה מובהר, כי ידיעות אינטרנט לא תישא באחריות במקרה של מעשה ו/או מחדל של צד שלישי כלשהו שמימוש הפרס כרוך בהסכמתו ו/או בפעולה שעליו לנקוט, לרבות, אך לא רק, מחלוקת בין צד שלישי כלשהו.

  • הפרסים הינם אישיים ואינם ניתנים להעברה, המחאה מכירה, הסבה, המרה או החלפה.
  • הוקאיי הרג את כולם, והופתע מגישתו הפציפיסטית החדשה של לוגאן.
  • אלים בצורה מוגזמת, איטי מאוד, קצת חסר פואנטה.
  • במידה ואישרת קבלת מידע שיווקי/פרסומי כאמור, ידיעות אינטרנט תהה רשאית לשמור את הפרטים שמסרת בעת הרישום לחידון במאגר המידע שברשותה ולשלוח אליך מעת לעת מידע כאמור.
  • מבלי לגרוע מהאמור בתקנון זה מובהר, כי ידיעות אינטרנט לא תישא באחריות במקרה של מעשה ו/או מחדל של צד שלישי כלשהו שמימוש הפרס כרוך בהסכמתו ו/או בפעולה שעליו לנקוט, לרבות, אך לא רק, מחלוקת בין צד שלישי כלשהו.
  • כאשר כוחותיו מתחילים להיחלש, וולברין מוצא את עצמו לראשונה פגיע באמת.

ישנם ב”לוגאן – וולברין” כמה וכמה רגעי מפתח, בהם דוחפים לגרונינו מסר מסוים בצורה מאד בוטה. אפשר היה גם לא לשים לב לאותם הרגעים, אלמלא שאר הסרט היה כה מעודן. אמנם זה קצת מוזר לומר על סרט מדורג R, רווי קללות ואלימות גרוטסקית, שהוא סרט מעודן, אך הדרמה שבסרט בנויה היטב מאד, וסומכת עלינו, הצופים, שנבין את המתרחש בלי להחזיק לנו את היד. מתוך “לוגאן” (תמונה באדיבות פורום פילם)“לוגאן – וולברין” מצליח להיות סרט בוגר ומרתק, שנכנס לעומקן של שתי דמויות מרכזיות, וכנראה שתי הדמויות האהובות ביקום האקס מן הקולנועי, עם השחקנים האיקוניים ביותר מאחוריהן.

וולברין: לוגאן הזקן

כך, מתחיל לו מסעו האחרון והרצחני מכולם של המוטאנט הנערץ. יו ג’קמן נכנס בפעם האחרונה לנעליו של האנטי-גיבור האהוב וולברין. מנגולד כתב בין היתר את “הולך בדרכי” ו”נערה בהפרעה”. יכול להיות שהמנטרה “They don’t make them like this anymore” מוטעית מיסודה.

המשחק של הסרט, במיוחד יו ג’קמן ודפני קין הלא-מוכרת אך החמודה והמגניבה, גורמים לנו לרצות לתת לנשיאי האקדמיה כאפה מצלצלת ואגרוף הרסני לתוך הבטן על כך שלא העמידו את הסרט הזה לאוסקר. ותאמינו לי, כשהלכתי לראות את הסרט עם אבא שלי וראיתי את מותו של אקסבייר, קפצתי מרוב הלם ובכיתי, עד כדי כך שאבא שלי אמר לי להירגע. עכשיו נעבור לשני החלקים הגדולים באמת של הסרט הזה; האקשן והנבלים. האקשן באמת אלים, בוטה וחסר מעצורים, ובכל פעם שיש אקשן, אתה רק יכול להתלהב מהצילום המרהיב והסגנון הוויזואלי (זה ההישג הגדול ביותר אי פעם בכל הזמנים של חברת מארוול בסרטים שלהם). כי באמת, מארוול תמיד שמים את ידם על העליונה בעיצוב אווירה של קומיקס בתוך הסרטים שלהם וזה מה שכיף.

סדרות לראות

סיפורי האקס מן נכתבו בהתבסס על דמויות אמיתיות בעולם הזה, אך הם סיפורים מוגזמים ולא מדויקים, שמתארים דמויות הרואיות גדולות מהחיים. בפועל, יש רק את לוגאן, חייל אלכוהוליסט שנלחם באינספור מלחמות ורק חולם על המוות שמסרב לבוא, שמשמר כמיטב יכולתו את חייו של זקן בכסא גלגלים, שמוחו מסווג כנשק להשמדה המונית ותודעתו הנחלשת בקושי מצליחה לשמור על הצרכים שלו. הנך מסכים, מצהיר ומתחייב בזאת כי אתה פוטר את ידיעות אינטרנט ו/או מעניקת הפרסים ו/או כל מי מטעמם, מכל טענה ו/או תביעה ו/או דרישה הקשורה במישרין ו/או בעקיפין לחידון ולתוצאותיו. על עובדי ידיעות אינטרנט ו/או מעניקת הפרסים וכן מנהליהם, שותפיהם, עובדיהם ובני משפחותיהם, חל איסור להשתתף בחידון. מסירת המידע תתבצע על ידי ידיעות אינטרנט והיא כפופה להסכמתך, כפי שתבוא לידי ביטוי בדף האינטרנט בו יבוצע הרישום לצורף ההשתתפות בחידון. במידה ואישרת קבלת מידע שיווקי/פרסומי כאמור, ידיעות אינטרנט תהה רשאית לשמור את הפרטים שמסרת בעת הרישום לחידון במאגר המידע שברשותה ולשלוח אליך מעת לעת מידע כאמור.

כאשר הוקאיי מסרב להתחנן על חיו, הוא נורה בין עיניו ונהרג. מתוך “לוגאן” (תמונה באדיבות פורום פילם)דפני קין המגלמת את לורה היא לא סתם ילדה שהולכת לצד יו ג’קמן כדי לעשות אותו חביב יותר. למעשה בחלק מהמקרים זה הוא שהופך אותה לחביבה יותר. לורה היא ילדה פראית לחלוטין, מפלצת קטנה ללא שמץ הבנה במבנים חברתיים נורמטיביים, שמנסה בסך הכל לשרוד. היא אוהבת לאכול, לישון, וכשצריך היא נאבקת על חייה וחיי האנשים שיקרים לה עם זעם שמקפיא את העצמות של כל מי שעומד מולה.

לוגאן – וולברין – ביקורות מקצועיות / כתבות

לא מוטלת עליך חובה חוקית למסור את הפרטים הנכונים, אולם אם לא תמסור אותם, לא תוכל להשתתף בחידון ולזכות בפרסים. כל סיבה אחרת אשר יש בה, על פי הדין, לעכב או לבטל את מסירת הפרס. סירוב הזוכה או אפוטרופסו (במקרה של זוכה קטין) לאשר בחתימתו את קבלת הפרס. חשש לאי תקינות ו/או זיוף ו/או מרמה לגבי זכאותו של הזוכה הטוען לפרס.

  • מעטות הדמויות שהן אייקוניות בעולם הקולנועי של הקומיקס כמו וולברין של יו ג’קמן; המאצ’ו האולטימטיבי – עם הסיגר, הריבועים, הזקן והטפרים שיש לו גם צד רגיש.
  • הזוכה המחה את הפרס לצד שלישי כלשהו, ללא הסכמת ידיעות אינטרנט מראש ובכתב.
  • המנטור שלו, צ’ארלס אקסביור, לא יותר מצל מבולבל של עצמו, משכנע את וולברין לצאת למשימה אחת אחרונה, עם הסיכון הגדול ביותר – עליו להגן על ילדה אחת שהיא התקווה האחרונה לגן המוטנטי.

הבעיה היחידה שלי נגד הסרט הזה שחלק קטן מהדיאלוגים בסרט לא היו טובים בצורת הטון שלהם. לפי דעתי, מדובר בסרט הכי טוב של יקום X-MEN. יו ג’קמן חוזר לגלם את דמותו של וולברין, שונה לחלוטין מהדמות שאנו מכירים מהסרטים הקודמים.

Sdarot Dev – דומיין חדש לאתר סדרות טי וי

כאשר כוחותיו נחלשים, לראשונה וולברין מוצא את עצמו פגיע. לאחר חיים שלמים של צער וכאב, הוא מוצא את עצמו אבוד בעולם בו האקס-מן הם רק אגדה וגן המוטציות הונדס גנטית מחוץ לאוכלוסייה. המנטור שלו, צ’ארלס אקסביור, לא יותר מצל מבולבל של עצמו, משכנע את וולברין לצאת למשימה אחת אחרונה, עם הסיכון הגדול ביותר – עליו להגן על ילדה אחת שהיא התקווה האחרונה לגן המוטנטי. סרט קודר ואפל במיוחד, שמציג את הדמות הקומיקסית הצבעונית בצורה הכי אפלה שיש. אחרי כל הסרטי אקס-מן הרבים, סוף סוף סרט שמזכיר קצת את הבוגרות כמו סרטי האביר האפל.

זה קורה, בלי שנשים לב אנחנו מזדקנים, הדברים שאהבנו ולחמנו למענם מאבדים חשיבות ומה שנחוץ לנו זו רוח צעירה שתיצמד אלינו ותניע אותנו מחדש. השבוע עלה לאוויר הסרט “לוגאן”, השלישי והאחרון בטרילוגיית סרטי וולברין ושירת הברבור של שני שחקנים שהובילו את סרטי אקסמן – יו ג’קמן ולא פחות חשוב, פטריק סטיוארט. שני השחקנים התבגרו על המסך לאורך השנים ויחד איתם גם הדמויות שהם מגלמים. סרטים – לוגאן – וולברין – הסרט המלא – באיכות גבוהה, עם תרגום לעברית. המהלך העיקרי של הסרט הוא הניסיון למלט את הילדה לעבר מקום שאולי יש בו סוג של חוף מבטחים. זהו מסע המושתת על המשולש הטעון של הדמויות “האב” אקסבייר, “הבן הסורר” וולברין ולאורה, שהיא סוג של בת של וולברין.

חדשות קולנוע: קונג בראש, לוגאן אחריו

בימים, מטפל הזאב הבודד בצ’רלס אקסבייר הקשיש (פטריק סטיוארט המצוין), אותו מסיבות מסתוריות הוא משכן בחדר עשוי אלומיניום; ובלילות, הוא נהג לימוזינה שמשועמם מעבודתו. חייו ריקנים, מכניים, חסרי משמעות וחלומו הגדול הוא לרכוש יאכטה, להפליג יחד עם צ’רלס אל לב הים ולחיות אף יותר רחוק מהציוויליזציה הקורסת. לוגאן פוגש בגבריאלה, אחות בכירה לשעבר בפרויקט “טרנסינג’ן” המבקשת את עזרתו ללוות אותה ונערה בת 11 בשם לורה למקום בדקוטה הצפונית בשם “עדן”. לאחר שהוא מקבל את המשימה בחוסר רצון, לוגאן מגלה כי גבריאלה נרצחה על ידי מנהל האבטחה של “טרנסיג’ן”, דונלד פירס, ושכירי החרב שלו – קבוצת “הבוזזים”. לוגאן נמלט מרוצחיה יחד עם אקסבייר ולורה, בעוד שקאליבן נתפס ונחשף למעשה כמסייע לשעבר של הבוזזים, שכעת מכריחים אותו להשתמש בכוחותיו כדי לעקוב אחר לורה. “לוגאן” הוא ללא ספק הסרט הטוב ביותר בכל תשעת סרטי “אקס-מן”.

מעטות הדמויות שהן אייקוניות בעולם הקולנועי של הקומיקס כמו וולברין של יו ג’קמן; המאצ’ו האולטימטיבי – עם הסיגר, הריבועים, הזקן והטפרים שיש לו גם צד רגיש. שחקן ודמות שמשלימות אחת השניה כפי שנדיר למצוא, ובאמת – מעטים הקונצנזוסים בקרב המעריצים כמו התפקיד של יו ג’קמן, והוא עדיין, גם לאחר קרוב לשני עשורים בתפקיד, הוולברין המושלם. ואכן, חוזקותיו העיקריות של הסרט נובעות מהיותו מדורג למבוגרים בלבד (דירוג R בארצות הברית). דבר המאפשר לו, כמו “דדפול” בשנה שעברה, להיות בוטה יותר, אלים יותר וגרפי יותר.

לקראת “לוגאן – וולברין”, מסע וירטואלי ישראלי בהיסטוריה של הדמות

מערכת היחסים בין לוגאן ולאורה מפותחת באופן מדוד והדרגתי. ישנם רגעים של הומור אך הם רחוקים מאוד מאווירת הדאחקות של “הנוקמים” ובוודאי מההומור הסדיסטי והניהיליסטי של “דדפול”. האלימות היא גורל שלא ניתן לחמוק ממנו וככזו היא גובה מחיר פיזי ונפשי כבד. מנגולד מייצר התכתבות מפורשת בין המתרחש ודמות הגיבור בקלאסיקת המערבון “שיין” של ג’ורג סטיבנס.

זה העתיד הקרוב, 2029, ומוטציות אנושיות הפסיקו משום מה להיווצר בעולם הדיסטופי-במרומז הזה, מקום שעדיין מקיים חיים אבל לא נוחים במיוחד. בתוך האווירה הזאת מתוודע לוגאן לאישה בשם גבריאלה (אליזבת רודריגז) ולילדה בשם לורה (דפני קין) שנמצאות במנוסה ומבקשות את עזרתו. והן יקבלו אותה, אבל רק אחרי שלא תהיה ברירה אחרת. “לוגאן” הוא בעצם הבוקר המתבודד שיוצא למשימה עבור בצע כסף, אבל במהלך הדרך יחזור ויגלה את עצמו ואת הסיבה האמיתית לקיומו. מנגולד עורך מחווה לקלאסיקה “שיין” של ג’ורג’ סטיבנס על אקדוחן עייף קרבות, המנסה להימנע מקרב בלתי נמנע.

“לוגאן וולברין”: הרבה יותר מסרט קומיקס

הסרט מגובה במשחק מעולה של ג’קמן וסטיוארט בהופעה מרגשת וכובשת לב. מבחינתם של ג’קמן וסטיוארט זאת הדרך המכובדת ביותר לסיים את שיתוף הפעולה עם אולפני “פוקס” סביב הדמויות המיתולוגיות שהם יצרו יחד. יו ג’קמן חוזר לגלם את דמותו של וולברין, המוטאנט האהוב ביותר עלינו. אלא שהפעם הוא שונה לגמרי ממה שאתם זוכרים.

אמה הוסיפה וסיפרה כי הראש הגיע מאחורי החומה המפרידה בין “השממה” לשאר העולם, כשלפתע הופיעו “המענישים” והרגו אותה. לאחר שנפרד מאמה הגוססת, לוגאן החל לטפס לצידה השני של החומה. בהבעות פנים בלבד, קין מצליחה לשתק את אויביה ולרתק את הצופים.

וידאו מעולה: כוכבי לוגאן- וולברין אצל גרהאם נורטון

בתום תקופת החידון תאתר ידיעות אינטרנט, על פי הנתונים שיצטברו בידיעות אינטרנט, את המשתתפים שצברו את המספר הרב ביותר של הנקודות (ובפרק הזמן הקצר ביותר כמתואר להלן). בכדי להתקיים במצב הנוכחי, לוגאן עובד כנהג לימוזינה פרטי ומנסה להסתיר, בלא הצלחה רבה, את זהותו המפורסמת מימיו כאקסמן. באמצעות הכסף שהוא מרוויח הוא מצליח לכלכל את השלושה, לספק את התרופות הנחוצות לצ’ארלס ולחסוך כסף בכדי לקנות יאכטה שתיקח אותם לעתיד טוב יותר. לא ציפיתי שתהיה כאן תעוזה ללכת למקומות כל כך כואבים ואמינים באנושיות שלהם ובבעיות שהסרט מציג. מבחינת התמות, הטון וההתנהלות של הדמויות, טעיתי לחשוב שהיוצרים שלו הם חדשים לפרנצ’ייז, ולכן הם מגיעים עם נקודת מבט מתבקשת, אך שונה וכל כך אחרת. כנראה שהדחקתי את העובדה שמנגולד וגם התסריטאי סקוט פרנק עבדו יחד על “וולברין”, הסרט ששלח את לוגאן ליפן והיה בעיקר מביך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן