סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » השוטרים סדרה

השוטרים סדרה

הן פורטות על רגשות אנושיים בסיסיים שמסייעים לנו להזדהות מיד עם הגיבור ועם מלחמתו. שמיר ויפת (“פאודה”) הם אנשי מלאכה מיומנים, וזה ניכר גם ב”השוטרים”. נהריה אסתטית ויפה מבעד למצלמות של גיורא ביח, המשחק מצוין רוב הזמן, העשייה מהוקצעת, והפסקול המוצלח טוען הכל בדרמה וחרדה. בכתובת אחרת בעיר נמצאה דירת גן, שם נמצא מוסך בחצר הבית כשמתקן הרמה מאולתר לאופנוע (“ליפט”) מוצב בחצר הבית ובסמוך אליו נמצאו יותר מ-20 קטנועים ואופנועים מפורקים וחלקי חילוף רבים לרכב.

  • אלא שלאט לאט הוא מבין שהתפקיד לא פשוט כמו שחשב.
  • “ניסן” – חייל בכיר בארגון הפשיעה וגלגל שלישי למאור ובאומן, משחק נמרוד הוכנברג.
  • “טהרן”, “שעת נעילה”, “מנאייכ”, “חזרות”, “בלאקספייס”, “הטבח”, הן דוגמאות רק מהשנה האחרונה, וכולן יצרו באזז אינטנסיבי לא פחות – ואולי אפילו יותר – מסדרות הריאליטי שמציפות את לוח השידורים.

בעיר פועל ארגון פשיעה, בהנהגתו של מאור עזרא (שלומי יפרח), ללא כל הפרעה. אלון חובר לחברו הטוב מהילדות עמי עטיה (אלי פיניש), שעומד בראש מחלקת הבילוש בתחנה, ויחד איתו ועם שוטרי המחלקה, הם נלחמים בעזרא וחייליו. ארץ הגעתון והייקים שהקימו תעשיות פאר יש מתח מעל ומתחת לפני השטח.

יום שבת, 18 באוקטובר 2014

לאחרונה סדרות משטרתיות הפכו רלוונטיות מתמיד במציאות הישראלית הגדושה בהפגנות והתקהלויות אסורות. מהבחינה הזו, “השוטרים” מציבה זרקור דווקא על תופעה אחרת, הסתמת הפיות והכניעה לפשע, והיא אכן מצליח לעורר תהיות לגבי איפה ובאיזו מידה מתקיימת תופעה כמו המתוארת בסדרה – במציאות. כשהוא מגיע, הוא מגלה שמעמד המשטרה רעוע והעיר נמצאת במצב שבו עבריין אחד, מאור עזרא (שלומי יפרח), וחייליו מטילים טרור בעיר כאשר אפילו השוטרים מפחדים ונותנים להם לעשות כרצונם בעיר. “אל תוך הלילה” – בפרק השלישי של הסדרה, מאור עזרא חוגג את ניצחונו על המשטרה, ושואף להגדיל את כוחו בעיר. אלון והצוות שהרכיב מחליטים על דרכי פעולתם כנגד מאור והארגון שלו. מיקי מתחילה לבנות תיק נגד עזרא, אך במישור הכלכלי.

עלילת הסדרה מתרחשת בשנת 2001 בשכונת מצוקה בבאר שבע. קבוצת צעירים מחליטים לעשות כסף באמצעות סחר בסמים שגנבו. הם מפעילים תחנת מכירה בשכונה שעיקר הלקוחות שלהם הם סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון. אך ההצלחה של הצעירים תופסת את העין של כנופיות פשע מקומיות בעיר והדבר מסבך אותם במאבקי עולם תחתון. כי מצד אחד, הם חוטפים לא מעט בהתפרעויות של החרדים בבני ברק.

כמה פרקים יש בסדרה “אחיות”? ואיך אפשר לצפות בהם?

יק ויים מנסים לנהל את החקירה כמו שצריך, ומתשאלים שני עדים שאולי יודעים יותר ממה שהם מספרים. כאשר שנהב נחוש לצאת למאבק בלתי מתפשר שאליו הוא אוסף את יתר חבריו, הוא מבין שבשביל להשיג את השקט והשלווה יצטרכו להיחצות כאן קווים אדומים. בהמשך, כשהמאבק יהפוך לאישי, עמוק, ומאיים יותר הוא ימצא את עצמו מקריב יותר ויותר ומשיל מעליו את דמות השוטר. “עמי עטיה” – בלש במשטרת נהריה, וחבר ילדות של אלון מנהריה, משחק אלי פיניש. דרמה-פסיכולוגית חזקה על קבוצת תמיכה אלטרנטיבית לאנשים שחוו התעללות ברשת, בין אם הופצו תמונות או סרטונים שלהם, חוו חרם או שהם נתפסו במצלמה עושים משהו מבזה והפכו להיות ‘הישראלי המכוער’ התורן.

אלון מבין שעל מנת להילחם בעזרא, ראשית עליו לשקם את מעמדם הציבורי של השוטרים בעיר. בסדרה מככבים צחי הלוי, אלי פיניש, מאור שוויצר, נתן דטנר, אורי גבריאל, דני שטג, שני כהן ועוד. הסדרה מבוססת ביסודה על פרשת השוטרים הנוקמים, ומספרת את סיפורם של יחידת אנשי הבילוש, שזנחו את החוק קליל לשם המטרה – הצלת עירם נהריה מידי ארגוני הפשע השולטים בה. הסדרה זכתה בפרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה לשנת 2014.

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצלחת הסדרה, שמשודרת החל מ-2017, לא נעלמה מעיני האמריקאים. בדומה לפאודה, רשת נטפליקס מיהרה לרכוש את השוטר הטוב. בניגוד לפאודה, ששודרה כפי שהיא ברחבי העולם, השוטר הטוב זכתה לעיבוד אמריקאי בכיכוב השחקן הוותיק טוני דנצה.

מה שטוח עכשיו הוא שם נרדף לסדרה ישראלית מוצלחת. לא בגלל שזכה, כמעט בהליכה במזר במסכה, אלא בעיקר שהאמירה החברתית שלו כאילו נבטת במשחק שלו. חומרי המציאות מהם נבנתה “השוטרים”, שנקראה בתחילת דרכה “השוטרים הנוקמים”, השם לו זכתה הפרשה המקורית בעיתונות, הם באמת כל מה שתסריטאי יכול לייחל לו. היוצרים, יובל יפת ורותם שמיר (תסריטאי ובמאי “פאודה”), לא הרחיקו לכת מהסיפור המקורי אלא רק הוסיפו לו פה ושם אלמנטים שיעשירו את הסיפור.

סדרות פופולריות

בעת ירידתה היא חוצה בעלי חיים תמימים לשניים, מכוניות ומטוסים מתנגשים בה ומתפוצצים, עשרות אנשים נהרגים ללא שום אזהרה. דבר אינו יכול להיכנס או לצאת מבעד לכיפה הזו, פרט למעט מאוד אוויר. אישית, שמעתי שזו תיהיה סדרה טובה מאוד ומאוד מעניינת, נחכה. אנחנו פשוט לא שומעים עליהם עד שאיזה שוטר מתראיין לרסקין אחרי שהחזיר ארנק אבוד לאישה מבוגרת, וזה מצער, תמיד, אך בייחוד בתקופה האחרונה, כשהאמון של הציבור במשטרה לא יכול להיות נמוך יותר. השוטרים שוללים את האשמה של כל החשודים בשוד, ועוברים להתמקד באדם היחיד שהם לא מצליחים למצוא.

מוזמנים לצפות כאן בסרטון המצורף בשני הפרקים הראשונים של העונה הראשונה. בסדרה מככבים שלום אסייג, עמוס תמם, אורנה פיטוסי, מיה דגן, סאבלימינל ועוד רבים וטובים. הסדרה הזאת שינתה בעיני רבים את התדמית שליוותה במשך שנים את שלום אסייג, והפכה אותו מסטנדאפיסט שעושה מערכונים וקומדיות קלילות ורדודות סטייל שנות השמונים, לשחקן מוערך שעושה תפקידי עומק. סדרת דרמה של יס שמבוססת על רב המכר של שרית ישי לוי, בכיכובם של מיכאל אלוני, הילה סעדה, ישראל אוגלבו, יובל שרף ועוד. הסדרה מתארת את הסיפור של משפחת ארמוזה, משפחה ירושלמית, ששורשיה משתלבים בסיפורה של ארץ ישראל בתקופות זמן שונות. עלילת הסדרה מתרחשת בשני צירי זמן וסיפורי ההווה והעבר מוצגים בה במקביל.

זמן אמת 6 | פרק 10 – נביא השקר

בניגוד לסדרות דוקומנטריות שהחלק המרכזי בהן הוא האירוע ההיסטורי עצמו, כאן האירוע ההיסטורי הוא רק התפאורה. הסדרה אמנם נוגעת באירועים חשובים של המדינה, אך היא מתמקדת יותר בסיפורים הקטנים והכמעט נשכחים שהיו באותה תקופה לצד אותם אירועים היסטוריים. בשונה משאר הסדרות ברשימה, לא-משתפים נעשתה באופן עצמאי לחלוטין בלי אף גוף שידור מאחוריה, והופצה באופן עצמאי בפייסבוק וביוטיוב, כל הפרקים זמינים לצפייה ביוטיוב (ובעמוד הפייסבוק של הסדרה). מורי (נעמי לבוב) היא מרצה לקולנוע ודנה היא רופאה מתמחה בגניקולוגיה. לשתיהן יש קריירה מבטיחה, אך הן מתקשות במציאת בן זוג ומתמודדות עם ‘רווקת מאוחרת’.

סמל דני וולדורן (דניאל מייס) מנסה להסתיר את נסיבות הריגתו של פושע נמלט במרדף. המפקחת לינדזי דנטון (מעונה 2) מנסה לטהר את שמה, ומאשימה את בלש היחידה סטיב ארנוט (מרטין קומפסטון) בבידוי ראיות. כאשר ברקע עדיין פרשת התעללות מינית בקטינים ופעילות ה”טיוח” של “נושא הכלים”. ניסן (נמרוד הוכנברג) – חייל בכיר בארגון, צלע שלישית למאור ובאומן. איש סודו של מאור, המנהל עבור את המועדונים והקזינו.

מקורות שידור

הפקה נהדרת של חברת yes מגוללת את סיפורה של יחידת חובשי תאג”ד של גדוד סיור בצנחנים. את הסדרה יצר וביים ציון רובין ומככבים בה שחקנים ישראלים מוכרים כמו תומר קאפון, דין מירושניקוב, שירה נאור, יחזקאל לזרוב ועוד רבים וטובים. דרמת ריגול ישראלית מותחת של כאן 11 אשר עוסקת בסוכנת מוסד בשם תמר רביניאן (ניב סולטן) שנשלחה למשימה חשאית בטהרן במטרה למנוע מאיראן התחמשות גרעינית. לסדרה יש 8 פרקים ומככבים ניב סולטן, לירז צ’רכי, מנשה נוי ועוד וביים אותה דני סירקין.

  • חקירה אחר מפקד יחידת בילוש, פקד-בילוש טוני גייטס (לני ג’יימס), שוטר מוערך שנחשד בניפוח תיקים על מנת להציג הצלחה.
  • הניצולה היחידה מהאירוע היא מפקדת המבצע, המפקחת לינדזי דנטון (קילי הוז).
  • אם עדיין לא עשיתם את זה – מוזמנים לצפות כאן בפרק הבכורה של הסדרה.
  • ומוסיף בטיילת הגעתון לגלוש וכבר כמעט אין תקווה לעיר.

בשנים 2016 עד 2017 שודרה העונה הראשונה של הסדרה. נכון לימים אלה, נמסר כי העונה השנייה צפויה לעלות לאוויר, ככל הנראה ב-2019 או 2020. מכאן מתחיל סחרור רגשי המטלטל את הבעל ואת הבת במופע דרמטי מרגש ותצוגת משחק מרשימה מצד כל השחקנים.

השוטרים | קשת 12

יחד עם זאת, לא תמצאו כאן דמויות עם עומק פסיכולוגי ומניע כפי שלמשל מצאנו במנאייכ’ שהתאפיינה בכך וגרמה לנו להזדהות עם הדמויות. הסדרה, שמזכירה ברוחה את “היסטוריה של אלימות” ההוליוודית, ואת “מנאיכ” של התאגיד, נוסחתית להפליא ומספקת את חוויית הצפייה המתבקשת. “יואב קשתי” – שוטר בתחנת נהריה ואחיינו של אלון שנהב, משחק דניאל גד. אחרי שהפרטיות והדימוי העצמי שלהם התרסקו לרסיסים, עולמם של הדמויות מופר בשנית, כשמצטרפת לקבוצת התמיכה שלהם מישהי חדשה, בהוראת בית המשפט, שמעשיה ברשתות החברתיות הובילו לאסון. חברי הקבוצה נאלצים להתמודד עם הנוכחות החדשה, בעל כורחם, מבלי שהם יודעים שאותה משתתפת חדשה הגיעה עם אג’נדה נסתרת מעבר לצו בית המשפט.

  • לצד סדרות פורצות דרך כמו פאודה, שעסקו בסכסוך הישראלי פלסטיני, יש גם סדרות ישראליות פורצות דרך לא פחות שעוסקות בקהילה החרדית.
  • אלון מבין מהר מאוד, שאם הוא רוצה באמת להציל את העיר בה גדל, יהיה חייב לזנוח את החוק, לחצות אל מעבר קווי האויב, ולהתנהג כמו אויביו – כעבריין בעצמו.
  • למי שאיכשהו לא שמע עדיין על סדרת הדרמה הנצפית ביותר בשנים האחרונות, “השוטרים”, שיצרו רותם שמיר ויובל יפת, נכתבה בהשראת פרשת “השוטרים הנוקמים” שהתרחשה בנהריה של שנת 2006.

“מלי רביע” – עורכת הדין של מאור והארגון שלו, משחקת שירי מימון. “קובי אדרי” – רכז המודיעין של תחנת נהריה, משחק מאור שוויצר. במהלך תקופת ההכשרה שלהן היא מנסה למצוא את הכוח הפיקודי שלה תוך כדי התמודדות עם קשיים רבים כמו הפרות משמעת, גניבות, התמודדות עם מ”פ שמראש לא ממש נותן לה סיכוי ועוד. מה שמתחיל בתור דיון כיתתי בשיעור אזרחות על הטרדות בבריכה הופך לויכוח חריף שיוצא משליטה בין המורה לתלמידיו בנושאים טעונים הקשורים ביחסי ערבים-יהודים, גזענות, צבא, פוליטיקה ועוד. העימות בין המורה לתלמידים יוצא מגבולות הכיתה כאשר אותה נערה משתפת ברשתות החברתיות את מה שהיא חושבת על המורה שלה, דבר שמשפיע על חייו (וחיי ילדיו) וחייה של אותה תלמידה. חשיפת הפן האנושי, החולשות והפחדים שמסתתרים מאחורי החלוק הלבן.

Sdarot Dev – דומיין חדש לאתר סדרות טי וי

אלון מגלה במהרה שהמשטרה בעיר משותקת אל מול העבריין מאור עזרא וארגון הפשיעה העברייני והמסוכן שלו. בפרק הראשון של הסדרה המדוברת, חוזר אלון שנהב עם משפחתו אל עיר הולדתו – נהריה. סדרה של כאן 11 שהיא בגדר חובה עבור חובבי נוסטלגיה והיסטוריה של ישראל.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן