סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » הסולטן תקציר

הסולטן תקציר

הוא מוטרד מכך שהרופא מיהר כל-כך לקשור בין שני מקרי הרצח. הם מניחים לגופה להחליק בחזרה למשטח השיש. ידיו דביקות, והוא גובר על הפיתוי לתחוב אותן לכיסים כדי לחממן. פניה רציניות שוב כשהיא מתכופפת ומרימה את ידה של האישה המתה.

  • כשמתה אמו של הסולטן המיועד, האישה הראשונה של ההרמון, שעל פיה יישק דבר, לאלכסנדרה כבר היו שלושה בנים ובת.

הוא ממתין במבע העסוק של משרת ותיק, שאינו מטריד עוד את עצמו בגינונים של מעמד, אלא פשוט שקוע בעבודתו. “קוסם סולטן” היא סדרת ההמשך ל”המאה המפוארת”, או בשמה השני “הסולטן”. קוסם, בניגוד להורם, זכתה לראות את בנה מתמנה לסולטן, והייתה מעורבת באופן משמעותי בניהול המדינה. “קוסם סולטן” יוצאת לדרכה מספר שנים אחרי מותו של בנה הסולטן, ועם מינוי נכדה של קוסם, אהמט האן הצעיר, לסולטן האימפריה העות’מאנית. קונטריני דייוח ב-1612 שהסולטאן ציווה להכות אישה על כך שהיא העליבה את קסם.

חלומות בהקיץ – פרק 42

היא מתה בזרועות בעלה מסרטן, וסולימאן נופל לדיכאון עמוק. לצד דמויות אלה מופיעה שפחה מרדנית בשם אלכסנדרה (מאוחר יותר הורם סולטן), המיועדת תחילה לשרת את הסולטאן ועם הזמן הופכת לאשתו החוקית. היא אמם של רוב ילדיו, כולל יורשו סלים השני ושהזאדה באיזיט האכזר. היא שולטת באימפריה באמצעות שפיכות דמים ותככים, ושמה נודע באימפריה כולה.

למרות המטרה העגומה של התמונה, היא לא הייתה יכולה שלא לשקוע לתוכם, ואפילו לתהות אם התרככו אי פעם בחיוך או בהנאה. אזמה הזהירה את עצמה לא להאמין לכל מה שקראה באינטרנט. אך הסיפורים המטרידים על מערכת המשפט של ממלכת ג’האר היו קשים לביטול. גזרי דין נוקשים ניתנו על עבירות קלות, ולעבריינים חוזרים ניתנו אף עונשים אכזריים יותר. הסולטן שזה עתה הוכתר, זאיד אל-אמין, נחוש לפטור את ארצו משחיתות. לרוע מזלה של אזמה, פרוש הדבר הוא לעצור את אביה הנוכל – דבר שלא משאיר לה ברירה אלא לעשות עסקה עם השובה שלו.

הנמכרים ביותר

פרט לכך שהיא ידעה באופן אינסטינקטיבי ששיחת הטלפון הזו לא קשורה כלל לעבודתה. אותה תחושת בטן שנאלצה ללטש למטרות פחות אלטרואיסטיות בעברה. בזכות פעילותו של הרצל קיבל העם היהודי הכרה כאומה בין האומות ונפתחה לפניו תקופה חדשה. הרצל הפך את התנועה הציונית לתנועה עולמית, וההסתדרות הציונית הקנתה לה דמות של ארגון מדיני המייצג את העם היהודי. מכאן הוליכה דרך ישירה להצהרת בלפור (‎1917) ולייסודה של מדינת ישראל.

ג’קי מתחה מעלה את הבד של הסדין וחישקה את הלסת שלה בניסיון למשול בחשש שגרם לכל בשרה להתכווץ. אפילו ההתחככות התמימה של הבד בעורה עוררה בה תחושה עזה, הזכירה לה את עירומה. מעולם היא לא חוותה תגובה גופנית כל כך עזה וספונטנית כלפי אף גבר. זה בלבל אותה כמעט כמו זה שהיא פקחה את עיניה ומצאה אותו עומד שם, מעליה.

את האחת – פרק 281

במשך זמנה כהאסקי סולטאן היא קיבלה 1,000 אקצ’ה ביום. כאמן של מספר נסיכות הייתה לה הזכות למצוא להן שידוך, דבר ששימש גם ככלי פוליטי. אני מזהיר שכל הפוסט הזה הוא ספוילר, היות והסידרה המקורית הסתיימה לפני כחמש שנים. ומי שרוצים לא לדעת את כל העלילה של הסידרה, עדיף שלא יסתכלו בפוסט הזה.

קאמיל נמנה עם הצעירים שנבחרו להתמחות בצרפת ובאנגליה כשופטי שלום וכדיינים בבתי המשפט החילוניים בסגנון אירופי שהוקמו לא מכבר, ודחקו הצדה את בתי המשפט הדתיים של הקאדים. מישל נידב את שירותיו לקאמיל, שבסופו של דבר המליץ למנותו כרופא משטרתי. היכרותו הקרובה של מישל עם הסביבה עזרה לקאמיל לפענח כמה תיקים. אביו של מישל ושני דורות לפניו היו סוחרים שם. לפיכך החליט הרצל לפתוח בפעילות מדינית.

הירשמו חינם למועדון הספרים של מטר ותקבלו עדכונים על ספרים חדשים, מבצעים ועוד.

“אם כך, תבואי?” הוא מיהר לשאול בתקווה, קולו מחליק לשידוליו המוכרים מאוד שאפילו הלב הקשה ביותר לא יוכל להתנגד להם. “התובע הראשי מנסה לנגח אותי, אזמרלדה. כבר נשלל ממני שחרור בערבות. והוא עתר לבקש משפט מזורז.” ורק אז העלתה את מנוע החיפוש שלה והקלידה את המידע הרלוונטי.

  • כשאהבה משנה את מסלול החיים הישן – סיפורה של גולרו.
  • יום אחד דרכיהם נפגשות בנסיבות יוצאות דופן, אסלי מנתחת אדם שפרחאת ירה בו, וכדי להציל את חייה, היא נאלצת להתחתן עם פרחאת.
  • האבק וריחות הצחנה העזים של זיעה, תבלינים וגללי חיות גירו את נחיריה.
  • הטוגרה, החותם של הסולטן, מוטבע על מסמכים רשמיים ופריטים מיוחדים ששייכים למשק הבית האימפריאלי, בבית מלאכה מיוחד בשטח הארמון.
  • “יש עוד אפשרות אחת,” היא אומרת לאטה, ומחשבת את דרכה אל התשובה.

האבק וריחות הצחנה העזים של זיעה, תבלינים וגללי חיות גירו את נחיריה. תחושה מציקה של דז’ה-וו גרמה לה להיעצר במקומה. שיער כחול-שחור צימח אחורה ממצחו בגלים קצרים ומבריקים, גבות מכובדות בצבע זהה וריסים מפויחים. אך מה שמשך את תשומת ליבה לרגע חסר נשימה היה קווי פיו החושניים.

מחפשים את פרידה – פרק 83

הוציאו מהמחסן, כנראה זה לא עולה לרשת זו מחיר. בישראל שודרה הסדרה בערוץ 9 החל מ-8 בדצמבר 2013 ועד 3 באפריל 2015, עם תרגום בעברית ועם אפשרות בחירת שפת פסקול בין טורקית לרוסית. לאחר סיום שידורי כל פרקי הסדרה בערוץ, שודרו כל הפרקים מההתחלה אחת לשבוע בימי שישי החל מ-10 באפריל 2015 ועד 4 בנובמבר 2016. מ-29 במרץ 2020 ערוץ ויוה משדר את הסדרה בשפת פסקול טורקית בלבד ועם תרגום עברי חדש. לוטפי פאשה (מהמט אוזגור) – בעלה של שאח סולטן, הווזיר הגדול לאחר מותו של איברהים פאשה (לתקופה קצרה). אינו תומך באויבות בין הורם ואשתו, אך שונא את רוסטם.

בלב דופק היא הרימה את ראשה מהכרית ובהתה במסך המואר. כוחו החושני של זיאד מותיר את אזמה ללא יכולת להתנגד לדרישותיו. היא מעולם לא דמיינה שהיא תהיה אישה של סולטן – עד שמגעו המיומן של זאיד משכנע אותה אחרת… מהמט מוצא עצמו לכוד במערבולת של אכזריות ושל מורל נמוך ומציע לג’יסטיניאני הצעה מפתה.

באפליקציית עברית

הבית ניצב בתוך גן, בצלָם של אורני מטרייה עתיקים, עצי ברוש ותות, בחוף הבוספורוס מעל בֶּשׁיקטאש. ליילה הרוסה מהעובדה שבנה נחטף, היא מקבלת הודעה שאומרת שאם הם יפנו למשטרה, בנם ימות. ההורים המודאגים, שוכרים בלש פרטי, מחמט, לשעבר קצין משטרה, כדי שיעזור להם למצוא את בנם.

“התקשרתי ליידע אותך שאביך בכלא. הוא יועמד לדין בעוד יומיים, ואישומים פורמליים יועלו נגדו.” נשימתה של אזמה נתקעה בגרונה, אך היא סירבה לתת ל’תחושת הבטן’ שארבה במוחה להשתלט. “במה אוכל לעזור לך?” שאלה, משתמשת בטון ששמרה להרגעת בני חסותה הנסערים ביותר.

הסולטן: פרק 111

הרדיו והמועצה העליונה של הטלוויזיה של טורקיה טענו כי קיבלו מעל 70,000 תלונות על הסדרה והזהירו את ערוץ Show TV שעליהם להתנצל בפומבי על שחשפו לא בצדק “את הפרטיות של אדם היסטורי”. ראש הממשלה רג’פ טאיפ ארדואן גינה את הסדרה כ”מאמץ להראות את ההיסטוריה שלנו באור שלילי לדורות הצעירים”. אוקטיי סלן, חבר פרלמנט למשפטים המסדירים ופיתוח מפלגה, אף איים להוציא אל מחוץ לחוק את “מצג השווא של דמויות היסטוריות” בסדרות כגון “הסולטאן”. קבוצות קטנות של אסלאמים ולאומנים הפגינו ליד האולפן בו מצולמת הסדרה, אך הסדרה המשיכה להצליח ושמרה על רייטינג גבוה.

לפי נתוני מחקר תקשורתי של נילסן, זוהי הסדרה הנצפית ביותר בבוסניה והרצגובינה ב-2013 והסדרה הרביעית הנצפית ביותר בסרביה. בתקופת שלטונו של סולימאן מתמנה איברהים לווזיר המדינה, המבסס את שלטונו של סולימאן ומכין את צבאות האימפריה למאבק לביסוס השלטון העות’מאני ולהתחזקותו אל מול אירופה הנוצרית. התגובה הזאת היתה כה פתאומית, כה מדהימה ולא מוכרת, שהיא פשוט הביטה בחזרה, לגמרי המומה, ומוחה התאמץ להבין מה המשמעות של כל זה. ועם זאת, ממש בעת שהיא חשבה את הדברים הללו, הזיכרון החל להתעורר בקרבה, איזה שמץ של היכרות. ג’קי מצמצה ולא יכלה לעשות הרבה יותר מאשר לנסות להפנים את העובדה שהיא ערה ונמצאת בחברתו של מישהו לגמרי לא מוכר לה. דמעות חסרות ישע, מטופשות, שהופיעו בקלות רבה מדי.

פתאום אבא – פרק 68

היא הייתה מוצללת למרות הגילוח, מלווה בעצמות לחיים חדות הנחות משני צידי אף חזק וגאה, שהתרחב בתוקפנות מודחקת, וזה היה כמעט בלתי אפשרי להסיט את המבט. “אז הוא יכול להיות מותקף שוב או שתעשה משהו כדי להגן עליו?” היא קראה בכעס, משליכה הצידה את השמיכה לצאת מהמיטה. היא הלכה מצד אחד של מיטתה לצד השני לפני שהגבר שבקו השני הואיל בטובו לענות. נולד למשפחה בעלת זיקה ליהדות והתחנך ברוח ה”השכלה” היהודית-גרמנית של זמנו.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן