סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » הסדרה טהרן עונה 2

הסדרה טהרן עונה 2

בזמן שפיימאן הולך להביא להם משקאות, תמר מרעילה ידית המחבט של הגנרל שאמור להגיע לשחק איתו טניס מאוחר יותר. בו זמנית, פראז מגיע למועדון ורואה את תמר מרעילה את המחבט. בזמן שהוא רואה את זה קורה, הוא מקבל שיחת טלפון ממרג’אן שמאיימת על חייה של נאהיד אלא אם ייתן לה לסיים ולברוח. כדי שתמר תוכל ללכת, היא ממציאה תירוץ שאחיה חולה שהיא צריכה לחזור כדי לטפל בו.

  • כמאלי, שרוצה לשחרר את אשתו החטופה, משכנע – באמצעות הטעייתו על ידי ארזו – את מרדכי רביניאן, אביה של תמר, להגיע לאיסטנבול, ושם כמאלי חוטף אותו ודורש מ”המוסד” את שחרור אשתו בתמורה לשחרור האב רביניאן.
  • כאן ארכיוןעוד…

  • לבנון אמנם ניסתה לתת פייט ולגנוב קצת מהרעם, אבל הפרק שודר והימורי הרייטינג של מחר (שכן נתוני התאגיד הרשמיים לא מפורסמים בוועדת המדרוג) יתמצתו את ההצלחה של “טהרן” ככל הנראה למספר דו ספרתי – עניין נדיר בנוף של הערוץ הממלכתי.

יוליה מגן, ראשת “המוסד”, מורה למרג’אן מונתזמי, סוכנת “מוסד” מקומית, לסייע לתמר.113PTSDדני סירקיןמשה זונדר, עומרי שנהר12 במאי 2022פראז ויד ימינו עלי עורכים מצוד אחר תמר ומילאד. מרג’אן חודרת לביתו של פראז בכדי לנטרלו, במסווה של פסיכולוגית המטפלת באשתו של פראז הסובלת מאגורפוביה. מילאד לא עומד בלחץ.124בני עשיריםדני סירקיןמשה זונדר, עומרי שנהר19 במאי 2022מרג’אן מפרה פקודה ולא מנטרלת את פראז, כדי שיהיה לה מקור מודיעיני על מוחמדי. תמר מוזמנת למסיבה אצל בני העשירים, ומתכננת לשתול סלולרי ממולכד אצל פיימאן, בנו של מוחמדי. פראז מבין שפיימאן הוא החולייה החלשה.135טעות כפולהדני סירקיןמשה זונדר, עומרי שנהר26 במאי 2022מילאד נעצר על ידי משטרת טהרן בחשד למכירת סמים לנערים עשירים מטהרן. פראז ממהר לחקור אותו ותמר שחוששת “המוסד” ינסה להורגו לפני שישבר בחקירה, מנסה לחלצו.

ליהוק לסדרה טהרן

לאחר ההצלחה העצומה לה זכתה בארץ ובעולם, סדרת המתח המצליחה “טהרן”, יוצאת לעונה שנייה. לפני דקות אחדות הודיעה חברת אפל האמריקאית שרכשה את הסדרה על בחירתה להמשיך בשיתוף הפעולה עם כאן – תאגיד השידור ולצאת לצילומי עונה נוספת. כדי לנטרל את הגנרל, המוסד מתכנן לפוצצו בעזרת טלפון ממולכד. תמר רק צריכה להיות קרובה פיזית לפיימאן כדי שמילאד יבצע את העתקת המידע ולהחליף בין הטלפונים. כאשר תמר יוצאת מהשירותים, שם ביצעה את ההחלפה, פוגשת את פיימאן ו-וואחיד. הטלפון מצלצל מהתיק של תמר מכיוון שביצעה את ההחלפה ובזמן ההעתקה בוטל פרופיל ההשתקה.

בתוך הבסיס היא משכנעת אותו לברוח, ולאחר-מכן משתלטת על השרתים בהתאם להוראותיה של יעל. בסיום המשימה, כאשר תמר יוצאת מהבסיס הצבאי, כמאלי מזהה אותה ועוקב אחרי יעל ותמר בשובן לדירה. בעוד המטוסים הישראליים טסים לעבר המטרה, מגלה תמר כי השרת עליו השתלטה היה שרת דמה. כאשר היא מעוניינת להזהיר את “המוסד” מאיימת עליה יעל בנשק. מתברר כי יעל הכניסה את המטוסים הישראליים למלכודת, והיא סוכנת כפולה ובקשר עם מפקדו של כמאלי.

טלוויזיה ישראלית לצפייה ישירה לייב – טלוויזיה חכמה

כמאלי, שאינו יודע זאת, נכנס לדירה והורג את יעל, תמר יורה בו אך חומלת על חייו לאחר שהוא מציין כי חס על חיי אביה ביום הקודם. תמר מזהירה את ראש “המוסד” שמורה על ביטול משימת המטוסים, אך המתקפה האיראנית נגד המטוסים כבר החלה, ומטוס אחד נפגע. פראז משלם את המחיר על חיסולו של טבריזי, אך ממשיך להילחם למען אשתו.77אבא של תמרדני סירקיןמשה זונדר, עומרי שנהר20 ביולי 2020תמר מרוסקת אחרי התקרית בקומונה וחוששת לגורלו של מילאד. קדוש מנסה לעזור לה להתאושש כדי שיוכל לצאת לפעולה בתחנת החשמל. בעוד הם מתכננים לברוח אל הגבול מאיראן, “המוסד” שוב יוצר איתה קשר.102שינוי בתוכניתדני סירקיןמשה זונדר, עומרי שנהר7 במאי 2022תמר נשארת בטהרן כדי לבצע את משימתה החדשה.

לאחדים מתפקידי האיראנים לוהקו שחקנים ילידי איראן, שפרסית היא שפת אם שלהם, והם מדברים ביניהם בפרסית. בנוסף למדה קרב מגע.קצת לאחר שנוצר הקשר בין תמר למילאד, היא מנהלת עמו את שיחותיה באנגלית ולא בפרסית שבה המבטא שלה מעט זר. הישראלים בסדרה מדברים ביניהם עברית, ואף תמר הנמצאת בטהרן מדברת בטלפון בעברית עם מפקדיה בישראל. קצת לאחר שנוצר הקשר בין תמר למילאד, היא מנהלת עמו את שיחותיה באנגלית ולא בפרסית שבה המבטא שלה מעט זר. עקב התנהלותו של כמאלי בעניין טבריזי, מפקדו חושד בו שקיבל סיוע כספי חיצוני לניתוח של אשתו, ומשעה אותו מתפקידו עד בירור העניין. תמר ממשיכה לקדם בעזרת מילאד את תוכניתה לחבל באספקת החשמל למערכת המכ”ם.

הייתה תאונה ולכן: הרעיונות בעונה האחרונה של “אוזרק” טובים, אך הביצוע הורג אותם

באותה מידה זאת הייתה יכולה להיות סדרה על סוכנת של הקג”ב, ה-MI-6 או כל דבר אחר, כשרק במקרה המוסד הוא זה שניצב במרכז העלילה. כזכור, העונה הראשונה של המותחן הסתיימה בגילוי של בגידה ובתבוסה משפילה, כשמסתבר שהאיראנים התכוננו היטב לניסיון הישראלי לתקוף מתקן גרעין והצליחו לסכל אותו. אמנם תמר (ניב סולטן) ואהובה המקומי מילאד (שראבין אלנאבי) הצליחו להימלט בעוד מועד, אך הדי הכישלון ההוא – כמו גם תחושת האשמה של המרגלת על המחיר ששילמו בני משפחתה בדרך – מלווים את גיבורי הסדרה אל תוך העונה השנייה. כזכור העונה הראשונה של ‘טהרן’, גוללה את סיפורה של תמר רביניאן (ניב סולטן), האקרית צעירה מיחידת 8200 שמסופחת למוסד ונשלחת תחת זהות בדויה לטהרן למשימה מסוכנת, שאמורה לתמוך בתקיפת מתקני הגרעין באיראן. תמר, מוצאת את עצמה בעיר עוינת, תחת מצוד המאיים על חייה, חוברת לאקטיביסטים מקומיים ומתחברת לשורשיה המשפחתיים הנטועים באדמת איראן. הסדרה עוקבת אחר תמר רביניאן (ניב סולטאן), ישראלית ילידת איראן, סוכנת מוסד והאקרית מחשבים שבמשימתה הראשונה נשלחת לבירה האיראנית.

  • כמאלי, שאינו יודע זאת, נכנס לדירה והורג את יעל, תמר יורה בו אך חומלת על חייו לאחר שהוא מציין כי חס על חיי אביה ביום הקודם.
  • ועם זאת, תוספת מעוררת השתאות היא השחקנית גלן קרוז, שהופיעה כמלאך ברגע המדויק ביותר של הפרק כדי לגרום לצופים להרגיש בסרט הוליוודי, מה שמקפיץ ברגע את ההערכה שלנו כישראלים לתוכן המקומי.
  • לאחר פניות כושלות ל”טלגרם” וישירות לערוצים המדליפים, הגיש התאגיד תלונה במשטרה כדי שזו תטפל בעניין – בהדלפה עצמה, בהסרת הפרקים מהרשת ובחקירת מקור ואופן ההדלפה.

פראז כמאלי (שון טאוב) ועוזרו עלי אגאזאדה (אראש מרנדי (גר’)) מתחקים על עקבותים של תמר ומילאד. מרג’אן המשמשת כפסיכולוגית מטפלת בנאהיד כמאלי (שילה אומי). ההתלהבות הבלתי נגמרת ממבצעי הריגול מסתירה כמובן גם היבטים אחרים, שהסדרה לא מתייחסת אליהם בביקורתיות – והכוונה לחצייה של קווים אדומים על ידי אנשי המוסד. הסוכנים האמיצים משביתים את החשמל בבית חולים אחד (!), ואפילו יורים בתוך בית חולים אחר ומפעילים מטען מחוצה לו. גם מונטזאמי, הפסיכולוגית, חוצה כמה וכמה גבולות אתיקה – בלשון המעטה – בטיפולים שלה.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

אם אנשים למדו למצוא אותו על השלט זה בגלל שהייתה להם סיבה טובה מספיק לעשות את זה – לא רק איכותית אלא גם מסחרית, ועבור כולנו אפשר לקוות שמדובר רק בסנונית הראשונה שמבשרת את אביב הערוץ הממלכתי. צילומים חיצוניים של המטוס, על הקרקע ובאוויר, לא נעשו במיוחד לסדרה זו, וכך יצא שצילומים אלה הורכבו מצילומים של שישה דגמי מטוסים שונים. בסופו של יום, “טהרן” היא סדרת ריגול טובה למדי בסטנדרט המקומי ואם הייתם מנטרלים ממנה את האקזוטיקה של איראן, השפה, הרחוב, המנטליות הפרסית והנפח שהיא תופסת בסדר היום האקטואלי והפוליטי שלנו, היא לא הייתה מפילה אתכם מהכיסא. העלילה שלה מוצלחת ומסמנת וי על כל החוקים בספר התסריט בז’אנר הריגול (רומן פוטוגני יש, רגעים משפחתיים מרגשים יש, בוסים קשוחים וגאוווה לאומית יש), אבל היא לא נטולת פגמים, כאמור. באתר ניתן למצוא סיקורים לכל תוכניות, סדרות וסרטי הטלוויזיה החדשים, שעות ספורות לאחר שידורם בטלוויזיה . אתר סדרות מתעדכן על בסיס יומי, מאפשר צפייה ישירה מכל זמן ומקום בעולם, בחינם וללא הגבלה!

אך לפני הביקור, באבק, ספק הסמים של מילאד, מגיע לדירת המסתור מכיוון ששמע מוואחיד שהוא יודע שרק חלק מהסמים “טובים” ומתחיל מאבק ביניהם. ממש לפני שוואחיד מגיע, תמר ומילאד קושרים את באבק ומשאירים אותו בחדר השינה. בזמן הביקור, תמר מזמינה את וואחיד למרפסת כדי שמילאד יוכל להיכנס לחדר השינה ולהשתיק את באבק.

העונה השנייה

הם מדברים על תמר ולפני שמילאד הולך, וואחיד מחבק אותו ושותל עליו סמים. בו זמנית, אצל תמר ופיימאן, פיימאן מזמין את תמר לשחק טניס במועדון הטניס ביום למחרת. עלי אגאזאדה, עוזרו של כמאלי, מצליח לעצור את מסעוד טבריזי, איראני שהוא סוכן ותיק של “המוסד” שסייע לתמר. בחקירה הוא מכחיש כל קשר ל”מוסד”, אך לאחר שנודע ל”מוסד” על מעצרו, אנשי “המוסד” חוטפים את אשתו של כמאלי, ששהתה בפריז לניתוח ראש, ודורשים מכמאלי שבתמורה לשחרור אשתו יאפשר לטבריזי לטוס לאיסטנבול. כמאלי נענה תחילה לדרישה, אך לאחר שיחה עם מפקדו דורש מטבריזי שלא לצאת מאיראן ולהפוך לסוכן כפול. טבריזי מגיע למשרדו, ושם מחכה לו מתנקש שהורג אותו ונמלט על אופנוע, מול עיניו של כמאלי.

הרייטינג של פרקי הבכורה לא פורסם באופן רשמי על ידי הוועדה הישראלית למדרוג, עקב החלטתה להפסיק את פרסום המדידה בתחילת השבוע בו שודר פרק הבכורה, על אף שהתאגיד פרש כבר בתחילת 2020 ודרש כבר מאז להפסיק את המדידה. עם זאת, “ישראל היום” פרסם כי התוכנית זכתה ל-9.5% אחוזי צפייה לפרק הראשון ו-8.7% לשני. נכון, הצלחתם לייצר פרק מותח, מורט עצבים ומפתיע במידה עם טוויסט מרשים, אבל לצפות מהצופים להחליק לכם את האיבר הקטום שנקרא קלוז’ר, כשמטוסי חיל האוויר המפואר שלנו עומדים לרחף באוויר במשך שנה וחצי, זה כבר קצת מעליב. מצד אחד בקטע טוב, ממקום בו הבמאים והכותבים שיחזרו את ההצלחה של העונה הראשונה, אך מצד שני ממקום שעלול לגרום לרבים מאיתנו להתבלבל ולחשוב שכלום לא השתנה. אבל אל תתנו לזה להטעות אתכם, כי רק מתוך הצצה קצרה אל המשך העלילה אפשר להבין ששום דבר לא הולך להיראות כפי שאנו מדמיינים.

הדלפת פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם נחיתתה בטהרן תמר מחליפה זהויות עם ז’ילה גורבניפאר, עובדת בחברת החשמל המקומית. הם נלקחים לחקירה שבה מגלה פראז כמאלי (שון טאוב), ראש אגף חקירות פנים במשמרות המהפכה, שהצעירה זיהתה את תמר בנמל התעופה כקצינת מודיעין ששירתה איתה בבסיס חיל המודיעין בגלילות ביחידת 8200, ומתחיל במצוד אחריה. במקביל מנסה “המוסד” לקדם תוכנית אחרת למטרה זו, אך גם תוכנית זו נתקלת בקשיים. חבר של מילאד חושד בתמר, ובפגישה משולשת שלה איתו ועם מילאד הוא חושף כי היא איננה ז’ילה אלא מתחזה. בהתערבות כוח חיצוני של המוסד – שארב מחוץ לחדר כל העת – החבר המשותף נהרג, ועל מילאד נכפה לשתף פעולה עם תמר.

ההחלטה של שניהם להישאר בבירת איראן במקום להימלט מהמדינה בהינתן ההזדמנות – למרות שזהותם ידועה לכל! – מבטאת לא פחות ממשאלת מוות, גם אם החלטה אחרת, מן הסתם, הייתה מקשה על המשך העלילה. העונה שלפנינו היא קפיצת מדרגה בתרבות הטלוויזיה הישראלית, שמצליחה להסתכל על עולם הביטחון מזוויות של אהבה, חיזור, משפחתיות וגם הרבה פאן.

פרק 1 | תור הזהב באיראן

השחקנית ההוליוודית גלן קלוז, שמגלמת אותה, גונבת את ההצגה כמעט מדי סצנה עם קלאס, תחכום וחן בלתי נגמר. סולטן ואלנאבי אמנם עדיין עושים עבודה טובה בתפקידים הראשיים, אבל הדמויות שלהם ממשיכות לפעול אינטואיטיבית, בפזיזות וקלות דעת ובניגוד להיגיון, במה שהיא עדיין אחת מנקודות התורפה של הסדרה. בפרקים הראשונים נראה שוב ושוב שמילאד מתקשה להבין לאיזו מערבולת הוא נקלע, ומקבל עוד ועוד החלטות גרועות.

תחזיקו חזק – אנחנו לפני אחת העונות המבטיחות, וזה בהשוואה לכל סדרה ישראלית אחרת בהיסטוריה הטלוויזיונית שלנו. אם הכל יתקיים כמתוכנן, “טהרן” תוביל את ישראל למצוא את עצמה בחזית העשייה התרבותית בעולם. אלא שהכיף הזה בא במידה רבה לצד דמויות דלות, פניות מופרכות, דיאלוגים חלשים והשטחה של הסיפור, שממילא לא צלל לעומקים מרשימים במיוחד גם בעונה הראשונה. גם מילאד, גם מרג’אן, גם פראז – כולם זיגזגו את דרכם בעונה הזאת וקיבלו החלטות לא-עקביות. במקרה של תמר ומילאד, אלה היו בדרך כלל החלטות גרועות מאוד, כפי שכתבנו גם בתחילת העונה.

טהרן עונה 2 פרק 5

מי שישתף איתה פעולה בניסיון להוציא את התוכנית לפועל היא השחקנית גלן קלוז, שתגלם את מרג’אן – בריטית שחיה באיראן מזה כמה עשורים ובוחרת לשתף פעולה עם המוסד בעקבות אכזבתה מהמשטר הדיקטטורי. קלוז מעניקה לדמות שלה טיפול מקצועי ומשכנע, גם אם הוא לא תובע ממנה אפילו עשירית מכישורי המשחק שלה. פראז כמאלי, ראש אגף חקירות פנים במשמרות המהפכה, אינו שותף סוד לתוכנית של מפקדו, ולכן הוא מנסה בכל מאודו לסכל את התוכנית הישראלית, ובכך מסכן את הצלחתה של התוכנית האיראנית. נזקו של מידור זה בא לידי ביטוי בפרק האחרון, כאשר כמאלי הורג את יעל קדוש, בחושבו שהיא מרגלת ישראלית, ובכך מאפשר לתמר להזהיר את ראש “המוסד” שמדובר בהונאה איראנית, אך האזהרה מגיעה מאוחר מדי, והמטוסים נופלים למלכודת שנטמנה להם. הפרק השמיני והאחרון של “טהרן”, הסדרה המצליחה ביותר של תאגיד השידור החדש מאז הוקם, שודר הערב (ב’) וחתם לעת עתה את עלילותיה של תמר רביניאן, סוכנת המוסד הכושלת בתולדותיו. לבנון אמנם ניסתה לתת פייט ולגנוב קצת מהרעם, אבל הפרק שודר והימורי הרייטינג של מחר (שכן נתוני התאגיד הרשמיים לא מפורסמים בוועדת המדרוג) יתמצתו את ההצלחה של “טהרן” ככל הנראה למספר דו ספרתי – עניין נדיר בנוף של הערוץ הממלכתי.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן