סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » האח הגדול לייב

האח הגדול לייב

בשבוע שעבר באח הגדול גרמניה, גרסת הסלבס, התרחשה תקרית שככל הנראה הייתה גורמת להורדת התוכנית מהמסכים בארץ, אבל בגרמניה היא עוברת רק כמיני שערוריה. הבקשה נדחתה, והמבקשים חויבו לשלם למשיבות, שידורי קשת בע”מ וקופרמן הפקות בע”מ, הוצאות בסך 20,000 ש”ח. התובעים ערערו על החלטה זו לבית המשפט העליון וערעורם נדחה, תוך חיובם בהוצאות המשיבים בסך 10,000 ש”ח. החל מהעונה השישית שיטת ההצבעה שונתה ובה המצביעים נדרשו להצביע דרך אפליקציית מאקו, שהחליפה את שיטת ההצבעה הקודמת בה הקהל סימס דרך הטלפונים הניידים. כמו כן, בכל שבוע הקהל בחר דרך אותה אפליקציה את הדייר שהוא מעוניין להעמיד להדחה ואותו דייר היה מועמד אף הוא יחד עם הדיירים שהמתמודדים עצמם העמידו להדחה.

העונה ה-11 עלתה לשידור ב-5 בדצמבר 2020 והסתיימה ב-22 במרץ 2021. ההדחה נדחתה ביום ותתקיים בשבוע העשירי עקב תשעה באב. זאת העונה הרגילה מספר שתים עשרה במצטבר והעונה הרביעית הרגילה ברשת 13. לבין המילים “פה בבית” כי משתמע שרמזת למשהו אחר לגמרי וזה לא יפה בכלל.

האח הגדול | עונה 1

כאשר יתר המועמדים להדחה יישארו מועמדים להדחה עד ליום ההדחה. ברחבי “בית האח הגדול” פזורות מצלמות רבות, חלקן גלויות וחלקן נסתרות. כל דייר מצויד במיקרופון אישי, אותו עליו לשאת עמו בכל שעות היום ובמקרה ולא יעשה זאת (למעט רחצה בבריכה או בזמן שינה), ייקנס בסכום כסף מהתקציב השבועי המיועד לרכישת מזון, סיגריות וכלי רחצה. בית האח הגדול בקריית התקשורת נווה אילן עוצב מחדש גם בעונה זאת. את הבית עיצב שימרי גל נובק, שעיצב את הבית גם בעונה הקודמת.

  • כל קשר של הדיירים עם העולם החיצון נמנע, ובמקרי חירום רפואיים, רופא מטפל במשתתפים בתוך הבית.
  • “רשת” מחתה על כך וטענה שהצעד פגע בהכנסותיה, משום שהאירוע ששודר בערוץ 20 גרם לצופים רבים לנטוש את הצפייה בערוץ 2, לטובת צפייה בו.
  • במאי ועורך הסדרה, וגם הקול מאחורי האח הגדול, היה יורם זק.

כאשר הפעם דיירי חמישיית הגמר מוקמו בחלקים שונים של הבית ומספר דיירים נוספים תיקשרו עמם מתוך חדר האח הגדול, זאת בעקבות הנחיות משרד הבריאות בעת מגפת הקורונה. “אח עד הבית” החל מהעונה השביעית שודרה במקביל לתוכנית “האח הגדול” גם תוכנית אינטרנטית בהנחייתו של גיא הוכמן. בתוכנית מלווה גיא את המודחים מ”בית האח הגדול” בדרכם הביתה ומספק לצופים הצצה אחרונה במתמודד המודח וברכילות וחדשות מתוך הבית, מנקודת מבטו של המודח הטרי. בעונה השמינית לירון שמם נבחרה להגיש את התוכנית האינטרנטית לליווי המודח, והשם שונה ל”אחות עד הבית”. בעונה השנייה, מוטי ומעיין חודדה, קיבלו משימה להסתיר מדיירי הבית את העובדה שהם זוג נשוי.

כללי “בית האח הגדול”[עריכת קוד מקור | עריכה]

צורך לקבל אישור מהסביבה הכי מובן לי בעולם וזה מוסיף לה נקודות אצלי. ברור שלכל אדם (חרדי,דתי,מסורתי,חילוני,גוי) יש טוב ורע, ולכן נולדנו לתקן ולקבל שכר. העולם הדתי הוא עולם מקסים, אבל בסוף- כולם בני אדם ובכולם יש טוב ורע, ובכל מקום יש טובים ורעים, רק שבעולם הדתי הרעים מסתתרים מתחת לכיפה וציצית, שזה מטעה יותר. אם הייתה לומדת יהדות, אין לי ספק שהייתה “טסה” ומאושרת הרבה יותר..

בנובמבר 2018 נודע כי גיא זו-ארץ ינחה את התוכנית לצד לירון ויצמן ויחליף את ישראלוף ושכטר בתפקיד ההנחיה. לאחר כל הדחה של דייר, המודח בחר דייר שהוא רוצה שיהיה המודח הבא, מי שהמודח בוחר, נכנס אוטומטית לרשימת ההדחה של השבוע שאחרי. האח הגדול בעולם כולו מספק שערוריות שהופכות את הסקנדלים מהאח הגדול ישראל למשחק ילדים.

שידור חי | האח הגדול ערוץ 26

לדיירים התבשר שהם יתמודדו נגד בית האח הגדול השני בשלל משימות, ובית אחד ייסגר ובית שני יישאר. למעשה – האנשים שהוצגו בפני הדיירים כדיירי האח הגדול השני, היו רובם שחקנים ומקורבי ההפקה. בין הדיירים הללו היו גם חמישה דיירים חדשים שנכנסו לבית ביום ה-66. החל מהעונה השנייה הונהגה בבית שיטת המשימה הסודית. בכל עונה חלק מהדיירים בבית מקבלים בשבוע הראשון משימה סודית שאסור לשאר הדיירים לדעת ממנה.

רוני וגילי בחרו ב-4 זוגות בלבד ולא הצליחו לגלות שלמעשה הם הזוג היחיד בבית, וארבעת הזוגות שאותם בחרו הצטרפו לרשימת ההדחה. “ג’ודי ואלירז” (לשעבר “הדו”ח השבועי”) היא תוכנית ששודרה החל מהעונה התשיעית, בכל יום שישי בערוץ 13, בהנחיית אלירז שדה וג’ודי ניר מוזס שלום, המסקרת את אירועי השבוע שהיה בבית האח הגדול ואת מה שקרה השבוע מחוצה לו. התוכנית שודרה גם לאחר סיום העונה התשיעית, אך לאחר זמן קצר ירדה מהאוויר. כמקובל במתכונת תוכניות “האח הגדול”, נבחרו לשהות בבית אנשים בעלי רקע ותכונות שונים זה מזה במידה רבה. שונות הדיירים מתבטאת בלאום, זיקה לדת, מוצא עדתי, מעמד חברתי, אזור מגורים, גיל, נטייה מינית ועוד.

טיימליין האח הגדול – היום ה-58: משימת הפריז ממשיכה

בעקבות כך, נתנאל, דיאן, שרין וקאזם קיבלו אזהרות מהאח הגדול. צעד זה גרר מחלוקת בקרב חלק מהגולשים בטענות שנתנאל נקרא לסדר פעם שנייה, ולפיכך היה צריך להיות מסולק מהבית. יומיים לפני תחילת העונה, עמרי, אחד הדיירים שהיה אמור להיכנס התגלה כחולה COVID-19. ביום השלישי הצטרף דייר בהפתעה (שרון בניפוסי), ללא ידיעה מוקדמת שלו. ביום החמישי נכנסה דיירת בשם טליה עובדיה, בת הזוג לשעבר של אליאב, ללא ידיעה מוקדמת של השניים. בעונה השישית, שחקן של ההפקה בשם יאיר פיש, קיבל משימה סודית להתחזות לדייר בבית.

הרגשתי בודדה, מותקפת, מאוהבת, שמחה, עצובה, מדוכאת, מתגעגעת. אני יודעת מה עברתי בתוך הבית, מה הרגשתי, מה נאמר לי, וברור לי שלמי שלא שם קשה להבין את העוצמות של כל רגע ורגע בבית הזה”. עם סיומה של העונה השביעית, נודע שבסיום העונה השמינית של התוכנית, בשל שינויי בעלות בחברות בתחום הפקת התוכן הטלוויזיוני (חברת אנדמול שיין ישראל), הזכויות לשידורה של התוכנית יהיו בבעלות “רשת”.

באמבטיה מול המצלמות: דיירת האח הגדול עינגה את עצמה בלי בושה

“הבנתי שעשיתי הרבה בלאגן בחוץ בחודשיים האחרונים. אני רוצה להגיב בדרך שלי, בלי צינזורים או סינונים. בלי פרקים ערוכים, בלי דלתות בערוץ 26, בלי קטעים קצרים שעולים בטיקטוק. רק אתם ואני”, כתבה שוורץ. “נא להיפרד בהתאם” היא תוכנית ספיישל ששודרה מספר ימים לאחר סיום העונה התשיעית. בספיישל, אשר צולם יומיים לפני אירוע הגמר, חמשת הפיינליסטים נקראו לשיחה פרטית עם דיירים אחרים (רובם הודחו במהלך העונה), אשר להם ביקשו להודות או לבקש מהם סליחה. על אף היותה העונה הרגילה השתים עשרה שהופקה לתוכנית, היא משווקת בגופי השידור השונים בתור “עונה 4”, בהתאם להיותה העונה הרגילה הרביעית של התוכנית במסגרת הזכיינית “רשת”.

נשארנו עם אליאב ובר, שכרגע, נראה הכי מבטיח, גם כי הוא מתנהל בשלט רחוק ומחוץ ללחצים בבית האח. אולי תתפלאו, אבל זה הקשר היחיד, שאני מאמינה בו שימשיך בחוץ. בעונה העשירית, חילק האח הגדול 3 משימות סודיות שונות. המשימה הראשונה הייתה של תקווה, בה היא צריכה להתחזות לאישה בהריון בחודש שביעי. המשימה השנייה הייתה של ניר, בה היה צריך להתחזות למתנחל דתי (דבר המנוגד לעמדותיו הפוליטיות). המשימה השלישית הייתה של אסיף, לדאוג שזהותם האמיתית של תקווה וניר לא תיחשף.

האח הגדול – חושפים את הכול, פרק 2: ריוואה רסלאן

מספר הדיירים שנכנסים לבית בתחילת העונה משתנה מעונה לעונה. למאורע המרכזי בפרק אמש – ההופעה של מרגי ברחבי בית האח הגדול לתדהמת הדיירים המעריצים שנמצאים באמצע משימת התעלמות – הכוכב החליף ללוק שני מצטיין. גופיית סבא שחורה צמודה, שחשפה שרירים ובטחון עצמי למרחקים, אותה מרגי קנה ממותג מקומי בשהייה האחרונה שלו בספרד. הרייטינג הגבוה של השידור בערוץ 20 שימש אף הוא כלי במאבק בין הזכייניות “קשת” ו”רשת”.

הרומנים (הלא מוצלחים) בבית האח הגדול – ממשיכים ״להזרים דם״ לתוכנית…. כדי לאפשר למפיקי התוכנית לעמוד בהוראות אישור הערוץ ולפקח על התכנים המשודרים, נקבע כי ערוץ “האח הגדול” ישדר את השידור החי לאחר השהייה בת דקה. בעונה השמינית, שמוליק, כוכב וחיים קיבלו משימה סודית לשבוע הראשון של העונה במהלכה כוכב וחיים צריכים לשכנע את יתר הדיירים כי הם אמא ובן. במקביל, הזוג הנשוי שמוליק וכוכב נדרשו לשכנע כי אין ביניהם שום קשר קודם. השלושה הצליחו להסתיר את העובדה על הנישואים של שמוליק וכוכב ולכן עמדו במשימה. עקב המשימה הסודית הראשונה, לאחר הצבעת הצופים, הדייר שהכי התאים לדיאן היה נתנאל, דיאן ונתנאל נחשבו כדייר אחד עד לאחר הדחתו של שרון ביום ה-40.

מה טליה אמרה ללירן שגרם לה לפרוץ בבכי? | החידון השבועי של האח

לא צריך לעניין אותנו השיוך החברתי, אלא אך ורק מה רוצה השם מאיתנו, ונכון שבעולם הדתי אפשר להסתתר תחת לבוש חיצוני (לא הכובע קובע, ולא המעיל מועיל, וגם לתיש יש זקן) אבל בורא עולם משגיח ויודע את האמת ורק זה מה שחשוב. אבל נראה שחסר לך הרבה בידע- טליה אמנם מאמינה ועושה דברים סימליים באופן מסורתי (ללא הבנה, ולא בדרך הלכתית), שזה גם יפה אבל עדיין רחוק מהאמת. בעיקרון אני מסכימה עם מה שאתה אומר, אתה נשמע לי כזה חוזר בתשובה מכל הלב, ואני אומרת לך בתור אחת שמאוד מאמינה- ששום דבר לא בטוח, אי אפשר להבטיח לה שיהיה לה טוב יותר אם היא תתקרב ליהדות. אבל מה שחשוב יותר אלו המידות הטובות שיש לה מלבד חוסר הביטחון שלה והרצון לקבל חיזוקים מהסביבה. נראה שניצלת לרעה תכונה זו על-ידי שימוש מהיר מדי.

  • הנושא מאוד מאוד מורכב, אבל בין היתר מחכים לבתאל שתתקרב מכיוון שכאשר האמת תתגלה כבר לא ניתן יהיה לחזור בתשובה (כי האמת כבר תתגלה ולא יהיו ניסיונות וערך לחזרה בתשובה).
  • כמו כן, משמש חדר זה להודעות אישיות מאת האח הגדול לדיירים.
  • המשימה השנייה הייתה של ניר, בה היה צריך להתחזות למתנחל דתי (דבר המנוגד לעמדותיו הפוליטיות).

פרקי התוכנית משודרים בימי ראשון אחרי הפרק של התוכנית עצמה. בשבוע הראשון, נכנסו גם שרון וגם טליה בנפרד מכניסת הדיירים. ביום ה-49, ניסו דיאן ונתנאל לתאם ביניהם הדחות. ביום ה-5 הצטרפה דיירת חדשה מן המניין, טליה, אשר הייתה בעבר בת הזוג של אליאב. במהלך שהותה בבית אחרי מספר אירועים שכללו התנהגות לא הולמת, כשאחד הרגעים הקשים היו כשכינתה את הדיירת בר כהן “אמא רעה”.

הסקר הלפני אחרון של “האח הגדול” – את מי את מצילים רגע לפני הגמר?

הדיירים אינם מחזיקים בטלפון או במכשיר מדיה מכל סוג, אין להם גישה לאינטרנט והם אינם צופים בטלוויזיה. כמו כן אסור לדיירים להכניס לבית כל חומר קריאה או כלי כתיבה, למעט ספרי קודש. הדיירים אינם מצוידים בשעונים, מה שמקשה עליהם לעקוב אחר מהלך הזמן ותורם לתחושת הניתוק ואי-הוודאות בו הם נתונים כתוצאה מבידודם בבית.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן