סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » דורון קביליו

דורון קביליו

נקודת המבט שווה לשני הצדדים, אף על פי שמרבית הדיאלוגים מתקיימים בערבית. עד לפרק האחרון – זהירות, ספוילר למי שטרם צפה ב”פאודה” – מתקשים הצופים לחוש שנאה כלפי אבו אחמד, המאוהב באשתו ופועל מהמחשכים כמעין מוחמד דף טלוויזיוני. רק בדקות האחרונות של הסדרה מתברר כי סולימאן לא ימשיך איתנו לעונה הבאה, ולא בשל התבטאויותיו הנחרצות בתקשורת. בראיון המשותף ניכר כי רז ויששכרוף לא צפו את דבריו על הזכות לפגוע בחיילי צה”ל המשרתים בשטחים וכן את הביקורת שמתח על פעילות המסתערבים.

אז כמובן שהפגנת האהבה הזו מוצדקת לחלוטין, ומזכירה לכולנו כמה טובה הטלוויזיה בישראל וכמה היא מדויקת ורגישה לפרטים הקטנים, בדיוק כמו שמגיע לנו. העונה 4 מתרחשת כשנתיים אחרחי האירועי של עונה הקודמת. דורון(שמגלם אותו ליאור רז) חי בחווה של אבא שלו. ב-2016 הסדרה זכתה ב”פרס האקדמיה לטלוויזיה” בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר וב-2017 זכתה הסדרה ב-11 קטגוריות, בהן הדרמה הטובה ביותר, הבימוי הטוב ביותר (רותם שמיר) והשחקן הטוב ביותר בדרמה/דרמה יומית (ליאור רז). כבני נוער הם בילו באותם מועדונים ופאבים בירושלים, שם נוצר ביניהם קשר ראשוני.

אינפיניטי פרק 1

“שם ראיתי אותי ואת איריס”, הוא אומר עם שיגור הפרק האחרון בסדרה. בנוסף, דורון ישמש גם כמאמן השוערים במחלקת הנוער, ולמעשה מאמן שוערים בליגה הלאומית לנוער. כמו כן, שוערה בעונה החולפת של מכבי קביליו יפו, יוסי גינזבורג, עשוי לעבור למכבי פ”ת ולהיות שוער המשנה תחת צחי גיגי. עוד בגזרת הרכש, אריאל הדר הקשר הצעיר והמוכשר על סף סיכום עם הפועל קטמון לשלוש שנים כמו גם עמאש מנסור המגן, שיעשה את דרכו לבית”ר ת”א/ רמלה. הסיפור אמנם מעניין, קל מאוד לגמוע את הפרקים, אבל הם משאירים טעם לוואי מאוד לא נעים. כמובן שגם לסדרות קשות יש מקום על מסך הטלוויזיה שלנו.

דורון ושאר היחידה יוצאים למסע לתוך בלגיה כדי להחזיר את הקפטן. בנובמבר 2016, נרכשה הסדרה והועלתה לשידור על ידי שירות הצפייה נטפליקס. מינואר 2017 משודרת הסדרה בערוץ הראשון, ובהמשך בערוץ כאן 11.

הצוות הישראלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

השב”כ יוצא למבצע כדי להרוג את חאמד ובטל את הפיגוע. השב”כ יוצא למרדף כדי להרוג את חאמד ולסכל את הפיגוע. לאחר שבסוף הפרק האחרון של העונה הראשונה הורג וואליד את אבו אחמד, הוא הופך להיות “ראש הזרוע הצבאית של חמאס בגדה”. אך הדמות המרכזית בעונה הוא נידאל עוודאללה (המכונה גם “אבו סיף אל-מקדסי”), בנו של השייח’ שנהרג בעונה הראשונה, ופעיל בארגון המדינה האסלאמית שחזר מסוריה ורוצה לנקום בדורון על שהרג את אביו.

רז נולד, גדל והתחנך בירושלים ובמעלה אדומים, לאב שעלה מעיראק, שעברת את שם משפחתו לאחר שעבד במשרד הביטחון, ולאם שעלתה מאלג’יריה ועבדה כמורה. עם גיוסו לצה”ל התנדב ליחידת דובדבן, עבר הכשרה כלוחם ולקח חלק במבצעים מיוחדים ולחימה נגד הטרור הפלסטיני בשטחי יהודה ושומרון. “אקטואליה והסדרה מתכתבות אחת עם השנייה, וכך תהיה גם העונה הבאה. צריך לקחת בחשבון כי לאור השינויים במזרח התיכון, צוק איתן עלול להיות עד אז החדשות של אתמול”. על הסט, שנראה כאילו נבנה ביד אמן, תראו גם את השחקנים עלא דקה, אליאנה תדהר, תום אבני, משי קליינשטיין, אלישע בנאי ועוד הרבה אחרים.

תרבות ובידורטלוויזיהביקורות טלוויזיה

קביליו מציע לגנב להתפזר בלי לעורר מהומה אבל הוא בתגובה לא נרתע, שולף עליו סכין והכי גרוע – קורא לו “סבא”. לקביליו נגמרו הסיבות לעצור את עצמו והוא מפרק את האיש במכות. בתחנת המשטרה שאליה הוא מגיע מחכה לו קפטן איוב (איציק כהן), האבא של כל המסתערבים.

לתוכן הסדרה יצק רז שני אירועים שהשפיעו על חייו. האחד, פרשת מדחת יוסף, החייל הדרוזי שהופקר למוות בקבר יוסף בשנת 2000. השני, שחרור מחבלים עם דם על הידיים, וביניהם מי שרצח את חברתו לשעבר. “במהלך האינתיפאדה השנייה הייתי איש מילואים ואבי היה עיתונאי”, אומר רז. מפיגועים, שנאה יוקדת ופיצוצים לרוב, ועד לחברות אין קץ, אחוות לוחמים ואהבה בלתי אפשרית החוצה את המגזרים.

בלאדי מורי פרק 6

כמה שקשה לנתק אותה מדמותה ב’חמישים גוונים של אפור’, כאן היא הרבה יותר סולידית, ומככבת בסרט כסוג של בת אצולה באזור כפרי ואליטיסטי, ושמה אן אליוט. אם היינו מפרקים אותם, כנראה שעמוס ומשפחת דהרי היו מצביעים ליכוד (כמו כל בת ים) ונועה הולנדר היתה מצביעה מרצ כי בכל זאת, רותם סלע. אבל ביחד הם מזכירים לנו שאין יותר ימין ושמאל, אהבתם של עמוס ונועה מגשרת על הפערים, נפגשת בול באמצע וקופצת לאספרסו אצל יאיר לפיד. סדרה על חרדים מזרחים חובשי כיפה שחורה – למי הם עוד יכולים להצביע? חוץ מזה, יוצר הסדרה אלירן מלכה אחראי לסרט “הבלתי רשמיים” שמתאר את הקמת מפלגת ש”ס. יש לציין שכולם שם לא רק מאוד חתיכים אלא גם מזכירים תמונות של אלי ישי צעיר, שמן הידועות שהיה לארד הלארדים. נכון, זה סטריאוטיפי לשייך באופן אוטומטי מרכיבים כמו מתח עדתי, מפגשי תרבויות ומבטאים לליכוד, אבל ככל הנראה גם היוצרים – שלום ומני אסייג – לא יכחישו שזה הכיוון הכללי.

לאחר שחרורו מהצבא, בסוף שנת 1993, עבר לארצות הברית ושימש יחד עם קורן חתוכה כשומר ראשם של השחקן ארנולד שוורצנגר ורעייתו מריה שרייבר, וגם של השחקנית נסטסיה קינסקי. “זו האמת שלי והחיים שלי. איריס הייתה אהבת נעורי והיינו חברים מגיל 16. היא נהרגה כאשר שנינו שירתנו בצבא, ואני זוכר עד היום את הרגע שבו קיבלתי את ההודעה. חודשיים אחר כך לא דיברתי ולא תקשרתי. כשישבתי עם התסריטאים של הסדרה, שפכתי את הנשמה והקרביים. אי אפשר היה להתעלם מהאובדן הזה”.

פאודה עונה 4 פרק 4

ביחד החליטו להציג גם את הצד הפלסטיני הפחות מוכר. בהמשך, אחרי כמה עוד כמה רגעים של חוסר ודאות מהולים בטראומה, היא מגלה שבאופן מחריד למדי, האנסים האחראים למעשה הנורא הם לא אחרים מחבריו של בן הזוג שלה. העלילה בת 13 הפרקים מנסה להבין מה קרה שם באותו לילה, כשבין רגעי מסע הגילוי עולים גם זכרונות, ומתגלות עוד הרבה מאוד עוולות שמשנות את הסיפור שוב ושוב. לא נראה לי שפספסתם, עסוקים ככל שתהיו, את הצפייה ב’פאודה’, דרמת האקשן הישראלית שכבר הגיעה לכל העולם, כולל לקרובינו הרחוקים מהמדינות הערביות המקיפות אותנו.

רק רגע אחד בלתי צפוי הצליח לשבור את השחקן ליאור רז, דורון קביליו בשבילכם, אחד מיוצרי סדרת הטלוויזיה המוערכת “פאודה”. אומנם הקשר בינו לבין עומאר, שהפך את עורו והצטרף לארגון טרור כאמור, פחות מורכב מזה של קביליו ובשאר מהעונה הקודמת, אבל הוא עדיין מעניין ואולי היחסים שלו עם איוב עוד יתפתחו בהמשך. גם השלוחה האחרת של משפחת המשת”פים, אחותו של עומאר מאיה (לוסי איוב), שדווקא נטמעה בחברה הישראלית והפכה לשוטרת (!), מן הסתם תסבך את התמונה הכללית.

פאודה עונה 4 הווידאו הראשון המלא לצפייה ישירה

כשסוף סוף הדפנו את היתושים, חרכנו את המזגן של האוטו כי הוא עבד על שעות נוספות, והצלחנו לצאת מוקדם מהעבודה, גילינו שגם בים, שלפחות מצדיק את החום הכבד, יש יותר מדוזות ממים. כנראה שהיקום רוצה שנעשה רק דבר אחד – נשב במזגן בלי לעשות כלום. מזל שיש לנו את נטפליקס, שבזכותו הסיפור הזה לא יהיה כל כך נורא.

  • וכמובן, היא נידונה להלם תמידי עם חשיפת תוצאות האמת שלא תואמות את הפיד שלה.
  • קפטן איוב (שמגלם אותו איציק כהן)מנסה להוציא את הדורון מהמצב שנמצא בו, מבקש ממנו להצטרף בתור מאבטח למשימה פשוטה כביכול בבריסל.
  • בסינרגיה מושלמת, בניצוחו של נשר, הם מצליחים לעשות 129 דקות מציאותיות, מרגשות, עצובות ומעוררות השראה, שאמנם מחזירות אותנו אחורה בהיסטוריה, אבל רלוונטיות כמו שמזמן לא ראינו בקולנוע הישראלי.
  • נקודת המבט שווה לשני הצדדים, אף על פי שמרבית הדיאלוגים מתקיימים בערבית.

כמובן שבאורחים ראינו גם את הקולגות מ”פאודה”, בהם עידן עמדי שסחב ארגז עם מקרר יין קטן בתוכו (זה שאין עטיפה קצת הרס את ההפתעה), רונה לי שמעון, דורון בן דוד, יעקב זדה-דניאל ואפילו תומר קאפון שייזכר לעד מתפקידו כבועז בעונה הראשונה. ככל שהערב התקדם, הגיעו עוד זוגות, בהם גורי אלפי ואשתו הילה, נטע גרטי ופיטר רוט, גל תורן ואשתו קרן, ירון ברובינסקי ומירב שירום, ועוד ועוד ועוד. מכיוון שלא קיבלנו תקציר לסיכום העונות הקודמות, אין לנו שמץ של זיכרון כיצד הגענו לאן שהגענו.

האח הגדול עונה 12 פרק 27

חרף הסיטואציה המטרידה, אלבה לא זוכרת שום דבר ממה שקרה בליל אמש. אז כמו שאתם בטח יודעים בקרוב נוכל לצפות בנטפליקס פאודה 4 פרקים מלאים. הסדרה שחשפה את ישראל לכל העולם באמצעות אפליקציית הסדרות והסרטים. סדרה של חתיכים וקרביים שיש להם כינויים אחד לשני כמו “בנדה”, ועשו טיול אחרי צבא שבו היו לוחמים ושרו ביחד שירים של בית הבובות במסע כומתה, ואמרו הרבה פעמים “אחי” ו”חומוס” ועשו דברים של בנים.

את העונה הרביעית, שהושקה אמש ב-yes, פותח דורון בפנסיה, מגדל סוסים ונהנה מהשקט. קורה מה שקורה, ולפתע הוא בבריסל – מתנגש עם תא טרור, נאבק בחוליית מחבלים מתוחכמת ומתמודד עם חטיפת דמות משמעותית. זה בדיוק מה שהתרחש בכל העונות הקודמות, רק בלי הקטע של בלגיה. בקולנוע השתתף בסרטה של ג’ולי שלז “מוכרחים להיות שמח”, בסרטים “הכל מתחיל בים”, “אודות המוניטין”, “מבול”, ובסרטים אמריקאים – “המקור”, בבימוי מייקל מאן, “הר הזיתים” ו”מחץ הדלתא”. בשנת 2008 גילם בסרט הגרמני “Nachtgebet” את אביתר, רופא ישראלי המפתח רומן עם פעילת שלום גרמנייה, המגולמת על ידי השחקנית הגרמנייה הנרייטה היינצה . ” בשנת 2011 גילם את דמותו של עשהאל בסדרת הדרמה של הוט “ילדי ראש הממשלה”, לצד רמי הויברגר.

האח הגדול עונה 12 פרק 28

אם גנץ לא נבחר הוא ככל הנראה יככב בעונה השנייה. קפטן איוב (שמגלם אותו איציק כהן)מנסה להוציא את הדורון מהמצב שנמצא בו, מבקש ממנו להצטרף בתור מאבטח למשימה פשוטה כביכול בבריסל. שם דורון באה לאיוב בפגישה עם עומאר טוואלבה (שמגלם אותו אמיר בוטרוס). טוואלבה הוא הבן של משת”פ מג’נין שסייע לישראל בעבר שלו היה נחשף כבוגד של המדינה. קאפטן איוב עזר למשפחתו והעביר אותה מהגדה לרמלה בשביל לשמור על ביטחון שלהם. אך מאז עומאר עבר ללבנון ואיתו אחותו מאיה (שמגלמת אותה לוסי איוב). מאיה השתלבה בחברה הישראלית ומנהלת קריירה מצליחה ועובדת בתור קצינה במשטרת ישראל.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן