סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » דויד דיגס

דויד דיגס

מי שעוד משכה תשומת לב במהלך הטקס הייתה קולמן, שסיימה את הנאום שלה בקריאת “פאק יה” לכבודה של מיקיילה קול, יוצרת וכוכבת “להרוס אותך” (שזכתה בפרס התסריט), וצונזרה במהלך השידור החי. וזה עובד, אבל קשה להתעלם מכך שכאשר הסיפור זונח את בראון ומתמקד בהנרי, “ציפור אלוהים שבשמיים” נחלשת משמעותית. פרק עדכון מיוחד לסדרת הפשע האמיתי של HBO, שעקבה אחרי “הרוצח מגולדן סטייט”. האנס והרוצח הסדרתי פעל בקליפורניה בין השנים 1974 ל-1986 וביצע לפחות 13 מקרי רצח, למעלה מ-50 מעשי אונס ומעל ל-100 התפרצויות לבתים. הכינוי ניתן לו על ידי העיתונאית והסופרת מישל מקנמרה, שחקרה את הפרשה וכתבה על כך ספר שהפך לרב-מכר. הרוצח עצמו הצליח לחמוק מכוחות המשטרה והבלשים הטובים ביותר בארה”ב ונעלם ליותר משלושה עשורים. כעת מעדכן הפרק המיוחד במה שאירע מאז (למחרת גם ביס, הוט וסלקום טיוי).

  • אהרן רזאל עצמו פרסם לכבוד החנוכה גרסה חדשה ל”יוונים נקבצו עליי”, עם ניגון שלדבריו חיבר לפני מספר שנים בעודו מביט בנרות החנוכה.
  • לוקח קצת זמן ל”רליק” להתניע, אבל לקראת סופו באמת שקשה לנשום מרוב התרגשות, וכמובן שההופעות המצוינות של אמילי מורטימר (מהסדרה “חדר החדשות”) ורובין נווין בתור הסבתא (מתמודדת ראויה לאוסקר) עוזרות לא מעט.
  • באוקטובר 2019, אושר כי ברדם יגלם את דמותו של המלך טריטון כשבמקביל נודע כי המוזיקאי דויד דיגס נמצא במגעים אחרונים לדיבוב דמותו של סבסטיאן, יועצו הנאמן של המלך טריטון.
  • את מקומה תתפוס אמי רייבר-למפמן, שמוכרת בעיקר כאליסון מ”אקדמיית המטרייה”.

כעת עליו לנווט בין המהפכה הממשמשת של אחורי הרכבת לבין החיים המפנקים של קדמתה. מצד אחד, מדובר בסרט עשוי להפליא המתהדר בצילום עוצר נשימה, והוא גם ניסיון מעניין להתמודד עם קלאסיקה ספרותית ולתת לה משמעות עכשווית רחבה יותר. בנוסף, תמצאו בו שחקן בשם אלברכט שוץ’, שבתפקיד ריינהרט (האנטגוניסט של הסיפור) מעניק את ההופעה המרשימה ביותר של השנה. ההסתייגות, אם כך, מקורה בכך שעל פני לא פחות משלוש שעות (!) ישנה תחושה שסרטו השאפתני של הבמאי הגרמני בורהאן קורבני לא מאוד ממוקד, והולך במעגלים. למעשה, ייתכן שהמיני-סדרה המפורסמת שעשה ריינר וורנר פאסבינדר על-פי הספר ב-1980, עברה מהר יותר אפילו שאורכה היה 15 שעות. כך או כך, הסיפור על פראנץ (בסיפור המקורי אסיר משוחרר והפעם פליט אפריקאי) המנסה להשתלב בחברה ללא הצלחה, הוא חשוב ובעל ערך, וייתכן שזה יהיה אחד מהסרטים המדוברים של השנה.

“הסודות של איסטאון” היא עוד סדרה של HBO על עיירה קטנה ומיוסרת

מדבבים לזלי אודום ג’וניור (“המילטון”) קתרין האן, טייטוס בורג’ס, דויד דיגס (“המילטון”, “רכבת הקרח”) וסטנלי טוצ’י. קריסטן בל, שדיבבה את הבת בעונה הראשונה, פינתה את מקומה מאחר שהדמות ממוצא מעורב. את מקומה תתפוס אמי רייבר-למפמן, שמוכרת בעיקר כאליסון מ”אקדמיית המטרייה”. אחד מסרטי הז’אנר המדוברים ביותר של 2020 מגיע לחיפה מאוסטרליה, אחרי שהספיק לקבל שבחים בפסטיבל סאנדנס האחרון. אז נכון, מדובר בסרט אימה, או לפחות כזה שפועל בטריטוריות המפחידות, אבל מי שיעבור את האמצע שלו (גם לחששנים שביניכם זה לא יהיה קשה) יגלה את אחד הסרטים הכי מרגשים של השנה.

דווין ג’ונסון בתפקיד קריפטו, קווין הארט בתפקיד אייס וקיאנו ריבס בתפקיד באטמן ואנחנו הולכים לראות את המדובב בסו,. תומכי לחימה מהצד בדמותם של דייגו לונה, קייט מקינון, ג’ון קרסינסקי, בן שוורצמן ודויד דיגס. בניגוד לכאלו, אשר קורצים לקהל המבוגרים, ליגת הצדק – גרסת חיות המחמד, לא מתאמצת יותר מדי בשביל לעניין את המבוגרים יותר.

ראשון, 13 ביוני 2021

עם הצגת הקרונות הנוהרים במהירות במסלול הקבוע ניתן לגלות שהרכבת מכילה עולם ומלואו. מכיוון שכל האנושות שהצליחה לשרוד את סוף העולם מרוכזת ברכבת, אנו נחשפים לקרונות שונים ומעניינים. ובקדמת הרכבת קרון הנהג, המכילה את הדמויות המעניינות יותר של הסדרה וכן מסתירה סודות בפני עצמה.

הוא מקנא בלואיס ליין קנאה עזה ולא ידוע בחברויות עם בעלי חיים אחרים בסביבה. ביום שבו הוא נבחן לסבלנות ואיפוק, מגיעה שרקנית קטנה בשם לולו ומאיימת לכבוש את העולם, בשם לקס לות’ור ובשם שאר השרקנים, הנחשבים בעיניי רבים לאוגרים. אם יצא לכם לדגום רגעים נבחרים מהסרט, שהוצגו בטריילרים שלו, ייתכן וכבר הבנתם את הקטע והשטאנץ וגם הגעתם למסקנה, שאם וכאשר אתם מגיעים לסרט, ככל הנראה הוא ייפול – רובו ככולו, על כתפיהם של המדבבים המפורסמים מאוד. בין אותם המדבבים, ישנם כבר זוג בעל כימיה מוכרת ומוכחת, בדמותם של דווין דה רוק ג’ונסון וקווין הארט, שאשכרה הופכים לפאואר קאפל של ממש, בכל הנוגע לשיתופי הפעולה בסרטים. מעבר להם לא חסרים שמות מוכרים ומוצלחים בז’אנר הקומי ואי אפשר להתעלם גם מהאיכויות שלהם בתור מדבבים מוצלחים.

תוכנית הווראייטי-טוק שואו הטובה ביותר

הסגנון בהחלט לא לכל אחד, אבל כדאי לנסות ולהשקיע בו, כי מי יודע מתי תהיה לנו הזדמנות נוספת לראות אותו. בשילוב של אינספור סוגי אנימציה ואמצעים אמנותיים שיכולים להוציא את העיניים מהחורים, טווים הבמאים מעשיית אגדות אפלה וטורדת מנוחה. במרכזה, ילדה צעירה הבורחת אל תוך היער, שם נתקלת בבית משונה שמספק לה הגנה מפני הזאב שבחוץ, וגם מגשים את חלומותיה למשפחה ולעצמאות – אבל זה כמובן מגיע עם מחיר. ההשראה לסיפור היא הכת “קולוניה דינניאדד” הגרמנית, שפעלה ביערות צ’ילה, שם התבצעו פשעים איומים של דיכוי וניצול מיני, ואין ספק שהאימה והסקרנות מתערבבים זה בזה גם ביצירה המרהיבה הזו.

  • אבל מותו של האיש רק העצים את האגדה שנרקמה סביבו, ומורשתו התגלתה כגורלית והייתה מהקטליזטורים לפרוץ מלחמת האזרחים, כשנה וחצי לאחר מכן.
  • “האפשרות להיות מסוגל להביע דברים כאלה ועם זאת להיות ממוצא שאינו לבן ובכל זאת להיות מוכר כיהודי – זאת עסקת החבילה מבחינתי”, הסביר דיגס.
  • בין אם אתם חלק מבני המזל שצפו בו בלייב, ובטח אם עד עתה הסתפקתם רק בלשמוע בריפיט (כאילו שיש אפשרות אחרת) את הפסקול, אסור לכם לפספס את הסרט הזה.

במקור, הסרט נועד לעלות לאקרנים במהלך שנת 2021 או 2022, אך בשל מספר עיכובים בהפקה כתוצאה מהתפרצות מגפת הקורונה, עלייתו לאקרנים נדחתה. ב-10 בספטמבר 2021, נמסר כי הסרט עתיד לעלות לאקרנים בארצות הברית ב-26 במאי 2023. עם זאת, כבר ב-12 בנובמבר 2020, מנכ”ל “וולט דיסני”, בוב צ’אפק, הודיע במהלך דיווח הרווחים השנתי, כי צילומי כל הסרטים שנדחו בעקבות התפרצות המגפה החלו, ובמקרים מסוימים, אף תמו. ג’ייקוב טרמבלי – פלאונדר, דג טרופי וחברה הטוב ביותר של אריאל שמצטרף להרפתקאותיה הרבות למרות חששותיו הרבים. דיגס מספר שרצה שהגיוון המוצג בסרטון לא יהיה מפורש ולא יקלע לסוג של מראית עין שלדבריו חווה לפעמים בילדותו. דיגס נולד באוקלנד שבקליפורניה, בנם של אם יהודייה-אשכנזייה ושל אב אפרו-אמריקאי.

בת הים הקטנה (סרט,

יוניונפדיה מפת מושג או רשת סמנטית מאורגנת כמו אנציקלופדיה או מילון. יהודים הם קבוצה אתנית, דתית ולאומית שמקורה בישראלים, או העברים, שהיו מתושבי ארץ ישראל שבמזרח התיכון בסוף האלף ה-2 לפנה”ס. שני שחקנים מופיעים בהצגה בתיאטרון שחקני תיאטרון בהודו, מתאפרים לקראת הצגה שחקן הוא אדם שמשחק או מציג תפקיד בהפקה אמנותית. צילום סרט סרט קולנוע הוא המוצר הסופי של תהליך יצירת הקולנוע – צילום ועריכה של סיפור, קטעי תנועה, וצליל המשולבים יחדיו ליצירה אחת. חאווייר ברדם – המלך טריטון, אביה המגונן-יתר של אריאל ומלכה של ממלכת אטלנטיקה, השונא את עולם בני האדם.

מיני-סדרת מתח חדשה בת שמונה פרקים של אפל טיוי פלוס, המבוססת על ספרו של סטיבן קינג באותו שם, וקינג עצמו אמון על העיבוד. ג’וליאן מור מככבת כאישה ששנתיים קודם לכן איבדה את בעלה סקוט, סופר עטור פרסים (קלייב אואן). סדרה של אירועים מטרידים גורמת לה להתמודד עם זיכרונות מנישואיה, כאלה שעד כה מוחה חסם במכוון.

תוכנית הווראייטי-מערכונים הטובה ביותר

אהרן רזאל עצמו פרסם לכבוד החנוכה גרסה חדשה ל”יוונים נקבצו עליי”, עם ניגון שלדבריו חיבר לפני מספר שנים בעודו מביט בנרות החנוכה. בתה של ריקה, הללי ון-לואן, תיעדה את אמה מנגנת בחליל צד ואת שלושת הדודים – אהרן, יונתן ויהודה מנגנים בגיטרות ושרים לצד ההורים. “בשכונת נחלאות שבירושלים גרים קרוב אחד לשני ההורים שלי, אחי אהרון ואחי הקטן יהודה”, ריקה מספרת. “יש לנו הווי שכולנו מנגנים מול הנרות ומול אנשים שמגיעים מכל הארץ. זה לוקח זמן רב, למעשה עד שהנרות (הדולקים על שמן), כבים.

בשנת 2000 החל ללמוד באוניברסיטת בראון, הוא זכה בפרס אתלט השנה הראשונה המצטיין מטעם האוניברסיטה והיה חבר בלהקת ראפ של סטודנטים בשם “Soul Cypher”, ב-2004 סיים תואר ראשון בתיאטרון. זהו שיתוף פעולה של תסריטאי מצוירים בשם ג’ארד סטרן (נשמע משלנו) ביחד עם אנימטור ועורך אנימציה בשם סאם לווין (גם נשמע משלנו), שפשוט לקחו את הבטוח מכל, בשילוב שחקני על ויצא להם כמו עוד עשרה סרטי הארט את דה רוק – בינוני. ליגת הצדק של בעלי החיים, תוצרת DC היא גרסה ממוחזרת לאלפי סרטי ילדים, שיצאו לנו – המבוגרים, כבר מכל חור אפשרי. הגנרל ג’ורג’ וושינגטון ידע שהוא צריך להרים את המוראל של החיילים שלו. החיילים חסרי הניסיון שלו עמדו מול צבא האימפריה הבריטית, שהכריע אותם בקרבות בברוקלין ופנסילבניה והבריח את הקונגרס מפילדלפיה.

נטפליקס

כל זאת ועוד לא מעניין אחוז גבוה באוכלוסיית הצופים הצעירים, שבהכרח יגרמו גם להוריהם לקבל את ההחלטה הגרועה, מראש; לצפות בסרט המדובב ולפספס את האיכויות המקוריות שלו. חובה לסייג את הביקורת עבור הסרט הזה וכמובן לחלק מראש את קהל הצופים. הילדים אהבו ויאהבו ואילו המבוגרים…בפלאפו נים, בתקרה, נוחרים ולא מביעים עניין אמיתי וזה אף פעם לא סימן חיובי עבור סרט ילדים, עם יומרות מינימליות כלשהן.

בתחילת השנה פרסי גלובוס הזהב זכו לתגובת נגד קשה אחרי שחשפו את המועמדויות, ו”להרוס אותך” עטורת השבחים של מיקיילה קול נפקדה מהן. הסדרה, הפקה משותפת של HBO וה-BBC, על צעירה לונדונית שמנסה להמשיך בחייה אחרי אונס, היא המועמדת הבולטת בקטגוריית המיני-סדרה, וכך גם קול עצמה בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר במיני-סדרה. למעשה, הדבר שעובד הכי טוב בסדרה הוא בניית העולם שבתוך הרכבת.

טלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לכן כמו בשבע השנים האחרונות, התחפש גרי גרינברג, אחד מצוות הכותבים בתוכנית, ל”Chanucorn”, חד-קרן שבראשו חנוכייה. לשמחת הקהל שבאולפן, הפעם גרי חושף גרסה לא מצונזרת של סרט חג מולד מ-1964, שבה הוא (כביכול) מופיע לראשונה לצד סנטה קלאוס. ואי אפשר בלי דבר תורה שהוא מביא בשם הדרשן החסידי, הרב אלימלך בידרמן. “על השאלה למה יש כל כל הרבה מנגינות למילים יוונים נקבצו עליי, ענה הרב בידרמן שליט”א כי לכל אחד יש את היוון שלו.

הבנתי מדבריו שלכל אחד יש את קליפת יוון, את המשהו הזה שמחשיך את עיניו ואת לבו מהאור הפנימי, מהאמונה”, אמר. “נרות חנוכה מביאים איתם געגועים וכיסופים לשירת הקודש של הלוויים. תפקיד הלוויים היה לרומם, לחבר את המאזין לנשמה, לחבר אותו פנימה”. ג’ון בראון הוא אחת הדמויות המרתקות בהיסטוריה האמריקאית – מצד אחד נוטים לייחס לו את תחילת מלחמת האזרחים ולהריע לו על המלחמה חסרת הפשרות בעבדות. מצד שני, מדובר היה באיש דתי מאוד ואקסצנטרי, וחלק מהמהלכים האלימים שלו נותרו עדיין שנויים במחלוקת, גם אם מטרת העל שלו הייתה, כמובן, מהמוצדקות בהיסטוריה. בספטמבר 2021, נמסר כי אולפני דיסני שומרים על האפשרות לנהל דיונים אודות סרט המשך פוטנציאלי.

פילמוגרפיה – סרטים עם דייויד דיגס

השנה, למשל, עלתה מחרוזת שירי חנוכה באנגלית, בביצוע ג’וליה לסטר. שיר נוסף ומפתיע יותר הוא “Puppy for Hanukkah” (“כלבלב לחנוכה”) שכתב דויד דיגס. אתם בטח מכירים אותו מלהקת ההיפ-הופ “קליפינג”, או שלפחות יצא לכם לראות את המחזמר המילטון שבו הוא משחק בתפקיד הנשיא תומאס ג’פרסון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן