סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » בלקספייס

בלקספייס

זו דמות שפגשתם באינסוף סרטי קולנוע, סדרות, ספרים ובאופן ראוי להערכה הצליחה להתאזרח גם בישראל, בסדרה “בלקספייס” שעלתה אמש (א’) ברשת. זו אכן עשויה להיות בחירה מעניינת לייצר סדרה חדשה כזו – בתנאי, שעושים זאת טוב. העניין הוא ששום דבר מהנושא החשוב הזה לא התבטא בפרק, וזה מקובל, כל עוד היינו מקבלים במקום הכנה מקדימה רלוונטית או רקע להמשך. סדרות מתח ישראליות יכולות להיות נפילה. ראו מה קרה למנייאכ בערוץ כאן תאגיד השידור שהתחילה בתור ההבטחה והסתיימה בתור בדיחה. נקווה שגם לגורי אלפי שעומד מעל הבמה ומבטיח לתפוס את היורה לא תגמר התחמושת לפני הפרק השני של בלקספייס.

תרחיש די תלוש כשמדובר בישראל, תרחיש לא מאוד נדיר כשמרחיקים אל מעבר לים. רמי דוידי (גורי אלפי) – בלש בכיר ביחידה לחקירות מיוחדות של משטרת ישראל. מוביל את חקירת מקרה הירי בתיכון “מורשת רבין”, בו למד בנעוריו.

סדרות לראות

14.1%348,000דוידי במרדף אחר הרוצחים לאחר שליבי מתגלה כצלמת הסרטון, מירי נכנסת לחדר לידה, חנוך המטרה הבאה של הרוצחים הנותרים, איתמר וליבי. ליגל (אביב בוכלר) – תלמידה מקובלת חברתית. הייתה חלק מהחבורה ביחד עם תום, שיר ויהלי. נוגה רוסו (אסי לוי) – מפקדת היחידה לחקירות מיוחדות של משטרת ישראל. היא מאמינה ברמי וסומכת עליו, אך במקביל חוששת לשלומו וסולדת מתנהלותו. עלילת הסדרה היא בדיונית, אולם, במדינות אחרות ובפרט בארצות הברית (אנ’), אירועי ירי המוני שבוצעו על ידי תלמידים במקום לימודיהם הוא מציאותי ומתרחש לעיתים קרובות.

רוצחים במסכות חד-קרן מבצעים טבח המוני בתיכון ישראלי. שוטר קשוח עם שיטות פעולה לא שגרתיות נקרא להוביל את החקירה. הטקסט מוגש בכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0; ייתכן שישנם תנאים נוספים. ב-22 באפריל 2021 פורסם כי הסדרה נמכרה להפצה ב”נטפליקס”. בועז לב (אייל נחמיאס) – אביו של עידו לב.

המלצות צפייה

כעת, כשנגמרה העונה הראשונה ונותר רק לחכות לבאה בתור, אפשר לשתף בכמה מהדברים שקרו מאחורי הקלעים. הרוצחים הנוספים הם ליבי (ליאנה עיון) ואיתמר (יואב רוטמן). הוא, קרוב לוודאי, עשה את זה מאהבתו אליה, ואילו היא, וזה הטוויסט, הייתה נוכחת בעת ההתעללות ההיא בעידו. ההתאבדות שלו לא נתנה לה מנוח, וההשתקה מצד המנהל חנוך, שטאטא את המעשה מתחת לשטיח, גרמה לליבי לבקש נקמה גם במתעללים וגם במנהל. מאחר שתום (יהונתן וילוז’ני) היה בן זוגה לשעבר, היא לא הצליחה להביא את עצמה לירות בו בעת הטבח. דוידי ומורג מוצאים ראיות בעץ השרוף שמאחורי בית הספר ובבית של אחד התלמידים.

קל להיסחף אליה, לאהוב את הגיבור שלה והיא נצמדת באדיקות לחוקי הז’אנר. מבחינת לוח השידורים של רשת, שדרמות הן לא הצד החזק שלו כרגע, בלשון המעטה, מדובר בעוגן מרענן ואפקטיבי. אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר אתתנאי השימוש של Ynet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

מה אמרתי לכם כבר מהפרק הראשון של העונה?

נולדה בקריות, למשפחה ממוצא תוניסאי ותימני. אלוש היא אחותו הצעירה של אביב אלוש ולה עוד אח אמצעי בשם אלעד. בילדותה עברה המשפחה לכרמיאל, שם היא חיה עד התיכון. בעקבות גירושי הוריה עברה עם אמה לפתח תקווה. סרטון שמתפרסם בבלקספייס מספק הסבר לטבח ומציג איומים חדשים.

אירוע ירי מחריד מטלטל את תיכון מורשת, אך היורים מצליחים להיעלם. דוידי של אלפי מכיל משהו מה-DNA של הדמות שהוא מגלם ב”הטבח”, וגם אותה הוא מתווך באופן משכנע ואמין. אם “הטבח” נשענה על שתי דמויות – שלו ושל גל תורן, את “בלקספייס” נושא אלפי על כתפיו לבדו.

שנות ה – 90 – פרק 26

צריך כאן רגולציה, המדינה צריכה להגן על היצירה המקומית”. בלקספייס מכילה עלילה בדיונית אשר מתרכזת בפיגוע של ירי בבית ספר. הדמות הראשית, חוקר משטרה (אשר מכוכב על ידי גורי אלפי), מקבל ראשון את הקריאה לאירוע ונכנס ביחד עם כוחות המשטרה כדי לנסות ללכוד את הפוגעים, ומכאן העלילה מסתבכת. דוידי מבין שלא יוכל להיות בשני מקומות בעת ובעונה אחת ונוטש את מירי בחדר הלידה כדי להגיע למסיבה בבית הספר – ואל הרוצחים. זוהר אור (ניר חסדאי) – תלמיד בבית הספר. היה מעורב בפציעה של נטלי ובעקבות כך גיא מרביץ לו.

  • ערן רצח אותו במקלט מפני ששינה את דעתו ואיים שילשין עליהם.
  • בנוסף, האתר מכיל מערכת חדשות המתעדכנת מידי יום במיטב הכתבות הקשורות להפקות מקור, פלטפורמות שידור וכ’ו.
  • תעלומות, מתח וגם הומור בסדרה החדשה.
  • איבד את אחת מעיניו כתוצאה מהתעללות בריונים כשהיה בתיכון ולכן סובל מבעיה רפואית בעיניים.
  • במקביל להעלאת הסדרה, עלה קמפיין להעלאת מודעות לנושא של מצוקות נפשיות בקרב בני נוער של עמותת עלם, כחלק מהסדרה – שקופית בנושא הוצגה בסוף כל פרק, ונפתח מתחם באתר הסדרה בשם “אתם לא לבד”.
  • ואחרי זה בסוף הסצנה היא מורידה מכנסיים ואז הם מחליפים מכנסיים גם את זה לא…

השחקנית גילי איצקוביץ’ כוכבת ״בלקספייס״ ו״שנות הירח״ ומוכרת לנו ומי שמככבת בפרסומת “דרושים IL” על המסך, נישאה אמש (שני) בגיל 27 לבחיר ליבה אסף עשור. החתונה נערכה באולם האירועים ״הנחלה״ הביאה אורחים רבים מתעשיית הבידור הישראלית. אורח הכבוד היה הזמר אביב גפן שהפתיע את האורחים בשיר החופה עם שירו הרומנטי ״מלאך״. במהלך צילומי הסדרה, את המכללה למינהל בראשון לציון הפכה ההפקה לתחנת המשטרה. לטובת העניין שולמו למכללה כמה אלפי שקלים בודדים עבור כל יום צילום.

האח הגדול – המזימה של דנה

בחודשים האחרונים תעשיית הטלוויזיה הישראלית זכתה פעם אחר פעם להוכחה שסדרות דרמה מקומיות בשעות צפיית השיא יכולות לעבוד – ובגדול. אחרי ההצלחה הגדולה של כאן עם “שעת נעילה”, “מנאייכ”, “טהרן” ו”חזרות” – לחגיגה הצטרפה גם רשת, ששלפה את “בלקספייס” ויצאה לראשונה מאז המיזוג עם סדרת דרמה בפריים-טיים. בנקודה החזקה הזאת “בלקספייס” מתחילה, אבל לא כל כך יודעת לאן להמשיך, לפחות בפרק הראשון, היחיד שנשלח לעיתונאים לפני השידור אמש בערוץ 13 (פרק נוסף ישודר היום).

דוידי עוצר שני נערים, אבל הסיפורים המבולבלים שלהם לא מקדמים את החקירה. מיכה שגיא (מושיק בר כהן) – ראש העיר בו נמצא תיכון “מורשת רבין”. בנו ערן נפצע בטבח, אך הוא התגלה כאחד מהרוצחים. מיכל אורון (הדס קלדרון) – אם יחידנית. דור, בנה היחיד, נרצח באירוע הירי.

בלקספייס | כל הסיבות למה כל אחד יכול להיות הרוצח

בעקבות כניסת מתחרים חדשים רבים לשוק הטלוויזיה, הכנסותיו של הדואופול הישן של HOT ו־yes צנחו, ויחד עם ההכנסות צנחה גם החובה הרגולטורית של חברות אלו להשקיע בתוכן מקור. Yes ו־HOT נדרשות להשקיע כ־8% מהכנסותיהן השנתיות בתוכן מקור. ה־8% האלה צנחו משנת 2016 ועד 2019 ב־54 מיליון שקל. לצד הירידה בהכנסות, השינויים הטכנולוגיים הובילו את חברות הטלוויזיה להעביר מנויים רבים ל־IP, כלומר טלוויזיה על גבי האינטרנט. לפי נתוני yes, כ־47% מלקוחותיה כבר עברו לשירותי טלוויזיה על גבי האינטרנט.

המשבר בתוכן המקור הישראלי מוכר גם למשרד התקשורת, שהצהיר לא פעם כי חוק השידורים החדש שהוא שואף להעביר יחיל את חובת ההשקעה גם על חברות טלוויזיה דרך האינטרנט, כולל חברות סטרימינג בינלאומיות. החוק צפוי להתפרסם בעוד כשבועיים, ולאחר שימוע של משרד התקשורת עם גורמים בעלי עניין בשוק הוא יעבור לוועדת הכלכלה בניסיון לעבור כהצעת חוק ממשלתית. בנוסף לכך חובה זו תחול רק על חברה שתכניס יותר מ־300 מיליון שקל בשנה, סדר גודל של הכנסות מטלוויזיה שחברות כמו פרטנר וסלקום לא מגיעות אליו.

התעלומה הגדולה בישראל מתחילה | בלקספייס פרק הבכורה לצפייה ישירה

תחת איומים בסוף העונה התוודה כי העלים עין על אירועי אלימות רבים על מנת לשמר תמונת מצב אופטימית עבור תלמידיו. לאחר שווידויו תועד ללא ידיעתו, הוא נעצר. עומר רוקח (עונג אפרון) – תלמיד בבית הספר. הוא לא מקובל חברתית בשכבה, אבל התלמידים יודעים שהוא חכם. משיג לתלמידים תרופות ללא מרשם, ובפרט לתום דרך אחותו שיר. שמר תיעוד של הסרטון המפליל של תום ולבסוף חשף אותו בפני דוידי על מנת להינצל מעונש על זיוף מרשמים.

את הסדרה יצרו סהר שביט וענת גפני. הסדרה צולמה בעיקרה בבית הספר השש-שנתי, מקיף י”ב “המעיין” שבראשון לציון. בנוסף, חלק מהסדרה צולמה במכללה למנהל בראשון לציון. מעיין (ג’ייד הדס סקורי) – תלמידה בבית הספר.

השחקנית העולה גילי איצקוביץ’ התחתנה אמש עם בחיר ליבה ובזמן טקס החופה פרצה בבכי. למה ולמי ליווה אותה בשירו לחופה?

לאורך שמונת פרקיה “בלקספייס” אמנם זכתה לרייטינג לא מאוד גבוה בשידור הטלוויזיוני שלה, אבל הוא נותר יציב למדי לאורכה, וחשוב מכך, הבאזז בנוגע לסדרה רחש. ברור היה שרבים צופים בה, גם אם לא בזמן אמת אלא בהקלטה, בוויאודי או באפליקציה, ובמובן הזה היא הפכה לאחת התכניות המדוברות ביותר של הערוץ. התעלומה שבמרכזה – מי הם התלמידים שעטו מסכות חד-קרן וירו למוות בעמיתיהם בטבח המוני – פירנסה דיונים על גבי דיונים ברשתות החברתיות למיניהן ובעמודים הרשמיים של הסדרה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן