סדרות ברשת
חיפוש
סדרות ברשת » סדרות וסרטים » אלכס זילברג

אלכס זילברג

אבל גם בלפור היה ראשיבה לא רע בכלל. עכשיו אני זוכר שעומר שחקנית מצוינת. לא בהכרח את הדמות של גל, גל קצת צעקנית ואת זה ברור שהיא יודעת לעשות, אלא את המורכבות שבשחר. דעת הצופה לפני הצפייה אוי לא, שוב פעם אני צריך להיות נמס בפתיח ולהצחיק את כולנו עם בדיחות… אבל לא נורא, איך בא לי כבר לראות את החברות הנהדרת ביותר בעולם- של מור ורוני!

אין לו הרבה ביטוי בעונה הזאת, הלוואי שתהיה עוד עונה ועוד המשך לסיפור שלו, אבל באמת שבשבילי רק להיות על הסט הזה, אפילו להיות שם ניצב; בתור שחקן, בתור קולנוען לעתיד, זה היה וואו”. זילברג, שלמד בהמשך טלוויזיה בניו-יורק, קפץ מהתיאטרון אל הקולנוע, כשבצעדו הראשון בו שימש עוזר במאי של אוטו פרמינג’ר האימתני בהסרטת “אקסודוס”, משם זכר לטובה את פול ניומן, שכיכב בתפקיד ארי בן-כנען. בין הכוכבים הזרים שעימם עבד כעוזר במאי היו דייוויד ניבן ב”שני אויבים” וסופיה לורן ב”יהודית”, כשלדעתו, למעט איפור כבד, לא הביאה הרבה לסרט. מולה שיחק שם פיטר פינץ’, שהיה שותה לשוכרה עד אמצע הלילה ובבוקר היה מתייצב לצילומים צלול כבדולח.

לבתים פרטיים, דירות, משרדיםובתי העסק השונים.

לי, החברה הטובה של שני (יסמין גונדס), מוצאת את החיבור שלה דרך ההשתתפות בטקסים. ואילו רונה (אורנית אדרי), שבכלל שייכת לחבורה אחרת, היא זו שבוחרת להיות יותר חמורת סבר מכולם, אפילו יותר מהמדריך הלחוץ והאידיאליסט (רותם קינן) ומניצולת השואה (דורית פלד הרפז) שמלווה את המסע, ופותרת עבור הנערים את המבוכה פעם אחר פעם. טאקו הופיע בסדרות הנוער “סקיי” ו”קיבוצניקים”, ובתחילת השבוע הבא (יום ראשון 24.4) עולה בכאן חינוכית הסדרה “כל עוד בלבב”, בה הוא מופיע לראשונה בתפקיד ראשי של הפקה גדולה. וכפי שאפשר להסיק משמה, “כל עוד בלבב” היא לא עוד סדרת נעורים על תיכוניסטים שרק עושים שיגועים ומתאהבים אחד בשנייה – היא מספרת את סיפורם של חמישה צעירים במסע לפולין. קובי, בגילומו של טאקו, הוא בחור ערכי וציוני מכרמיאל שמתייחס למסע כשליחות לאומית. הוא מהדס באושוויץ וטרבלינקה כשדגל ישראל קשור לגבו, שר “התקווה” בקולי קולות, ולא מבין למה שני (אלכס זילברג), עלמת החן שיצאה איתו למסע, לא משתפת פעולה עם המפעל הציוני.

שיפוץ בית דו משפחתי ביקנעם עלית שהשכנים הופכים ללקוחות, שנינו זוכים לפיקוח צמוד.. שיפוץ בית דו משפחתי ביקנעם עלית. בספטמבר 2008 העניקה לו האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה פרס על מפעל חיים. בשנת 2005 ביים ב”קאמרי” את הצגת היחיד “לנסקי”, בכיכובו של יוסי גרבר, על המאפיונר היהודי אמריקאי מאיר לנסקי.

הוויכוח שנמשך יותר מעשור: אנדרואיד או iOS?

הוא היה הבמאי של הסרט הבינלאומי שובר הקופות “ברייקדנס” ושל הצגה בתיאטרון יידישפיל, “החזן מווילנה”. הוא ביים הן בתיאטרון הרפרטוארי והן בתיאטרון המסחרי, וייזכר כמי שהיה אחד מחברי להקת הצ’יזבטרון בתש”ח. הבמאי יואל זילברג נפטר בשנתו, בבוקר יום שני, 18 בפברואר 2013, בגיל 86, בעודו מלא תוכניות לעתיד.

ואני, כמי שלא יודעת לחזור על אותה עבודה פעמיים ובכלל מאמינה שכל פרויקט מוליד עיצוב חדש, כשם שכל בית שונה מקודמו ויותר מכך הדיירים שחיים בו, סיכמנו שנשתמש באותם חומרים ובאותם גוונים אבל בקומפוזיציה אחרת… וכך החלטנו שאנחנו יוצרים תלת מימד בתוך תלת מימד כדי ליצור חוויה בתוך גוונים מונוכרומיים. כבמאי הייתה יצירתו הראשונה הסרט הנוסטלגי “עץ או פלסטיין”, אותו ביים לצד נתן אקסלרוד בשנת 1962.

עיצוב מסחרי

אני ורועי דיברנו המון על התמונה ואני מקווה שזה לא רומז מה שאני חושב שזה רומז. איזה צחוקים שהם כתבו למניינם. רגע, אז אנחנו בפברואר- העונה הקודמת נגמרה באוקטובר? מה שמוביל לבלבול קל בקרב משפחת איינשטיין. אמירה, איך את תגישי מועמדות לתפקיד “אשת אכיפת החוק שאנו זקוקים לה” אם תהיי כזאת קלולסית כאילו את…

  • בשנת 1974 ביים את ההצגה שגם כתב “בעלי במילואים”, בכיכובם של לילית נגר וז’ק כהן.
  • “האמת שאני עם פרופיל 64. זה קצת לא רלוונטי בשביל להיות לוחם, למרות שבתור נער זה היה משהו שעניין אותי. ברגע שקיבלתי את הפרופיל הזה, זה ירד מהפרק והתחלתי להתכוונן יותר לעולם המשחק”.
  • “בהתחלה היו עוד יותר פרטים גרפיים, אבל ניסו להפוך את הסדרה לנגישה”, אומרת על כך השחקנית.

“סבא שלי היה צייד נאצים, וסבתא שלי הייתה ילדת מנזרים”, משתף טאקו (הוא סירב להרחיב בעניין אז אנחנו נאלצים לדמיין אותו כבראד פיט ב”ממזרים חסרי כבוד”). קשה להישאר אדיש לשם כמו עידו טאקו. השם הפרטי – עברי, נפוץ, ידידותי. שם המשפחה הוא של לאפה מקסיקנית. “זה שם שאני הולך איתו בגאווה כל החיים”, מספר טאקו בראיון ל-mako תרבות. “אני מת על השם הזה, הוא תמיד נותן לי יתרון, פותח עם חיוך. זה כיף להתהלך בעולם כ’טאקו’. בהתחלה, כשהייתי ילד, קצת הובכתי, ואז הבנתי שזה כוח ממש גדול”.

הצייר שניצח את הנאצים

סרט תיעודי על ח’אלד עבד אל ואהב, תוניסאי-מוסלמי האחראי להצלתם של יותר מעשרים יהודים מידי הגרמנים בזמן הכיבוש הגרמני בתוניסיה. דרך עדויות וקטעי ארכיון הסרט מצייר את הפרופיל של מי שזכה לאורך השנים לכינוי “שינדלר התוניסאי”, החל מילדותו בתוניסיה למשפחה מיוחסת, דרך השנים שבילה בניו יורק ועד לחזרתו למולדתו ופעולותיו במהלך הכיבוש הנאצי במדינה. שמו של ח’אלד עבד אל ואהב הוגש בעבר ל”יד ושם” לצורך הכרה בו כחסיד אומות עולם, אך הבקשה נדחתה בטענה שלא סיכן את חייו בכך שהסתיר את שתי המשפחות בחוותו, כנדרש לצורך קבלת האות. פרידמן וזילברג כתבו יחד את העונה השנייה ולא עצרו בשום מחסום טראש.

השחקנים היו מתערבים על חמישה שקלים מה יהיה הרייטינג, ואם הוא היה יורד לעשרים ומשהו – כולם היו בדיכאון. המעלה העיקרית של הסדרה היא שהיא מתייחסת למבוכה הזאת בהבנה ואף בחיבה. אכן, ילדים בני 17 לא אמורים להיות מסוגלים להכיל את המשמעות העמוקה של חיים במחנה ריכוז, וספק אם מי שלא היה שם יכול בכלל לעשות זאת. “כל עוד בלבב” מזמינה אותם לחוש בנוח עם המבוכה, אבל גם לרדת מהעצים המאוד הפסקניים שהם מטפסים עליהם, ובנוסף, מזכירה שוב ושוב שהמסע הזה אינו רק שיעור על מוות, אלא גם על החיים. כמה שנים לאחר מכן, כשהיא כבר אחרי, צבא היתה לזילברג הזדמנות נוספת לבקר במחנות – והפעם בלי אבא שלה, ועל תקן שחקנית. זה קורה ב”כל עוד בלבב”, סדרה חדשה שארבעת פרקיה יעלו בכאן חינוכית בשבוע הבא, לקראת יום השואה.

אודות ועזרה

“ההצגה היתה כישלון חרוץ”, סיפר. לעומתה, לבתי הקטנה לא היה פשוט בכלל, הייתי צריכה לשכנע אותה, וגם את עצמי, שיהיה בסדר. ידעתי שאני משאירה אותם בידיים טובות”. תסגרו ביניכם מי מכין איזו פסטה. איזה יופי שזאת בני ברק אז זה נראה אותו הדבר. לאחר מלחמת העולם השנייה התקיימה מחלוקת רבה בדבר תפקידם של אנשי ה”זונדרקומנדו” – פלוגת יהודים שאולצו על ידי הגרמנים לשמש כעבדים במתקני ההרג ההמוני – ורבים אף ביקשו להעמידם לדין באשמת שיתוף פעולה עם הנאצים.

  • בין הכוכבים הזרים שעימם עבד כעוזר במאי היו דייוויד ניבן ב”שני אויבים” וסופיה לורן ב”יהודית”, כשלדעתו, למעט איפור כבד, לא הביאה הרבה לסרט.
  • ואילו רונה (אורנית אדרי), שבכלל שייכת לחבורה אחרת, היא זו שבוחרת להיות יותר חמורת סבר מכולם, אפילו יותר מהמדריך הלחוץ והאידיאליסט (רותם קינן) ומניצולת השואה (דורית פלד הרפז) שמלווה את המסע, ופותרת עבור הנערים את המבוכה פעם אחר פעם.
  • “היום אני מרגישה ישראלית מאוד, אבל אני יכולה להתחבר לתחושת הזרות הזו”, אומרת זילברג.

“אפילו לא ידעתי שבסצנה למשל צריך להיות קונפליקט, אבל זה היה צבעוני מספיק והם קיבלו אותי והתחלתי לכתוב. הייתי מגיע לבית החולים, מראה לזילברג את הפרקים , הוא היה נותן לי הערות וככה עבדנו יחד”. שכונת רמת אביב גימל הפכה לסמל של נהנתנות ורמת חיים גבוהה בעקבות עלילותיה, בגידותיה ופזרנותה של משפחת לינוביץ’. ערך הדירות בשכונה עלה ב אחוזים בעקבות הסדרה. אוטובוסים הביאו צופים מכל הארץ שביקשו לתור אותה ואת מגדליה ולהסתופף עם השחקנים, שהרי כולם מן הסתם גרים בה. “רמת אביב גימל” הפכה מיד להצלחה חובקת בתי אב.

זילברמן אלכס אברהם

בשנת 1983 ביים בתיאטרון הבימה את המחזה “יושה עגל” על פי ספרו של ישראל יהושע זינגר. בשנת 1974 ביים את ההצגה שגם כתב “בעלי במילואים”, בכיכובם של לילית נגר וז’ק כהן. בשנת 1964 שב ל”הבימה” וביים את המחזה “הפריזאית” מאת אנרי בק. קישורי השפה נמצאים בראש הדף מול כותרת הערך. החברה הטובה של רועי שבשבוע הבא תפרוץ לחיינו ובחודש מאי נכיר אותה בבת השוטר.

אלכס טרולב, תלמיד כיתה י״ב, מתכנן לאבד את בתוליו לחברתו החמודה. תוכניתו משתבשת כשהוא פוגש את אליוט – החמוד לא פחות. בהבימה נאלצו לשלוף מהשרוול הצגה אחרת ופנו אל העוזר, שטרם מלאו לו 30. זילברג המליץ, כמובן, על מחזהו של קישון. אגב, מי שהתחילה שם את הקריירה בתור עכברה לבנה לא היתה אחרת מאשר גילה אלמגור. “איכשהו יצאתי בשלום מאותה הרפתקה, אבל היו לי עוד כמה סחיבות רכב. כשמשאית הלהקה עלתה על מוקש ועפתי אל אדמת הלס למרחק 15 מטר, לא נפצעתי, למזלי. נפצעתי ביד בתאונת דרכים בסוף 49′, כשנסעתי עם הלהקה להופעה בחיל הים”.

ולא לשכוח

השחקנית יסמין גנדיס, שמגלמת את אחת הדמויות הראשיות בסדרה, העלתה לטיקטוק בנובמבר האחרון סרטון שלה רוקדת בחדר מלון עם פילטר המדמה כנפיים, ולצידה הכיתוב “אני בפולין מצטלמת לסדרה שמדברת על המסע לפולין (השואה)”. “רמה היא אחת הבמאיות הכי מדהימות בעולם. וואו. כל יום שהייתי בסט נצרתי שם את השניות והדקות, להיות שם, לעמוד איתה. ישבתי איתה כל הזמן מאחורי המוניטור, תמיד היה לי עוד כיסא שם. אני משחק דמות של בחור בשם שיה, הוא נצר למשפחת אדמו”רים. הוא מאוד מאוד שקט, מחושב, ומעורב באחורי הקלעים של מה שקורה.

במקום אחר בחור צעיר בשם גל פרידמן, פסנתרן קלאסי ומלחין בהופעות מחול אוונגרד שלא כתב טקסט מימיו, החליט שהוא רוצה להיות תסריטאי. הגורל זימן אליו בחורה שהחליטה שהיא תהיה הסוכנת שלו והיא גם בישרה לו שב”רמת אביב גימל” מחפשים תסריטאים. הם לא חיפשו אבל פרידמן, נלהב מהאתגר, הקדיש שעות ארוכות לשיחה עם בת הדודה המתבגרת שלו, שהנחתה אותו בנבכי העלילה של הסבונייה. כשהוא קלט את התמונה השלמה, הוא ישב וכתב פרק שלם שמתרחש בעונה השלישית העתידנית, והסוכנת שלו העבירה אותו להפקה.

יואל זילברג

אה, מור וליאנה, כן, גם שם יש חברות לא קטנה. והמשך הרפתקאותיו של אליהו לרר בעולם החילוני, הפעם עם הצינית ממחנות ההשמדה. Phoneindex מזמינה אותך ליהנות משירותי מציאת פרטים וטלפון אודות זילבר אלכסנדר . בעלי מקצועות חופשיים כגון עורכי דין ורואי חשבון, נמצאים במשרד הפרטי שלהם רוב שעות היום. חלקם אף מארחים לקוחות במהלך השבוע במשרד כחלק משגרת עבודה קבועה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן